Bilgisayar bilimi ve mühendisliği lisans

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Yüksek Lisans

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği çalışma ve 21. yüzyılın temel vazgeçilmez bir teknoloji haline geldi bilişim teknolojisi, çeşitli yönlerini araştırmaya adamış bilim dalıdır. Bu bilgi teknolojisine dayalı uygulama sistemleri bilgisayar teorik temelleri gelen, bilgisayar ile ilgili konularda geniş bir yelpazede kapsar.

Amacımız bilgisayar sistemlerinin tüm bileşenleri için müdürleri, algoritmalar, teknikleri ve uygulamaları hakkındaki bilgi birikimimizin daha ileri götürmektir. En insan faaliyetleri yüksek teknoloji toplumda bilgileri kullanmak olduğunu düşünürsek, bilgisayar bilimi ve mühendisliği önemi bir teknolojik avantajı sağlamak için değil, aynı zamanda insanların yaşam kalitesini artırmak için değil sadece, her şeyden önemlidir.

POSTECH Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü teori ve pratiğin dengeli bir bilgiye sahip bilgi teknolojisi ulusal ve dünya liderleri olacak öğrencileri eğitmek için lisans ve yüksek lisans programları sağlar. Bölüm ayrıca bilgi teknolojisi alanlarında geniş kapsamlı bir dizi dünya standartlarında araştırma yürütmektedir. Bölümün araştırma alanları genel olarak dört bölüme ayrılır; Sistem ve Yazılım, AI ve Veri Analizi, Dijital Medya ve Ağlar. Bölümün öğretim üyeleri kendi araştırma alanlarında önde gelen uzmanlar ve bilgi bilim kritik konularda kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. Bu araştırma sonuçları iyi tanınan ve aktif Kore ve Dünya da araştırma faaliyetleri için önemli roller katılmaktadırlar. Bölüm bir hükümet desteklenen araştırma merkezi (ITRC) ve bir ulusal araştırma laboratuvarı (NRL) sahiptir.

Bölümün eğitim vizyonu teşvik ve yüksek rekabet düzeyinde küresel lider olmaya öğrencileri teşvik etmektir. Öğrencilerin mümkün olduğunca erken ileri araştırma konularda üst düzey dersleri alabilir, böylece bu vizyonu gerçekleştirmek için, bölüm lisans müfredat yeniden yapılandırmıştır. Aynı zamanda Microsoft Research Asya gibi önde gelen bilişim şirketleri ve araştırma enstitüleri, ziyaret etmek, öğrenci ve iş için küresel staj programları sağlar. Bölümün sloganı öğrencilerin işbirliği ve tüm sorunlarla karşı karşıya dünya standartlarında hayallerini gerçekleştirmek için rehberlik etmektir.

Bölümün araştırma vizyon geleceğin entegre bilgi toplumu yaratma hedefi doğrultusunda yenilikçi araştırma yapmaktır. Bu vizyona ulaşmak için, bölüm toplum ve sanayi hem de yüksek darbe yaratıcı çekirdek araştırma odaklanırken kurşun ve endüstriyel taleplerini yerine getireceğiz entegre sistemler üzerine araştırma teşvik edilir. Bu yaklaşımla, öğretim üyeleri arasındaki sinerji ve uyum dünya çapında tanınan departmanı yapacak üst çentik araştırma sonuçlarını üretmesi bekleniyor. Buna ek olarak, bölüm yakın gelecekte küresel bir bilgi teknolojisi şirketi araştırma enstitüsü ile bir ortaklık oluşturmak planlıyor. Bu vizyon mümkün kılmak için, bölüm POSTECH CSE bilişim alanında dünya lideri yapma amacımız takip çok iyi öğretim üyesi alınacaktır ve eğitim ve araştırma ortamını geliştirmeye devam edecektir.

Son Güncelleme Şub 2017