Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı: Akıllı Sistemler

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

utu.fi/degrees

Akıllı Sistemler ana konusu, mobil robotik sistemler ve akıllı ortamlardaki ana uygulama alanları ile, Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı akıllı ve otonom gömülü sistemler alanında oldukça ilgili bir beceri seti ve derin bilgi sağlar.

Akıllı Sistemler ana dersi öğrencileri endüstride, toplumda ve akademi'de yerleşik akıllı sistemler üzerinde zorlu yazılım ve donanım odaklı araştırma ve geliştirme görevlerine hazırlar. Mezunların istihdam olanakları Finlandiya'da, Avrupa'da ve dünyada mükemmel. Öğrenci, hem büyük hem de küçük konulardaki seçmeli çalışmalar ile çalışmalarının bir donanım veya yazılıma yönelik yönelimini belirleyebilir.

Program Yapısı

 1. Ana konu modülünde ileri seviye çalışmalar 40 AKTS
 2. Tematik çalışmalar (küçük konu) modülü 20 AKTS
 3. Seçmeli dersler modülü 20 ECTS
 4. Teknoloji Tezli Yüksek Lisans Tez Modülü 40 AKTS

Akademik mükemmellik

Akıllı Sistemler ana, akıllı ve özerk ağ bağlantılı sistemlerin tasarımında ihtiyaç duyulan temel kavramları, teknolojileri ve yöntemleri kapsar. Bunlar arasında Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümleri, enerji tasarruflu gömülü ve dağıtılmış hesaplama platformları, kenar ve sis hesaplama paradigmaları, akıllı çok ajanlı sistem konseptleri ve ayrıca ilgili yazılım ve donanım tasarım yöntemleri sayılabilir. İçeriğin, sahadaki son araştırmalarla yakın bir bağlantısı var. Teorik içerik, örneğin robotik ve otonom uygulamalardaki pratik alıştırmalarla genişletilir.

Yüksek Lisans Tezi

Bilgi yakında güncellenecek.

65603_Students_all_prgms.jpg

Yetkinlik Açıklaması

Gömülü Akıllı sistemler her yerde, giderek daha fazla. Turku bölgesindeki gömülü sistemler endüstrisindeki, Finlandiya, Avrupa'daki ve dünyadaki diğer bölgelerdeki yüksek vasıflı ve yaratıcı mühendislere, sistem mimarlarına, uzmanlara ve yenilikçilere artan bir ihtiyaç vardır.

Iş seçenekleri

Yüksek Lisans derecesine sahip olanların istihdam yüzdesi Finlandiya'da yüksektir. Bir öğrencinin kişisel çalışma planına bağlı olarak, Akıllı Sistemler uzmanı çok çeşitli meslekler için yeterlilik sağlar, örneğin;

 • Gömülü sistemler / çözümler mühendisi / geliştirici
 • Gömülü sistemler R
 • Kablosuz gömülü yazılım mühendisi
 • Robotik sistemler yazılım mühendisi
 • Nesnelerin İnterneti çözüm mimarı
 • Donanım mühendisi
 • Otomotiv sistemleri mühendisi
 • Özerk araç sistemleri mühendisi

Araştırmada Kariyer

Yüksek Lisans (Teknoloji), bilimsel yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlar. Lisansüstü dereceler doktora ve lisans dereceleridir. Derece içinde tamamlanabilir

Giriş koşulları

Genel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

 • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,
 • Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,
 • dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

Başvuru sahipleri mükemmel İngilizce becerilerine ve bu becerileri kanıtlayan bir sertifikaya sahip olmalıdır. Dil becerilerinizi uluslararası olarak tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girerek belirtebilirsiniz.

Adaylar University of Turku uygun sayılmak için gerekli minimum test sonuçlarına ulaşmalıdır. İstisna yapılmayacak.

İze Özgü Kabul Koşulları

Adayın, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yüksek Lisans Derecesi Programına kabul edilmek istediği temeline dayanan bir öneme sahip olması gereken bir çalışma alanında olması gerekir. Akıllı Sistemler uzmanlık parkuru için önceki çalışmaların ilgili alanları şunlardır:

 • Bilgisayar Bilimi
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgi Teknolojisi
 • İletişim teknolojisi
 • Elektronik ve gömülü sistemler hakkında yeterli bilgiye ulaşıldığı diğer ilgili çalışma alanları.

Eğitim ve dil sertifikalarına ek olarak, başvurunuzla ilgili iş tecrübesine ait sertifikaları da eklemelisiniz.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı'nda sunulan dört uzmanlık alanından en fazla ikisine başvurabilirsiniz. Seçimlere öncelik verilmelidir. Sağlık Teknolojisi veya Akıllı Sistemler uzmanlık alanına başvururken, Fudan Üniversitesi (Şanghay) ile ortaklaşa düzenlenen çift diploma programına da başvurabilirsiniz.

Uygulama Değerlendirme

Her yıl 65 öğrenci Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programına kabul edilir. Kabul kararı aşağıdakilere dayanacaktır:

 • Başvuru sahibinin verilen diplomaların uygunluğu,
 • Derecedeki derslerin miktarı, alaka düzeyi ve notları,
 • Dil testi sonucu,
 • Motivasyon mektubu,
 • Uygulamada yer alan isteğe bağlı sorulara olası cevaplar,
 • Muhtemel ilgili iş tecrübesi,
 • Muhtemel görüşme.

Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde sadece bir Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak mümkündür. Bu nedenle, teklif edilen bir çalışma yerini kabul ederken, öğrenci önceki herhangi bir BSc'sini kaybeder. veya MSc. Fen-Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gör.

Burada daha fazla bilgi bulacaksınız

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Devamını oku

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Daha Az
Turku , Windhoek , Rauma + 2 Daha fazla Daha az