Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı: Şifreleme

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

utu.fi/degrees

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü ve kaliteli BIT eğitimi vermektedir.

Kriptografi ana konusu kriptografi araştırmalarına odaklanmaktadır. Bu uzmanlığın amacı, gelecekteki uzmanları, kriptografinin ve veri güvenliğinin matematiksel yönleri konusunda güçlü ve geniş bir bilgi birikimi ile araştırma ve bilişim sektörü alanında eğitmektir. Kriptografide ana modern simetrik ve asimetrik kriptografi algoritmaları ve protokolleri matematiksel açıdan incelenir ve analiz edilir.

Program Yapısı

 1. Ana konu modülünde ileri seviye çalışmalar 40 AKTS
 2. Tematik çalışmalar (küçük konu) modülü 20 AKTS
 3. Seçmeli dersler modülü 20 ECTS
 4. Teknoloji Tezli Yüksek Lisans Tez Modülü 40 AKTS

Akademik mükemmellik

Şifreleme ana konusu, matematiksel şifrelemenin klasik ve modern yönleri hakkında sağlam bir arka plan sunar. Modern simetrik ve asimetrik şifreleme sistemlerinde derinlemesine bir anlayış geliştirildi. Lisansüstü çalışmalarına devam edebilmeleri ve BT sektöründe bir siber güvenlik uzmanı olarak çalışabilmeleri için öğrencilere güçlü bir akademik eğitim verilmektedir.

Yüksek Lisans Tezi

Kriptografi ana konusundaki yüksek lisans tezi, kriptosistemlerin ve genel olarak siber güvenliğin matematiksel yönlerine odaklanmaktadır.

Aşağıda, yüksek lisans tezi için bazı olası konular listelenmiştir:

 • Açık anahtar şifreleme sistemleri
 • Homomorfik şifreleme
 • Kriptografide blokerler ve
 • Kuantum şifrelemesi

65603_Students_all_prgms.jpg

Yetkinlik Açıklaması

Kriptografide ana modern simetrik ve asimetrik kriptografi algoritmaları ve protokolleri matematiksel açıdan incelenir ve analiz edilir. Öğrenciler, kriptografik çözümlerin güçlü ve zayıf yönlerini, altında yatan teori hakkında derinlemesine bir anlayışa dayanarak değerlendirmeyi öğrenirler. Öğrenciler ayrıca gerçek yaşam ortamları için kriptografik algoritmalar ve protokoller uygulama yeteneğini kazanırlar. Konu, ağ bağlantılı sistemlerin güvenliği ve bilgi güvenliğinin yönetim yönleri hakkında da zorunlu çalışmalar ile çok disiplinli bir şekilde ele alınmaktadır.

Iş seçenekleri

Yüksek Lisans derecesine sahip olanların istihdam yüzdesi Finlandiya'da yüksektir. Şifreleme ana dersinden alınan dereceler, matematiksel şifreleme konusunda sağlam bir arka plan sağlar ve aynı zamanda farklı bilgi güvenliği konularını da kapsar. Öğrenciler ayrıca yerel şirketlerle işbirliği yapma olanağına da sahipler; özellikle isteğe bağlı bir Capstone projesi aracılığıyla. Kişisel olarak planlanmış uzmanlık profiline dayanarak, bilgi güvenliği uzmanı olarak BT sektöründe başarılı kariyerlerin yanı sıra Finlandiya ve yurtdışındaki diğer bölgelerde Turku bölgesinde ulaşılabilir. Bilgi yoğun endüstri Finlandiya'daki en önemli iş sektörü haline geldi ve bilgi toplumu bilgisinde en ilgili ürünlerden biri haline geldi. Modern çağda bu ticaret sektörünü ve ürünlerini güvenceye almak çok önemlidir. Avrupa'da, BİT, endüstrinin karlılığını arttırmada ve toplumun ihtiyaçlarına cevap vermede kritik bir role sahiptir. Bilgi teknolojisi uzmanları ve uzmanları olarak BT endüstrisindeki kariyerleri takip etmenin yanı sıra, program mezunları da doktora çalışmalarına kabul için başvuruda bulunabilirler.

Her öğrenci için hazırlanan kişisel bir çalışma planı, özel bir kişisel bilgi güvenliği uzmanlık profili oluşturur. Bu ana konunun mezunları, bilgi ve iletişim teknolojisi endüstrisini sağlamada başarılı bir kariyer oluşturmak üzerine programda elde ettikleri güçlü teknolojik, teorik ve pratik anlayış ve becerilerden faydalanacaktır.

Araştırmada Kariyer

Yüksek Lisans (Teknoloji), bilimsel yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlar. Lisansüstü dereceler doktora ve lisans dereceleridir. Derece içinde tamamlanabilir

Giriş koşulları

Genel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

 • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,
 • Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,
 • dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

Başvuru sahipleri mükemmel İngilizce becerilerine ve bu becerileri kanıtlayan bir sertifikaya sahip olmalıdır. Dil becerilerinizi uluslararası olarak tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girerek belirtebilirsiniz.

Adaylar University of Turku uygun sayılmak için gerekli minimum test sonuçlarına ulaşmalıdır. İstisna yapılmayacak.

İze Özgü Kabul Koşulları

Adayın, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yüksek Lisans Derecesi Programına kabul edilmek istediği temeline dayanan bir öneme sahip olması gereken bir çalışma alanında olması gerekir. Kriptografi uzmanlık pisti için, önceki derecenin matematikte olması veya matematiğin sağlam bir geçmişine sahip diğer ilgili çalışma alanlarında olması gerekir.

Eğitim ve dil sertifikalarına ek olarak, başvurunuzla ilgili iş tecrübesine ait sertifikaları da eklemelisiniz.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı'nda sunulan dört uzmanlık alanından en fazla ikisine başvurabilirsiniz. Seçimlere öncelik verilmelidir. Sağlık Teknolojisi veya Akıllı Sistemler uzmanlık alanına başvururken, Fudan Üniversitesi (Şanghay) ile ortaklaşa düzenlenen çift diploma programına da başvurabilirsiniz.

Uygulama Değerlendirme

Her yıl 65 öğrenci Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programına kabul edilir. Kabul kararı aşağıdakilere dayanacaktır:

 • Başvuru sahibinin verilen diplomaların uygunluğu,
 • Derecedeki derslerin miktarı, alaka düzeyi ve notları,
 • Dil testi sonucu,
 • Motivasyon mektubu,
 • Uygulamada yer alan isteğe bağlı sorulara olası cevaplar,
 • Muhtemel ilgili iş tecrübesi,
 • Muhtemel görüşme.

Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde sadece bir Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak mümkündür. Bu nedenle, teklif edilen bir çalışma yerini kabul ederken, öğrenci önceki herhangi bir BSc'sini kaybeder. veya MSc. Fen-Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gör.

Burada daha fazla bilgi bulacaksınız

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Devamını oku

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Daha Az
Turku , Windhoek , Rauma + 2 Daha fazla Daha az