Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı: Siber Güvenlik

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

utu.fi/degrees

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü ve kaliteli BIT eğitimi vermektedir.

Bu

Siber Güvenlik ana konusu, öğrencilere ağ sistemleri için güvenlik ve teknoloji alanında derin ve önemli bir eğitim ve uzmanlık kazandırır. Odak ağ bağlantılı sistemler için siber güvenlik teknolojilerini ve iletişim yoğun geleceğin uygulamalarını araştırmaktır. Kapsanan teknolojik konular arasında akıllı ortamların güvenliği, sistem ve ağ güvenliği, iletişim sistemlerinin ve uygulamaların güvenliği ve güvenli sistemler tasarlamak yer alıyor. Öğrenciler alandaki hem teknolojik hem de teorik bilimsel gelişmeleri keşfedecek ve bunları uygulamaya koyacaklardır. Mezunlar siber güvenlik alanında güçlü teknolojik, teorik ve pratik anlayışa sahip olacaklar. Yeni bilgi ve becerileri ile mezunlar, bilişim ve iletişim teknolojisi endüstrisini sağlamada başarılı bir kariyer inşa etmeye devam edebilirler.

Program Yapısı

 1. Ana konu modülünde ileri seviye çalışmalar 40 AKTS
 2. Tematik çalışmalar (küçük konu) modülü 20 AKTS
 3. Seçmeli dersler modülü 20 ECTS
 4. Teknoloji Tezli Yüksek Lisans Tez Modülü 40 AKTS

Akademik mükemmellik

Siber güvenlik uzmanı, ağ bağlantılı sistemler için güvenlik teknolojilerine ve araştırmaya dayalı iletişim yoğun geleceğin uygulamalarına odaklanmaktadır. Kapsanan teknolojik konular arasında sistem ve ağ güvenliği, iletişim sistemlerinin ve uygulamalarının güvenliği ve sistem tasarımında güvenlik sayılabilir. Eğitim mevcut siber güvenlik araştırmalarına dayanmaktadır ve aynı zamanda endüstriyel ortaklarımızdan son teknoloji ürünü satıcı sistemler üzerine uygulamalı modüller içermektedir. Öğrenciler güvenli ağ bağlantılı sistemler alanında derin ve önemli bir eğitim ve uzmanlık kazanırlar. Konu, siber güvenliğin kriptografik ve yönetim yönleriyle ilgili zorunlu çalışmalarla çok disiplinli bir şekilde ele alınmaktadır.

Yüksek Lisans Tezi

Teknoloji Yüksek Lisans Tezi'nde, öğrenci, bilimsel çalışma yapma, araştırma yöntemlerinin yönetimi, araştırma alanı bilgisi ve bilimsel yazma becerisi olduğunu kanıtlamalıdır. Yüksek Lisans tezini tamamlamak için öğrencilerin teknolojik becerilerini, yeteneklerini ve öğrendiklerini bir mühendislik probleminin tanımlanmasında, alanla alaka düzeyini inceleyerek, soruna bir çözüm önerip tasarlarken, çözümü test ederek analiz ederek değerini değerlendirmek zorundadırlar. Tez genellikle bir şirket tarafından yaptırılır, bu da verimli ve yetenekli bir öğrencinin tez komisyonculuğu şirketi tarafından doğrudan işe alınma şansına sahip olabileceği ve potansiyel olarak sektörde başarılı bir kariyere yol açabileceği anlamına gelir. Öte yandan, bilimsel yönelimli bir öğrenci, üniversitedeki bir araştırma grubunda tez konusu arayabilir ve akademik olarak değer verilen bir yüksek lisans tezinin tamamlanması üzerine bir doktora adayı pozisyonu hedefleyebilir.

Yeni tamamlanmış yüksek lisans tezleri konuları şunlardır:

 • Örgüt Genelinde Ağ Tehditlerini ve Veri Sızıntılarını Azaltma
 • Mobil Ağ İzinsiz Giriş Tespit Sistemlerinde Makine Öğrenmesi Sınıflandırıcılarının Değerlendirilmesi
 • Sanal Makinelerde Yazılım Tabanlı Malware Analizi ve Azaltılması
 • Gelişmiş İmza Tabanlı Saldırı Algılama için Sık Saldırı Sözlük Karar Ağacı Yöntemi
 • Ticari IoT ekosistemlerinde güvenlik gereksinimleri
 • Çevrimiçi Soruşturmalar için Açık Kaynak İstihbarat (OSINT) Çerçevesi
 • Çalışanlarda Bilgi Güvenliği Politikalarına Uyumun Artırılması için Bilgi-Motivasyon-Davranışsal Beceri Modelinin Uygulanması
 • Cloud Computing Kullanarak Lise Öğrencileri İçin Deneysel Penetrasyon Testi Öğretme ve Öğrenme
 • Bir SaaS Sağlayıcısı için Erişim Kontrol Süreci
 • Nesnelerin İnternetinde Güvenli Veri Transferi için SystemC Simülatörü

65603_Students_all_prgms.jpg

Yetkinlik Açıklaması

Yüksek Lisans derecesine sahip olanların istihdam yüzdesi Finlandiya'da yüksektir. Siber Güvenlik ana konusundan alınan dereceler, farklı bilgi güvenliği konularını ayrıntılı bir şekilde kapsar ve eğitim, özellikle isteğe bağlı Bitirme projeleri ve stajlar açısından bölgedeki şirketler ile işbirliğinden yararlanır. Kişisel çalışma planında yapılan seçimlere ve her öğrencinin sonuçta ortaya çıkan uzmanlık profiline dayanarak, BT sektöründe bilgi güvenliği uzmanları ve liderleri olarak başarılı kariyer yolları Turku bölgesinde ve Finlandiya'daki ve dünyadaki diğer bölgelerde başarılabilir.

Iş seçenekleri

Uzmanlık profili, örneğin:

 • Ağ güvenliği uzmanı
 • Bilgi güvenliği uzmanı
 • Güvenlik müdürü
 • Bilişim Kurulu Başkanı
 • Şifreleme mühendisi

Bilgi yoğun endüstri Finlandiya'daki en önemli iş sektörü haline geldi ve bilgi toplumu bilgisinde en ilgili ürünlerden biri haline geldi. Avrupa'da, BİT, endüstrinin karlılığını arttırmada ve toplumun ihtiyaçlarına cevap vermede kritik bir role sahiptir.

Modern çağda bu ticaret sektörünü ve ürünlerini güvenceye almak çok önemlidir. Bilişim endüstrisindeki kariyerleri siber güvenlik uzmanları ve uzmanları olarak takip etmenin yanı sıra, bu ana konunun mezunları da alandaki doktora çalışmalarına katılmak için başvuruda bulunabilirler.

Araştırmada Kariyer

Yüksek Lisans (Teknoloji), bilimsel yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlar. Lisansüstü dereceler doktora ve lisans dereceleridir. Derece içinde tamamlanabilir

Giriş koşulları

Genel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

 • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,
 • Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,
 • dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

Başvuru sahipleri mükemmel İngilizce becerilerine ve bu becerileri kanıtlayan bir sertifikaya sahip olmalıdır. Dil becerilerinizi uluslararası olarak tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girerek belirtebilirsiniz.

Adaylar University of Turku uygun sayılmak için gerekli minimum test sonuçlarına ulaşmalıdır. İstisna yapılmayacak.

İze Özgü Kabul Koşulları

Adayın, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yüksek Lisans Derecesi Programına kabul edilmek istediği temeline dayanan bir öneme sahip olması gereken bir çalışma alanında olması gerekir. Siber Güvenlik uzmanlık parkuru için önceki çalışmaların ilgili alanları şunlardır:

 • İletişim ve Ağ Sistemleri
 • Yazılım Mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimi
 • Bilgisayar Teknolojisi
 • Bilgi Teknolojisi
 • Bilgisayar ağ teknolojisi, programlama ve matematik konularında yeterli bilgiye ulaşıldığı diğer ilgili çalışma alanları.

Eğitim ve dil sertifikalarına ek olarak, başvurunuzla ilgili iş tecrübesine ait sertifikaları da eklemelisiniz.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı'nda sunulan dört uzmanlık alanından en fazla ikisine başvurabilirsiniz. Seçimlere öncelik verilmelidir. Sağlık Teknolojisi veya Akıllı Sistemler uzmanlık alanına başvururken, Fudan Üniversitesi (Şanghay) ile ortaklaşa düzenlenen çift diploma programına da başvurabilirsiniz.

Uygulama Değerlendirme

Her yıl 65 öğrenci Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programına kabul edilir. Kabul kararı aşağıdakilere dayanacaktır:

 • Başvuru sahibinin verilen diplomaların uygunluğu,
 • Derecedeki derslerin miktarı, alaka düzeyi ve notları,
 • Dil testi sonucu,
 • Motivasyon mektubu,
 • Uygulamada yer alan isteğe bağlı sorulara olası cevaplar,
 • Muhtemel ilgili iş tecrübesi,
 • Muhtemel görüşme.

Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde sadece bir Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak mümkündür. Bu nedenle, teklif edilen bir çalışma yerini kabul ederken, öğrenci önceki herhangi bir BSc'sini kaybeder. veya MSc. Fen-Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gör.

Burada daha fazla bilgi bulacaksınız

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Devamını oku

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Daha Az
Turku , Windhoek , Rauma + 2 Daha fazla Daha az