Beyin Bilimlerinde Entegre MSc-Doktora: Sistemler, Hesaplamalı

Genel

Program açıklaması

Beyin Bilimleri: Sistemler, Hesaplamalı

Nörobilim ve beyin araştırmaları

Sinirbilim araştırması birçok kişi tarafından bilimin nihai sınırı olarak görülüyor. Genlerin çalışmasından nöronların, sinapsların, devrelerin, davranışların ve bilişlerin çalışılmasına kadar çeşitli yaklaşımlar içerir. Weizmann Enstitüsü'nün nörobilim bilimi tüm bu yönleriyle araştırmayı kucaklar. Enstitü, büyük ve canlı bir Nörobilimciler topluluğuna sahiptir ve dünya çapında Sinir ve Beyin Araştırmaları'nın önde gelen merkezlerinden biridir. Kapsamlı bir model yelpazesi ve en yeni teknikleri kullanarak Weizmann'daki nörobilimciler, sağlık ve hastalıkta nöron fonksiyonunu anlamaya çalışırlar.

Weizmann Enstitüsü bu rekabetçi Entegre MSc / PhD pistini (Beyin Bilimleri: Sistemler, Hesaplamalı) sunmaktadır.

Pist, çeşitli geçmişlerden gelen öğrenciler için açıktır

Beyin, evrendeki en karmaşık bilinen varlıktır. Duyumlar, hareketler, duygular, anılar, öğrenme, dil, planlama, hayal gücü ve bilinç dahil olmak üzere insanoğlunun herşeyin altındadır. Bu nedenle, beyin araştırmaları Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Psikoloji, Mühendislik ve Biyoloji gibi farklı disiplinlerden oluşan bir dizi içerir. Bu parçaya başvurmak için yukarıdaki akademik geçmişlerden herhangi birini bekleyen öğrencileri ağırlıyoruz. Pist, Beyin Bilimlerinde, beyin araştırmalarının tüm yönlerini kapsayan, sistemlerden, davranışsal ve teorik nörobilimlerden geniş bir seçki sunmaktadır.

Minimum akademik gereksinimler

Sinirsel ve Beyin Bilimlerinde ileri düzeydeki profesyonel doktora programımıza başvurmak için çeşitli disiplinlerden seçkin BSc mezunlarını bekliyoruz. Başvuru sahipleri, akredite edilmiş bir yerel veya yabancı yüksek öğrenim kurumundan veya alanınızdaki Çalışmalar Kurulu tarafından eşdeğer kabul edilen başka bir sertifikadan, bir not ortalaması (85) (veya eşdeğeri) olmak zorundadır. İsrailli olmayan üniversitelerden veya yüksek öğrenim kurumlarından gelen adaylar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, Yönetim Kurulu'nun takdirine bağlı olarak, dış değerlendirme sınavlarına girmelidir: GRE: Çalışmak istediğiniz konuyla ilgili genel testler ve testler. GRE'lar için FGS kodu 3398'dir ve puanlar doğrudan GRE test merkezinden gönderilmelidir. TOEFL veya IELTS: Sadece ana dili İngilizce olmayan adaylar içindir. Bir kurumu bir alıcı olarak belirtmeniz istenirse, Weizmann Bilim Enstitüsü TOFEL kod numarası C087'dir.

Başvuru süreci

Akademik başarılar ve tavsiye mektuplarına dayalı olarak seçilmiş bir aday adayı görüşmeye davet edilecektir. Önceki araştırma deneyimi bir avantajdır, ancak zorunlu değildir. Programa başvuran adayların çok çeşitli geçmişlerden gelmesi beklendiğinden, görüşme komitesi beyin araştırmalarında farklı alanlardan üç ila dört öğretim üyesinden oluşur. Program son derece seçici ve az sayıda öğrenci ile sınırlıdır.

Son başvuru tarihi

Başvurular 1 Ekim-31 Mart arasında sunulabilir. Geç başvurular (örneğin yukarıda belirtilen süreler), sadece özel durumlarda dikkate alınır. Uluslararası öğrenciler tarafından 31 Aralık'a kadar alınan başvurular Ocak ayında dikkate alınacak ve görüşmeler Şubat ayı başlarında yapılacaktır. Son kararlar 28 Şubat'a kadar verilecek.

Nasıl başvurulur?

Lütfen çevrimiçi genel başvuru formunu doldurun. Bazı teknik kısıtlamalar nedeniyle, formun normal MSc başvuru formumuzla aynı olduğunu lütfen unutmayın. Bu yüzden lütfen endişelenmeyin ve devam edin. Çalışma Alanında "Yaşam Bilimleri" ve Çalışma Alanı olarak "Beyin Bilimleri" seçiniz. Başvurunuzu gönderdikten sonra, başvurunun alındığını belirten bir e-posta alacaksınız. Birkaç gün içinde, uygulamanızın durumunu kontrol edebileceğiniz bir çevrimiçi izleme hizmetine erişmenizi sağlayan bir Kullanıcı Kimliği ve bir şifre ile ikinci bir e-posta alacaksınız.

Müfredat

Akademisyenler altındaki Yüksek Lisans Dersleri / Rotasyonlar Gereksinimleri sayfasına bakınız.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Feinberg Graduate School (FGS) encapsulates the spirit of inquiry and discovery. Since its establishment in 1958 as the academic arm of the Weizmann Institute of Science responsible for all studen ... Devamını oku

The Feinberg Graduate School (FGS) encapsulates the spirit of inquiry and discovery. Since its establishment in 1958 as the academic arm of the Weizmann Institute of Science responsible for all student and postdoctoral affairs, the Feinberg Graduate School has established its reputation as a multidisciplinary center where students strive to reach the highest levels of knowledge and understanding, under the guidance of creative and original researchers in the natural sciences and mathematics. Daha Az