Bilgi Sistemleri Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Bilgi Sistemleri Bilim Ustası, hem genel bir işletme bilgisi hem de bilgi sistemleri konusunda uzman bir bilgi birikimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler, yönetim bilgi sistemleri, veritabanı yönetim sistemleri, sistem analizi ve tasarımı ve veri iletişimi dahil olmak üzere çok sayıda bilgi sistemi alanının teori, araştırma ve pratik uygulamalarına maruz kalmaktadırlar; ve genel sistem kavramları, elektronik ticaret, iş analitiği, problem formülasyonu, bilgisayar bilimi, yönetim bilimleri, araştırma ve diğer ilgili alanlarda seçmeli ders alabilir. Program, hem iş hem de endüstride ve hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda bilgi sistemleri kariyerleri için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır.

Kabul şartları

Bilgi Sistemleri (MSIS) programında MS'ye kabul, Lisansüstü Kataloğu Lisansüstü Kabul Şartları ve Prosedürleri kapsamında belirtilen genel kabul şartlarının tamamlanması üzerine dayanmaktadır.
Bölüm, başvuru sahiplerinin, Bölüm Yüksek Lisans Çalışmaları Komitesi tarafından gözden geçirilmeksizin koşulsuz olarak kabul edilmelerine izin veren iki alternatif koşula sahiptir. MSIS Graduate Advisor, tüm uygulamaları gözden geçirir ve bu iki kriter kümesinden birine kabul edilmeye uygun olup olmadıklarını belirler. Koşulsuz kabul için aşağıdaki koşullardan herhangi birini karşılamayan adaylar, değerlendirilmek üzere Bölüm Yüksek Lisans Çalışma Komitesi'ne yönlendirilir.
Komite Gözden Geçirmeden Koşulsuz Kabul
Adaylar, aşağıdaki iki koşulsuz kabul kriterlerinden herhangi birini karşılamaları halinde Bölüm Yüksek Lisans Kurulu tarafından gözden geçirme zorunluluğu olmaksızın koşulsuz kabul edilmeye hak kazanırlar:
 • Set # 1: GMAT Durumu
  Aşağıdaki iki koşulun her birini karşılayan bireylere koşulsuz kabul verilir:
  • Aday, akredite bir yüksekokul veya üniversiteden lisans diplomasına sahip olup, lisans eğitiminin son 60 saati içerisinde en az 3,25 genel not ortalaması ve
  • GMAT toplam puanı, her ikisinde de 36. persentilde veya daha yüksek bir seviyede sözel ve nicel bir skorla en az 520'dir. GMAT tercih edilir, ancak her ikiside sözel ve nicel skor 50. persentilde veya daha yüksekse GRE puanları dikkate alınacaktır.
 • 2. Set: GMAT Feragat Durumu
  Bu koşulsuz kabul kümesi # 2, aşağıdaki kriterleri karşılamaya odaklanır.
  UTA'dan, mezuniyet programına BS / BBA ile en az 3,25 genel not ortalaması ve 3.25 bilgi sistemi GPA'sı ile birlikte Bilgi Sistemleri (veya ilgili diploma) ile mezuniyet programına girdikten üç yıl sonra mezun oldum.

Komite Değerlendirmesi ile Kabul

Komite incelemesine ihtiyaç duyan adaylar, aşağıdaki faktörleri kullanarak kabul için kabul edilirler; kabul kararlarını vermede birincil kriter olarak tek bir faktör kullanılmaz.

 • Lisans ve lisansüstü not ortalaması (genel, majör ve son 60 saat) ve başvuranın derece veren kurumunun program akreditasyon durumu;
 • GMAT / GRE puanı (sözel ve sayısal bölümler üzerinde ayrı puanlar dahil);
 • Başvuranın profesyonel iş deneyimi ve profesyonel sertifikasyon / lisansı; ve
 • Başvuru sahibi tarafından sağlanan referans mektupları ve kişisel bildirimler.

Yukarıda belirtilen faktörler de dahil olmak üzere, başvuranın koşullarının bütünlüğü göz önünde bulundurularak, Lisansüstü Çalışmalar Komitesi, bir adayın lisansüstü programını başarıyla tamamlamaya hazır olduğunu değerlendirecektir. Komitenin kararına bağlı olarak, karar koşulsuz kabul, şartlı kabul, geçici kabul, ertelenmiş kabul ya da kabulü reddetmek olabilir. Komitenin kararı kesindir. Ana dili İngilizce olmayan bir adayın, Lisansüstü Kataloğu'ndaki Kabul Koşulları ve Prosedürleri'nde tanımlanan lisansüstü çalışmalarda başarıyı sağlamak için İngilizce diliyle yeterli düzeyde beceri göstermesi gerekmektedir. Uluslararası başvuru sahiplerinin, kabul şartlarında listelenen standartları karşılayan bir TOEFL puanı veya IELTS puanı sunmaları gerekmektedir.

Başvuru Koşulları hakkında ek bilgi

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Bilgi Sistemleri ve Operasyon Yönetimi Bölümü iki yüksek lisans izler sunar: daha sonra doktora yapmak isteyenler için bir Tez Seçeneği. Bilgi Sistemleri ve Tezsiz bir parça, geleneksel bir esnek seçenek. Tezsiz seçenek, bir lisans adayının programlarını tasarlama konusunda daha fazla esneklik sağlayan esnek bir programdır.

Öğrenim ve Uygun Maliyet

UTA Öğrenim ve Uygun Maliyet Bilgisi

Öncelikli Başvuru Tarihleri

Güz | 15 Mart
Bahar | Ağustos 15
Yaz | 15 Şubat

Başvurular her dönem için yayınlanan öncelik tarihinden sonra kabul edilir, ancak garantili kabul değerlendirmesi için lütfen başvuru tarihini ve ilgili materyalleri öncelik tarihine kadar gönderin. Bununla birlikte, asistanlık ve arkadaşlıklar gibi programa özel finansman fırsatlarından yararlanabilmek için istediğiniz başlangıç tarihinden önce başvurmanız önemlidir. Bölümsel başvuru işlem sürelerinin büyük ölçüde değiştiğini ve bazı programların bir yıl öncesinden başvuru gerektirdiğini unutmayın.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

An educational leader in the heart of the Dallas-Fort Worth, the University of Texas at Arlington nurtures minds within an environment that values excellence, ingenuity, and diversity. There is strong ... Devamını oku

An educational leader in the heart of the Dallas-Fort Worth, the University of Texas at Arlington nurtures minds within an environment that values excellence, ingenuity, and diversity. There is strong economic development here--Dallas-Fort Worth is one of the top ten fastest growing metros in the United States. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited