Bilgi ve telekomünikasyon mühendisliği alanında master

Genel

Program açıklaması

Bilgi ve Telekomünikasyon Mühendisliği (Yüksek Lisans)

Ders, öğrencilerin disiplinler arası gelişim eğilimini anlamalarını ve uyguladıkları teori ve yöntemlere uyarlamayı amaçlamaktadır. Bu ders ayrıca, iletişim sistemlerinde, iletişim sinyal işlemede, bilgi işlemede, modelleme ve bilgisayar uygulamalarında öğrencilerin katı teorik temel ve sistem uzmanlığını vurgulamaktadır. Ana bilim dalında 2 ikinci düzey disiplin vardır, yani Telekomünikasyon ve Bilgi Sistemleri, Sinyal ve Enformasyon İşleme.

Süresi, Öğrenim Ücreti, Sigorta Ücreti

2.5-3 yıl, 37600rmb / yıl, 600rmb / yıl

Program Bilgileri

Öğrencilerin müfredatı 2-3 yıl arasında tamamlaması ve doktora programları 3-5 yıl sürmesi, belirlenen krediyi yerine getirmesi, tezini tamamlaması ve bir panel uzmanının önünde savunması gerekiyor. Başarılı mezunlar, Derece Komitesinin düzenlemesine göre, Yüksek Lisans / Doktora derecesi ile birlikte bir mezuniyet sertifikası alacaktır.

Yüksek Lisans programları İngilizce öğretilen Programlar hariç, Çince yapılır.

Uygulama Önkoşulları

1. Başvuru sahipleri, geçerli bir pasaport ile Çin vatandaşı olmamalı, dil seviyesine ve derecesine erişmiş olmalılar.

2. Yüksek lisans için başvuranlar 40 yaşın altında, lisans derecesine ve HSK seviye 5 olmalıdır.

3. Doktora programına başvuran adaylar, 45 yaşından küçük olmalı, yüksek lisans derecesine ve HSK düzeyi 6'ya erişmiş olmalıdır.

Başvuru Süresi

1 Mart - 30 Haziran tarihleri ​​arasında posta malzemelerinin son başvuru tarihine kadar varmış olduğundan emin olun.

Adres

Ofis 107, Uluslararası Öğrenci Merkezi, Üniversite Bilim ve Teknoloji Pekin

# 30 Xueyuan Road, Haidian Bölgesi, Pekin 100083 Çin

Uygulama Materyalleri

Bir başvuru belgesinin noter tasdikli ve bir kopyası olmak üzere iki kopyası gerekmektedir.

1, (Lisans ve Yüksek Lisans) Mezuniyet belgesi ve diploması (mezun olmasını bekleyen öğrencilerin, mezuniyet tarihini belirten resmi bir mektup göndermesi ve mezuniyet diplomasını kabul ederse gönderebilmesi gerekir) noter tasdikli orijinalinin Çince veya İngilizce olması gerekir.

2, (Lisans ve Yüksek Lisans Dereceleri) Aldığınız kursa ve elde edilen standart dahil olmak üzere akademik başarılarınızın resmi transkriptleri, Çince veya İngilizce olarak noter tasdikli orijinal olmalı.

3, Kişisel bir bildiri (master programı için 800 kelime, doktora programı için 1500 kelime, Çince veya İngilizce olmalı).

4, Hakemlerinizden iki tavsiye mektubu. Hakemler profesör veya doçent olmalı. En az bir tanesi son akademik çalışmalarınız hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Tavsiye mektuplarının biçimi Çince veya İngilizce orijinal olmalıdır.

5, dil test sonuçlarınızın bir kopyası:

Çince öğretilen program: HSK seviyesi 5 veya 6 veya üstü;

İngilizce öğretilen program: IELTS 6 puan veya üzeri; IBT 80 puan veya üstü.

6, Geçerli pasaportunuzun bir fotokopisi (pasaport tipi normal olmalıdır).

7, İçindekiler tablosu ve akademik yayınlarınızın özetlerini ve alanınızdaki diğer orijinal başarıları.

8, Kamu hastanesinin sağlık sertifikası.

9, Başvuru ve denetim ücreti 600rmb.

Not: Bir başvuru belgesinin aslı, noter tasdikli ve bir kopyası gereklidir. Lütfen bizzat kendiniz veya USTB'nin Uluslararası Öğrenci Bürosu'na posta ile gönderiniz (zarf "Lisans Başvurusu" olarak işaretlenmelidir). Eksik başvuru materyalleri işlenmeyecektir. Başvuru malzemeleri iade edilmez.

Başvuru Süreci

1, Sisteme başvurun, Denetim ücretini ödeyin ve gönderin. Başvuru dosyasını indirin ve tüm başvuru materyallerini USTB Uluslararası Öğrenci Merkezlerine gönderin. (600 RMB, sistemde ödeme yapabilir veya ofiste nakit ödeme yapabilirsiniz. Başvuru ücreti iade edilmez.)

2, Başvuru Materyalleri ilgili konu bölümüne geçecektir. Başvuru malzemeleri doğrulanacak ve başarılı olursa başvuru sahibi kabul edilecek.

Not: Eksik başvuru materyalleri veya hiçbir başvuru ücreti işlenmeyecektir.

Kabul Sonucu

Uluslararası öğrenci merkezi, Haziran ayı sonunda ilgili programa kabul edilen başarılı adayların adlarını açıklayacak ve başarılı başvuru sahiplerine Temmuz ayında başvuru mektupları gönderecektir. Lütfen başvuru formunu ayrıntılı posta adresi ve posta kodu veya diğer alma yöntemleriyle yerine getirin.

Kayıt Dönemi

Her yılın Ağustos ayı sonunda (Kabul Mektubunda belirtilmiştir). Öğrenciler zamanında kayıt yaptırmalıdırlar.

Burslar

Çin Hükümeti Bursu-İkili Program (CGS-BP)

Öğrenciler, Çin Hükümeti Bursu (CGS-BP) için CSC'den ilgili makamların veya Çin elçiliklerinin tavsiyesi üzerine başvurabilirler. Başvuru süresi Kasım'dan Nisan'a, ülkeler arasında çeşitli. Lütfen detayları önceden kontrol edin. Ön ödemeye ihtiyacınız varsa lütfen Uluslararası Öğrenci merkezine başvurun.

Çin Hükümeti Bursu-Çin Üniversiteleri Programı (CGS-CUP)

Başvuru sahibi, Çin Hükümeti Bursu'nu (CGS-CUP) Üniversiteye kabul edebilir, ancak bu burs sadece ilk kez Çin'e gelen seçkin yabancı öğrencilere verilir.

USTB Şansölye Bursu

Başvuru Sahibi, USTB Şansölye Bursu'nu uygulayabilir.

Pekin Devlet Bursu

Öğrenim ücretinin tamamını, yarısını veya bir kısmını karşılayın.

Not: Daha fazla bilgi için lütfen "burslar" na bakın.

Konaklama

Uluslararası öğrenci dairesi hakkında bilgi için lütfen doğrudan ofise başvurun.

Kampus dışında yaşayan öğrencilerin 24 saat içinde yerel polis karakoluna kayıt yaptırmaları gerektiğini lütfen unutmayın.

Vize bilgisi

USTB'ye kabul edilen öğrenciler, ülkenizdeki Çin Büyükelçiliği / Konsolosluğu'ndaki vizeniz için Kabul Mektubu ve JW201 / 202 formuna başvurabilirler. 6 ay boyunca Çin'de okuyacak olan uluslararası öğrencilerin, Çin'e gelip 30 gün sürecek olan "X" vizesi almaları gerekiyor. Çin'de yasal statüye erişmek için Uluslararası Öğrenci Bürosuna gelip 30 gün içinde bir Oturma İzni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Son Güncelleme Kas 2017

Okul Hakkında

The University of Science and Technology Beijing (USTB) was founded in 1952 following the amalgamation of the best departments in related fields of five eminent universities as a result of a nationwid ... Devamını oku

The University of Science and Technology Beijing (USTB) was founded in 1952 following the amalgamation of the best departments in related fields of five eminent universities as a result of a nationwide reorganization of the higher education system. Daha Az