Bilgisayar bilimi ve mühendisliği yüksek lisans

Genel

Program açıklaması

Arka fon

Bir bilgisayar sistemi, günümüzün mevcut bazı sorunların çözümü için bir araçtır. gelişmekte olan ülkelerde sorunlar gelişmiş dünyanın sorunlarına daha acil bulunmaktadır. Ne kadar iyi bir bilgisayar sistemi sorunu çözmüştür ilgili meslek eldeki durumun ihtiyaçlarını karşılamak için donanım + yazılım uyarlanmış ne kadar iyi bağlıdır.

Giriş

vadeli profesyonel bir kurulum, donanım, geliştirmek ya da terzi yazılım ve bir ihtiyaca çözüm olarak bir bilgisayar sistemi uygulamak kişilere uygulanmaktadır. etkin bir şekilde bunu yapmak için, profesyonel değil sadece donanım ve yazılım doğasını anlamak için vardır, ama, bir dereceye kadar, çözüm uygulanmakta olan hangi sorunun aşina olmak vardır. Sorun genellikle işle ilgili sorun olacağını, ama aynı zamanda bir teknolojik, sosyal veya gelişimsel biri olabilir.

vadeli profesyonel bir kurulum, donanım, geliştirmek ya da terzi yazılım ve bir ihtiyaca çözüm olarak bir bilgisayar sistemi uygulamak kişilere uygulanmaktadır. etkin bir şekilde bunu yapmak için, profesyonel değil sadece donanım ve yazılım doğasını anlamak için vardır, ama, bir dereceye kadar, çözüm uygulanmakta olan hangi sorunun aşina olmak vardır. Sorun genellikle işle ilgili sorun olacağını, ama aynı zamanda bir teknolojik, sosyal veya gelişimsel biri olabilir.

Bugün, bir bilgisayar sistemi, e-eğitim, e-öğrenme, hızlı bir iletişim aracı olarak genel kabul görmüş bir e-posta eklenen e-ticaret olarak çözümler sunan potansiyeline sahiptir. Bunlar Bilgisayar Bilimleri konuya tarafından sağlanan son çözümlerdir. Profesyonel bugünün gerçek dünya problemlerine çözüm olarak Bilgisayar Bilimi tarafından sağlanan araçları değerlendirmek yeteneğine sahip olması gerekir.

Derecesi amacı

derece nesnel gerçek dünya sorunlarını çözmek için Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği araçlarını kullanabilirsiniz iyi bilgilendirilmiş ve iyi dengelenmiş mezun üretmektir. yeni bilginin yaratılması katkıda böylece Yüksek Lisans düzeyinde, onlar, araştırma metodolojisi eğitilmiş olacaktır.

kredi Saatleri

Müfredat iki yılda 15 haftalık dönem ve kısa yaz dönemi ile birlikte, yarıyıl sistemine dayalı olmuştur.

Kredi bir hafta içinde teslim edilmesi gereken ders saat sayısı dayandırılmıştır. dönem boyunca haftada bir ders 1 Kredi Saat anlamına gelir. Bir ders normalde 3 Kredi Saat eşdeğerdir haftada 3 saat teslim edilir. Öğrenci en az 6 kredilik ve dönem başına 12 kredi maksimum kayıt gerekecek. aşağıdaki gibi iki ders her biri için 36 kredi dağıtılır: Yüksek Lisans Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Kursları = 18 kredi Tez = 18 kredi M.Engg içinde. Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Kursları = 30 kredi Projesi = 6 kredi olarak

Ders Listesi (tüm dersler 3 kredi saatleri)

 • CSE701 Advance Mantık Tasarımı
 • CSE702 Bilgisayar Aritmetik
 • CSE703 Bilgisayar Organizasyonu ve Tasarımı
 • CSE704 İleri Mikroişlemci
 • CSE705 Bilgisayar İletişim ve Ağları
 • CSE706 Paralel Algoritma
 • CSE707 Dağıtık Hesaplama Sistemleri
 • CSE708 Graf Teorisi
 • CSE709 Hesaplama Geometrisi
 • CSE710 İleri Yapay Zeka
 • CSE711 Sembolik Makine Öğrenimi I
 • CSE712 Sembolik Machine Learning II
 • CSE713 İleri örüntü tanıma
 • CSE714 Konuşma Tanıma
 • CSE715 Sinir Ağı ve Bulanık Sistemler
 • CSE716 İleri Veritabanı Sistemleri
 • CSE717 Matematiksel Programlama
 • CSE718 Petri Net Teorisi ve Sistemlerin Modellenmesi
 • CSE719 Multimedya Sistemleri
 • CSE720 Bilgisayar Grafik ve Animasyon
 • CSE799 Özel Konu

Böyle Elektronik Ticaret, Operasyon Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurumsal Yönetim, Girişimcilik, Bankacılık, Finans veya Pazarlama gibi MBA seçilen olmayan iki bölüm kurslar.

Kabul şartları

Öğrenci uygulayabilir aşağıdaki dereceye herhangi birinde (4 üzerinden), 2.5 ya da eşdeğer bir not ortalaması olmalıdır:

 • B.Sc Engg. Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Lisans
 • B.Sc Engg. Elektrik Mühendisliği Lisans
 • Bilgisayar Bilimi akredite lisans / Bilgisayar Mühendisliği

Yeterlilik Koşulları

M.Sc./M.Engg için eleme gereksinimleri. derecesi öğrencinin ders çalışma ortalama ağırlıklı dayalı 2.65 minimum not noktasını kazanmak zorunda olmasıdır.

İki denek en fazla C sınıflarda, içinde 2.65 minimum ağırlıklı not ortalaması ile toplam kredi saatlik ihtiyacını tamamladı öğrenci sağlanan öğrencinin yazılı talebi üzerine not ortalaması (GPA) hesaplanması için göz ardı edilebilir kalan konular. o Lisansüstü Çalışmalar Kurulu tarafından belirlenen derecesi için zorunlu bir gereklilik olmadığı sürece hiçbir konu tekrar edilmelidir. tüm konularda performans transkript olarak yansıtılacaktır.

öğrenci tarafından elde edilen F notlarının kümülatif sayısı üç ya da daha fazla o programa devam etmesine izin verilmez edin. herhangi bir sonraki yarıyıl ikinci sonunda kümülatif not ortalaması aşağıda 2.5 düşerse o programa devam etmesine izin verilmez (F sınıflarda dahil olmak üzere tüm sınıflarda dikkate alınarak).

Tez / Proje

dersi başarı ile tamamlayan ek olarak her öğrencinin aşağıda detaylı olarak gereklerini yerine getiren, yaptığı araştırma çalışmalarına ilişkin bir tez / proje sunacaktır çalışır.

Bir derece gereksinimleri karşılayan kısmi bir tez / proje teslim her aday, bölüm başkanı tarafından sabit bir tarihte veya tarihlerde, sözlü sınav görünmesini gerekli olacaktır ve o akıllıca yeteneğine sahiptir denetçilerini karşılamak gerekir bağımsız çalışma yapmakta ve sorunların çözümüne bu araştırmanın sonuçlarını uygulamak ve aynı zamanda yaptığı araştırma çalışmalarında kullanılan teori ve teknikle ilgili tatmin edici bilgi kanıt hükmeder.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

BRAC University (BRACU) was established in 2001. It follows a liberal arts approach to education which nurtures fresh ideas and gives new impetus to the field of tertiary education. It ensures a high ... Devamını oku

BRAC University (BRACU) was established in 2001. It follows a liberal arts approach to education which nurtures fresh ideas and gives new impetus to the field of tertiary education. It ensures a high quality of education and aims to meet the demands of contemporary times. Building on BRAC's experience of seeking solutions to challenges posed by extreme poverty, BRACU hopes to instill in its students a commitment to working towards national development and progress. Daha Az