Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı: Dijital Sağlık

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

utu.fi/degrees

Dijital Sağlık ana konusu, moleküler seviye etkileşimlerden bireylere ve topluma kadar geniş bir eğitim sunmaktadır.

Bu

Dijital sağlık uzmanı, bir teori anlamak ve bu alanda pratik yeterlilik kazanmak için bilgisayar bilimlerinden, gömülü sistemlerden ve tıp bilimlerinden gelen becerileri ve ilkeleri bir araya getirir.

Dijital Sağlık'tan mezun olan öğrenciler, bilimsel ve analitik beceriler, mevcut teoriler ve güncel teknolojilerdeki uzmanlıkların yanı sıra uluslararası bir ortamda ekip çalışması, liderlik ve kişilerarası beceriler içeren pratik beceriler de edinmiş olacaklar. Edinilen metodolojik beceriler ve ileri düzeyde bilgi, öğrencilerin akademi veya endüstride kariyer yollarına devam etmelerini sağlar.

Program Yapısı

 1. Ana konu modülünde ileri seviye çalışmalar 40 AKTS
 2. Tematik çalışmalar (küçük konu) modülü 20 AKTS
 3. Seçmeli dersler modülü 20 ECTS
 4. Teknoloji Tezli Yüksek Lisans Tez Modülü 40 AKTS

Akademik mükemmellik

Bilgi yakında güncellenecek.

Yüksek Lisans Tezi

Bilgi yakında güncellenecek.

65603_Students_all_prgms.jpg

Yetkinlik Açıklaması

Digital Health major, sağlık teknolojilerinde ve biyomedikal mühendisliğinde hem teorik hem de pratik açıdan disiplinlerarası bilgi verir. Bu nedenle, sağlık ve spordan kişisel tıbbi çözümlere ve biyomedikal verilerin hesaplamalı veri analitiklerine kadar farklı sağlık teknolojileri sektörlerinde istihdam imkanı vermek.

Iş seçenekleri

Yüksek Lisans derecesine sahip olanların istihdam yüzdesi Finlandiya'da yüksektir. Sağlık teknolojisi ile ilgili endüstri bugün küresel olarak ve özellikle Finlandiya'da giderek daha önemlidir. Sağlık teknolojisinin alanları hızla genişliyor ve çok çeşitli kariyer fırsatları sunuyor. Sağlıklı yaşam, tıbbi veya biyomedikal analitik çözümlere odaklanan şirketlere ek olarak, bu, aynı zamanda, kullanıcının elinden kalp ile ilgili sinyalleri ölçebilen giyilebilir cihazlar üreten küresel şirketler gibi sağlık teknolojisini kullanan diğer endüstrileri de içerir. Örneğin.

Sağlık teknolojisi, iyi bir istihdam imkanı bulunan veya daha bağımsız olmak istiyorsanız, kendi işinize başlamanızı sağlayan bir alandır. Araştırma, eğitim, sektörlere danışmak veya hatta doktora derecesine yönelik çalışmalara devam etmek için olasılıklar da var. Dijital sağlık izi vurgu çağdaş teknolojiler üzerinde ve yakın zamanda bilişim teknolojileri ile çalışmak için araçlar ve bilgi verir, mezuniyet sırasında öğrencilerin gerçekten fark yaratma yolunu açarak, alanında güncel beceriler edinmiş olmalarını sağlar toplum ve genel olarak insanlık.

Araştırmada Kariyer

Yüksek Lisans (Teknoloji), bilimsel yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlar. Lisansüstü dereceler doktora ve lisans dereceleridir. Derece içinde tamamlanabilir

Giriş koşulları

Genel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

 • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,
 • Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,
 • dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

Başvuru sahipleri mükemmel İngilizce becerilerine ve bu becerileri kanıtlayan bir sertifikaya sahip olmalıdır. Dil becerilerinizi uluslararası olarak tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girerek belirtebilirsiniz.

Adaylar University of Turku uygun sayılmak için gerekli minimum test sonuçlarına ulaşmalıdır. İstisna yapılmayacak.

İze Özgü Kabul Koşulları

Adayın, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yüksek Lisans Derecesi Programına kabul edilmek istediği temeline dayanan bir öneme sahip olması gereken bir çalışma alanında olması gerekir. Dijital Sağlık uzmanlığı izlemesi için önceki çalışmaların ilgili alanları şunlardır:

 • Bilgisayar Bilimi
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Biyomedikal mühendisliği
 • Bilgi Teknolojisi
 • Bilgisayar bilimi, biyomedikal mühendisliği ve / veya biyobilim hakkında yeterli bilgiye ulaşıldığı diğer ilgili çalışma alanları.

Eğitim ve dil sertifikalarına ek olarak, başvurunuzla ilgili iş tecrübesine ait sertifikaları da eklemelisiniz.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı'nda sunulan dört uzmanlık alanından en fazla ikisine başvurabilirsiniz. Seçimlere öncelik verilmelidir. Sağlık Teknolojisi veya Akıllı Sistemler uzmanlık alanına başvururken, Fudan Üniversitesi (Şanghay) ile ortaklaşa düzenlenen çift diploma programına da başvurabilirsiniz.

Uygulama Değerlendirme

Her yıl 65 öğrenci Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programına kabul edilir. Kabul kararı aşağıdakilere dayanacaktır:

 • Başvuru sahibinin verilen diplomaların uygunluğu,
 • Derecedeki derslerin miktarı, alaka düzeyi ve notları,
 • Dil testi sonucu,
 • Motivasyon mektubu,
 • Uygulamada yer alan isteğe bağlı sorulara olası cevaplar,
 • Muhtemel ilgili iş tecrübesi,
 • Muhtemel görüşme.

Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde sadece bir Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak mümkündür. Bu nedenle, teklif edilen bir çalışma yerini kabul ederken, öğrenci önceki herhangi bir BSc'sini kaybeder. veya MSc. Fen-Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gör.

Burada daha fazla bilgi bulacaksınız

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Devamını oku

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Daha Az
Turku , Windhoek , Rauma + 2 Daha fazla Daha az