Bilgi sistemleri master

Genel

Program açıklaması

Yüksek Lisans Programı içerir:

4 yıllık Lisans minimum ve Bilgi Teknolojileri / Bilgisayar Bilimleri / Bilgi Bilimi / Haberleşme Mühendisliği VE bir uzmanlık alanı olan öğrenciler için ESIGELEC tarafından ikinci dönem içine doğrudan kabul verilmiş olan:

 • Dönem 2 - Akademik (kampüste)
 • Dönem 3 - Akademik (kampüste)
 • Dönem 4 - Staj (şirket / laboratuar)

3 yıllık lisans derecesi ile YA başka bir mühendislik akışında 4 yıllık lisans derecesi olan öğrenciler için:

 • Dönem 1 - Akademik (kampüste)
 • Dönem 2 - Akademik (kampüste)
 • Dönem 3 - Akademik (kampüste)
 • Dönem 4 - Staj (şirket / laboratuar)

İlk üç akademik dönem * Şubat 2016 ve Temmuz 2017 arasında sunulmaktadır. Anlatım, öğreticiler, laboratuvar çalışması, uygulamalı çalışma, projeler, konferanslar ve / veya seminer, akademik dönem oluşturuyor. Değerlendirme formunda testler, sınavlar, sınavlar, vb düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Öğretim üyeleri ESIGELEC ve / veya INSA Rouen, ortak şirketler ve yurtdışından Fransa'da veya ortak üniversitelerden vardır.

  • bulmak ve staj
  • Bir toplanan jüri önünde profesyonel tez göndermek ve bir sözlü sunum yapmak

Bu gereksinimleri karşılamak için başarısızlık değil kazandıktan derecede neden olabilir.

Öğrenci Durumu

Kayıtlı Öğrenci durumu ve Kayıt Yaptıran Öğrenci durumu son dönem üç aşamadan, yani stajını tamamladıktan profesyonel tez ve ESIGELEC tarafından toplanan jüri önünde sözlü sunum göndererek oluşur. Öğrenci kabul edilir Kayıtlı öğrenciler ESIGELEC son akademik dönem sonundan itibaren 6 aylık bir süre için. Bu süre zarfında, öğrenciler üç yukarıda belirtilen aşamaları tamamlamak bekleniyor. Kayıtlı Öğrenci Bir öğrencinin staj başladı ancak ikinci / üçüncü aşamasını tamamlamamış ise durum uzatılacak. Nihai akademik dönem sonunu izleyen altı ay içinde staj başlangıç ​​değil öğrenciler durumunda, bunlar yeniden kaydetmek zorunda kalacaksınız ve kabul edilecektir ESIGELEC ve kayıtlı öğrenciler. Kayıtlı Öğrenci Durum staj başlamasıyla birlikte tekrar yürürlüğe girecek ve öğrenci burada yer alan tüm üç aşamadan tamamladı zamana kadar geçerli olacaktır. Bir öğrenci staj dönemi üç aşamaları tamamlamak için iki yıl maksimum süresi vardır. Kayıtlı Öğrenci ve Kayıt Yaptıran Öğrenci Durum ne olursa olsun, öğrenci ders tamamlanmasıyla ESIGELEC ve INSA Rouen, bir jüri tarafından yüksek lisans diploması almaya hak kazanmıştır olsun veya olmasın uygulamak için sona erecek.

Dersin içeriği ve Kuralları

Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı Yüksek Lisans endüstrisi için veya araştırma için Bilgi Sistemleri ile ilgili bilgi, mesleki beceri ve pratik deneyim kazandırmak istiyor. Onlar tasarlamak, geliştirmek ve farklı sektörlerde bilgi sistemleri uygulamak öğreneceksiniz. Öğrenciler ayrıca temel yönetim becerileri kazanacaklardır. ESIGELEC uluslararası çevre öğrencilerin yeni kültürleri ve dilleri keşfetmenize olanak tanıyor. Öğrenciler (Fransızca konuşan öğrenciler için veya TOEIC) Fransızca TCF veya TEF sertifikasyon sınavlarına görünmesi gerekir. Zorunlu staj öğrencilere çalışma ortamında bir hands-on deneyimi sağlar. Mezunlarımız bilgi sistemleri alanında geliştiriciler olarak iş olanakları, proje yöneticileri, danışmanlar ve araştırmacılar bulabilirsiniz.

PROGRAM HEDEFLERİ

Yüksek Lisans Programı sanayi veya araştırma için Bilgi Sistemleri ile ilgili bilgi, mesleki beceri ve pratik deneyim kazandırmak istiyor. Onlar tasarlamak, geliştirmek ve farklı sektörlerde bilgi sistemleri uygulamak öğreneceksiniz. Öğrenciler ayrıca temel yönetim becerileri kazanacaklardır. ESIGELEC uluslararası çevre öğrencilerin yeni kültürleri ve dilleri keşfetmenize olanak tanıyor. Öğrenciler (Fransızca konuşan öğrenciler için veya TOEIC) Fransızca TCF / TEF sertifikasyon sınavlarına görünmesi gerekir. Zorunlu staj öğrencilere çalışma ortamında bir hands-on deneyimi sağlar. Mezunlarımız bilgi sistemleri alanında geliştiriciler olarak iş olanakları, proje yöneticileri, danışmanlar ve araştırmacılar bulabilirsiniz.

Içerik

 • Bilgisayar Bilimleri,
 • Bulut bilişim,
 • Web Geliştirme,
 • Bilgi Sistemi,
 • İş zekası,
 • Programlama,
 • Veritabanları,
 • Çapraz kültürel farkındalık,
 • Proje ve Yönetimi modülleri.

Hızlı parça

4 yıllık lisans derecesi olan öğrenciler için ve ESIGELEC doğrulanması üzerine yarıyıl 2 içine Olası doğrudan kabul,

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

ESIGELEC provides trainings for engineering students, in telecommunications, electronics, information technologies, information networks, embedded systems, automation and robotics, electrical engineer ... Devamını oku

ESIGELEC provides trainings for engineering students, in telecommunications, electronics, information technologies, information networks, embedded systems, automation and robotics, electrical engineering for transport, mechatronics, energy and sustainable development, biomedical engineering, business engineering and financial engineering. Daha Az