Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Programı - Bilgi Güvenliği

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Siber Güvenlik'in bir yanılsama olmadığını kanıtlamak

Güvenlik ve gizlilik dijital çağda temel kavramlardır. Etrafımızdaki her yerde gerçek dünyadaki uygulamalar ve uygulamalar: İnternet üzerinden alışveriş yapmak için kullandığınız tarayıcı, konuşmaları yaptığınız cep telefonu, cüzdanınızdaki banka kartı, seyahat etme şekliniz, cebinizdeki araba anahtarları, döküm yapmak elektronik oylar.

Bilgi Güvenliği Yüksek Lisans Programı, öğrencilere çeşitli kariyer fırsatları sunan, öğrencilere eğitimde genişlik ve derinlik sunar. Ön hazırlık kursları temel güvenlik ve gizlilik becerileri sağlar ve sonraki kurslar öğrencilerin belirli güvenlik ve gizlilik alanlarında uzmanlaşmalarını sağlar. Güvenlik uzmanlarına talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı ve şaşırtıcı bir hızla artıyor!

Bilgi Güvenliği araştırmamız teorikten, güvenlik ve gizliliğin uygulamalı yönlerine ve aralarındaki her yere kadar uzanır. Araştırmamız, hem endüstri hem de akademi için birkaç büyük işe alım noktası oluşturmak üzere IEEE Güvenlik ve Gizlilik Sempozyumu, Bilgisayar ve İletişim Güvenliği ACM Konferansı ve USENIX Güvenlik Sempozyumu gibi dünyanın en üst sıralarında yer alıyor. Araştırma projelerimiz Business Finland, Finlandiya Akademisi, Horizon 2020'den Avrupa Araştırma Konseyi'ne kadar finanse edilmektedir.

Programımızı tamamlayan öğrenciler, araştırma tabanlı öğretim yöntemlerimizin yönlendirdiği, endüstri güvenliği profesyonellerinden doktora programımızdaki araştırma yolunda devam etmeye kadar çeşitli kariyer seçeneklerine sahiptir.

Çalışmalar hakkında bilgi

 • Tür: Yüksek Lisans
 • Kazanılan Derece: Yüksek Lisans
 • Planlanan süre: 2 yıl
 • Çalışmaların kapsamı: 120 AKTS
 • Şehir: Tampere
 • Kampüs: Hervanta Kampüsü
 • AB üyesi olmayan / AEA vatandaşları için öğrenim ücreti: 12000 €

Öğrenim hedefleri

Bu programı izleyen öğrenciler bilgisayar sistemleri ile karşılaşan güvenlik ve mahremiyet tehditlerinin mahiyeti hakkında bilgi edineceklerdir. Buna ek olarak, hem teorik hem de pratik alanlar dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan iletişim ağlarında güvenliğin çeşitli yönlerini inceleyeceklerdir. Ayrıca, kriptografiye giriş ve uygulaması sunulacaktır. Programın sonunda öğrenciler kriptografinin neden tüm güvenlik sorunlarımızın çözümü olmadığını anlayabileceklerdir. Ayrıca, sahada görülen saldırıları ve teknikleri kullanarak güvenlik ve risk değerlendirmeleri yapabilir. Genel olarak, öğrencilere alandaki çok sayıda heyecan verici açık sorunla karşılaşacak ve güvenlikle ilgili hem teorik hem de pratik projeler üzerinde çalışma fırsatı verilecektir. Son olarak, öğrenciler geniş ve çeşitli teknolojilerden yararlanabilirler.

Eğitim dili hakkında daha fazla bilgi

Programın resmi dili İngilizce olup, tüm derslerin, sınavların ve öğrenci hizmetlerinin İngilizce olarak düzenlenmesi anlamına gelir. Sonuç olarak, hem yazılı hem de konuşma İngilizcesinde yeterlilik mutlak bir önkoşuldur. Öğrencilerin kabul için başvuru yaparken dil yeterliliklerinin onaylı bir sertifikasını vermeleri gerekmektedir. Ayrıca, öğrencilerin Fin dilinde kursları tamamlamaları gerekmektedir. Kurs, onlara günlük Fin ve Fin kültürünü tanıtır.

Çalışma içeriği

Tüm öğrenciler, bilgi güvenliği ve mahremiyetin temellerini kapsayan - özellikle sonuncunun pratikte neden bu kadar zor olduğunu - bu uzmanlık alanına kapsamlı bir giriş yapmak için tasarlanmış temel dersleri alacaklardır. Daha sonra, öğrenciler kriptografi, ağ güvenliği, yazılım güvenliği, erişim ve kimlik yönetimi ile ilgili çeşitli dersler alma şansına sahip olacaklar. Bu kurslar sırasında, öğrenciler yalnızca bir sistemi belirli saldırılara karşı korumayı değil, aynı zamanda yenilerini de nasıl bulabileceklerini öğreneceklerdir - sistemin güvenliğini analiz eder. Bu nedenle, programın sonunda, öğrenciler bilgi güvenliği alanında temel bir özellik olan hem rasyonel hem de irrasyonel olarak düşünmeyi öğreneceklerdir.

Programımız öncü eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Siber Laboratuarlar - eğitim ve araştırma laboratuvarımız - ağ güvenliği araştırması için temel yapı taşı olan anahtarlar, yönlendiriciler ve yeni nesil güvenlik duvarları gibi ağ aygıtları içerir. Ek olarak, Cyber Labs sanallaştırma platformları, SDN özelliği, bir trafik oluşturma aracı ve bir ağ izleme aracı içerir. Arka plan laboratuvar ağı, benzetilmiş bir İnternette davranışsal denemeye izin veren tam bir 3 Katmanlı ağdan oluşur.

Öğretim yöntemleri laboratuar tabanlı oturumları, öğrenci liderliğindeki öğreticileri, seminerleri ve iç personel ve endüstri ve akademiden misafir konuşmacılar tarafından verilen dersleri içerir. Kurslarımız deneyimli ve güler yüzlü personel tarafından verilmektedir ve Fakülte'deki çeşitli uzmanlık bilgi ve becerilerinden yararlanmaktadır. Değerlendirmeler çoğunlukla uygulamalı veya araştırmaya dayalı kurs çalışmaları aracılığıyla gerçekleştirilir.

Öğrenim ücretleri

Programın öğrenim ücreti, ücret ödeyen öğrenciler için burs sistemine sahip olan AB / AEA dışı öğrenciler için akademik yıl başına 12.000 Euro'dur.

Çalışmaların yapısı

Program 120 AKTS'den oluşmaktadır. Dersler 90 ECTS değerindedir ve kalan 30 ECTS yüksek lisans tezini başarıyla tamamlamaları için verilir. Her AKTS dersler, alıştırmalar, ödevler, bağımsız çalışma ve sınav da dahil olmak üzere 27 saatlik bir ortalama iş yüküne eşittir. Programın süresi iki yıldır. Öğrenciler, üç yarıyıl dersleri tamamlayarak bir yarıyıl final projesini hazırlar (yüksek lisans tezi). Çalışmalarına Ağustos sonunda başlarlar ve akademik yıl Mayıs sonunda sona erer.

Kariyer fırsatları

Bilgi güvenliği uzmanları, kuruluşları veri ihlallerinden ve saldırılardan korumak için her boyutta şirket ve endüstride çalışır. Programımızı inceleyerek, öğrenciler aşağıdakiler gibi çok çeşitli kariyer yollarını izlemelerini sağlayacak gerekli becerileri edinirler:

 • Uygulamalı Kriptografide Araştırmacı;
 • Ağ / Bilgisayar Güvenliğinde Araştırmacı;
 • BT Güvenlik Mühendisi / Operasyon Uzmanı;
 • Ürün Güvenlik Mühendisi;
 • Penetrasyon Test Cihazı / Beyaz Şapka Hacker / Etik Hacker;
 • Kaynak Kodu Denetçisi;
 • Güvenlik Açığı Değerlendiricisi;
 • Bilgisayar Güvenliği Olayı Yanıtlayıcı;
 • Bilgi Güvenliği Analisti / Danışman / Güvence Görevlisi / Güvence Analisti / Risk Görevlisi;
 • Siber Güvenlik Yöneticisi;
 • Güvenlik görevlisi;
 • Bilgisayar Adli Analisti;
 • Korsanlıkla Mücadele / İçerik Koruma Analisti.

Personelimiz, güvenlik alanındaki kritik personel ihtiyaçları için her türlü büyüklükteki şirketler için - başlangıçtan, yerli ve uluslararası endüstri devlerine kadar - önemli bir temas noktasıdır. Resmen eğitimli güvenlik mühendisleri için ihtiyaç muazzam ve hala büyüyor!

Diğer taraflarla işbirliği

Tampere University , güvenlik ve gizlilik alanında önde gelen bilginlerle bağlantı kurmayı aktif olarak teşvik etmektedir. Bu amaçla, akademik kadromuz uluslararası projeler ve araştırma faaliyetleri aracılığıyla önde gelen kuruluşlar, araştırma enstitüleri ve Üniversiteler ile işbirliği kurmuştur. Bu programda, öğrenciler - tez çalışması sırasında - araştırma projeleriyle ilgili görevlerde aktif olarak yer alma ve böylece uluslararası mesleki ağlarını kurma veya genişletme olanağına sahip olacaklar.

Uygunluk kriterleri

Yüksek Lisans programlarındaki uygunluk kriterleri iki bölümden oluşur: Tampere University genel uygunluk kriterleri ve genel kritere bilgi ekleyen ve / veya ekleyen programa özgü uygunluk kriterleri. Uygun sayılmak için her ikisiyle de görüşmelisiniz. Hem genel uygunluğu hem de programa özgü uygunluk kriterlerini karşılamayan adaylar Tampere University öğrenci olarak seçilmeyecektir.

Genel uygunluk

Tampere University Yüksek Lisans programına başvurabilmek için

 1. Lisans derecesi - ulusal olarak tanınan birinci aşama derece
  • Bu, en az 180 ECTS'ye (Avrupa kredisine) veya üç yıllık tam zamanlı çalışmaya karşılık gelir.
  • Başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili alandan
  • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan
 2. VE İngilizceyi akademik amaçlar için iyi bir emir.

Finlandiya dışındaki bir üniversitede tamamlanmış bir lisans derecesi, verildiği ülkede üniversite düzeyinde yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlamalıdır.

Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, lisansın 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması durumunda başvurabilirler. Bu durumda şartlı olarak kabul edilebilirler .

Yüksek Lisans derecesine sahip adaylar, yalnızca sağlam temellere dayanan sebepler ve Tampere University yeni derecenin başvuru sahibine önemli yeni bilgi ve beceriler sağladığını gösterebiliyorsa kabul edilebilir.

Programa özgü uygunluk kriterleri

Önceki derece, başvurduğunuz Yüksek Lisans programı ile yakından ilgili bir alandan olmalıdır. Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans programında, önceki derece aşağıdaki (veya yüksek oranda ilişkili) alanlardan birinde olmak zorunda:

 • Bilgi işlem, bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimi, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği veya matematik, fizik ve temel programlama becerilerinde uzmanlık gerektiren diğer alanlar

Finlandiya'da derecesini tamamlayan adaylar, programın uygun olması için belirlenen minimum not ortalamasına uymak zorundadır. Asgari düzeyde, Fince olarak sunulan aynı yüksek lisans programına kabul edilme ile aynıdır.

 • Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde (AMK) lisans derecesi için minimum not ortalaması: 3,20 / 5
 • Bir Fin üniversitesinde (yliopisto) tamamlanan lisans dereceleri için minimum not: 2,80 / 5

ECTS ağırlıklı kümülatif not ortalaması sayılırken sadece sayısal notu olan dersler dikkate alınır. Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, başvuru sırasında ve mezun olduktan sonra asgari kümülatif not ortalamasını karşılamalıdır.

Dil beceri gereksinimleri

Tüm başvuru sahipleri, akademik amaçlarla iyi derecede İngilizce bildiğine dair kanıt sunmalıdır. İngilizce dil yeterliliğini göstermenin iki yolu vardır: dil testleri ve önceki çalışmalar.

Minimum İngilizce dil sınavı sonucu gereklilikleri

Test adı

 • TOEFL iBT: Toplam 92, 20 yaş altı bölüm yok
 • IELTS (akademik): 6.5, bölüm 5.5, altı
 • PTE (akademik): 62 toplam, 42'nin altında olmayan
 • C1 Gelişmiş: C
 • C2 Yeterliliği: C1
 • Finlandiya Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikası (İngilizce): Yeterlik seviyesi 5

* Önceki CAE ve CPE, C1 Advanced ve C2 Proficiency olarak yeniden adlandırıldı.

Önceki çalışmalar

Tampere University tarafından listelenen belirli çalışmaları tamamladıysanız, bir dil sınavı puanı vermekten muaf tutulabilirsiniz. Sadece bu çalışmalar kabul edilir. Geçerli bir dil testi sonucu olmadan başvurursanız, istisnaları dikkatlice inceleyin.

giriş

Bilgi Teknolojileri programına en fazla 55 öğrenci kabul edilmektedir.

Bilgi Teknolojileri programı aşağıdaki uzmanlıkları içerir:

 • İletişim Sistemleri ve Ağları, Bilgi Güvenliği, Gömülü Sistemler ve Robotik ve Yapay Zeka.

Kabul prosedürü

Programa, tam bir başvuruda bulunan (son başvuru tarihine kadar başvuru ve başvuru belgeleri) ve resmi uygunluk kriterlerini yerine getiren adaylardan seçilir.

Öğrenci seçimi, başvuru belgelerinde gösterilen akademik niteliklere ve esaslara dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır. Lütfen şartları yerine getiren tüm başvuru sahiplerinin kabul edilemediğini unutmayın.

Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilerin daha önceki derecelerini tamamlayıcı çalışmalarla tamamlamaları gerekebilir.

Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (AMK) derecesi olan tüm öğrencilerin, genel olarak öğrencinin geçmişine bağlı olarak Matematik, Fizik ve Kimya derslerini içeren bir çalışma paketini tamamlamaları gerekmektedir. Çalışmalara 2020 sonbaharında başladığında, kabul edilen öğrencilere bu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

puanlama

Uygun başvuru sayısı yıllık olarak kabul edilebilecek öğrenci sayısını aşıyor. Öğrenci seçimi başvuru belgeleri tarafından verilen akademik nitelikler ve esasa dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır.

Bu programda, başvuru sahipleri önceki yeterlilikler için aldıkları kabul noktalarına, İngilizce becerilerine ve uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörlere göre sıralanır.

Giriş puanları (en fazla 100 puan) aşağıdaki kategorilerde verilmiştir:

 • Önceki yeterlilikler maksimum 60 puan
 • İngilizce dil becerileri maksimum 10 puan:
  • 5 puan: örneğin TOEFL 92 / IELTS 6,5 ve Tampere University tarafından kabul edilen önceki çalışmalarla kanıtlanmışsa
  • 10 puan: örneğin TOEFL 103 veya daha yüksek / IELTS 7,5 veya daha yüksek
 • Uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörler en fazla 30 puan
 • Özgeçmiş / Özgeçmiş ve başvuru ile birlikte verilen motivasyon mektubu, bu kategoride verilen giriş noktalarının temelini oluşturur.

Nasıl başvurulur?

Uygulama adım adım kontrol listesi
 1. Başvurmak istediğiniz programın genel uygunluk ve programa özel uygunluk kriterlerini kontrol edin. Aynı anda üç program uygulamanıza izin verilir.
 2. Başvuru belgelerinizi nasıl uygulayacağınız ve hazırlamaya başlayacağınız konusundaki talimatları okuyun.
 3. Gerekirse bir dil testi yapın, lütfen dil gereksinimlerini inceleyin.
 4. Başvuru süresi açıldığında, başvuru süresi boyunca Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve başvuru için gerekli ekleri yükleyin. Başvuru dönemi 4 Aralık 2019, saat 8: 00'de GMT 2 - 15 Ocak 2020, saat 15: 00'de GMT 2.
 5. Gerekli olan tüm muhafazaları yükleyin ve varsa eğitim şartlarını postayla gönderin. Belgeler, Tampere University Öğrenci Kabul Ofisine 31 Ocak 2020 tarihine 15.00 GMT 2'de ulaşmalıdır.
 6. Kabul sonuçlarının 2020 yılının başlarında açıklanmasını bekleyin.
 7. Size bir çalışma yeri teklif edilirse, verilen son tarihe kadar kabul etmeyi unutmayın.
 8. Gerekirse öğrenim ücretini ödeyin. Finlandiya'ya gelişinizi hazırlamaya başlayın.
 9. Öğrenci olarak kayıt olun ve Tampere University topluluğuna katılın!
Online başvuru formu

Online başvuru formu, başvuru süresince yalnızca Studyinfo.fi adresinde hazır olacaktır. Başvuru süresi 4 Aralık 2019'da saat 08: 00'de (GMT2) başlar ve 15 Ocak 2020'de saat 15: 00'te (GMT2) sona erer.

Kutular

Gerekli tüm belgelerin kopyalarını başvuru formunda ek olarak yüklemeniz gerekecektir. Genel uygulama eklerine ek olarak, bazı programlar bu programlara uygulanırken gereken ek programa özel ekleri listelemiştir.

Gerekli tüm ekleri Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunuza yüklemeniz gerekecektir. Yüklemeye ek olarak, eğitim belgelerinizin resmi olarak onaylanmış kopyalarını Posta yoluyla Tampere University Kabul Ofisine göndermelisiniz. Belli ülkelerde belli derecelerde verilen adaylar, belgelere özellikle dikkat etmek zorundadır ve bu ülkelerden gelen belgeler belirli bir şekilde sunulmalıdır. Bu ülkeye özgü gereklilikler, düzenli gerekliliklerden önce her zaman her şeyden önce izlenmelidir.

Adaylar 31 Ocak 2020 tarihine kadar gelmeleri için eğitim belgelerini Tampere University Kabul Ofisine göndermelidir.

Bu programa başvururken programa özel hiçbir ek yok.

Kabul sonuçları ve itirazlar

Başvuru sonuçları 2020 Nisan ayı başında ilan edilecektir. Tüm başvuru sahipleri başvuru sonuçları hakkında bilgilendirilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Devamını oku

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Daha Az