Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Küresel arenada itici güç olun

Bir konu olarak, Bilgisayar Bilimi, Büyük Veri ve “dijital gündem” gibi giderek daha alakalı konularla kanıtlandığı gibi, sürekli bir akış halindedir. İş dünyası ve toplumun küreselleşmesi ve dijitalleşmesi, BT uzmanları için yüksek ve büyük ölçüde karşılanmamış bir ihtiyaca yol açmaktadır.

Diğer konulara ek olarak, BT uzmanları arasında siber güvenlik konusunda derinlemesine bilgi sahibi olan darboğazlar vardır. Büyük ölçüde, bu yüksek talep, bunların yalnızca BT endüstrisinde değil, aynı zamanda tüm kullanıcı endüstrilerinde de gerekli olmasından kaynaklanmaktadır.

Gerçekler

Derece: Çalışma modeli: Süre:
Yüksek Lisans (M.Sc.) kampüste 2 dönem
Başlangıç Tarihi: öğretim kabul
Kötü Honnef: Eylül
Berlin: Ekim
dönem başına 6.290 EUR'dan başlayan fiyatlarla Lisans derecesi, gerekirse yerleştirme testi,
İngilizce dil becerilerinin kanıtı

Bizden ne öğreneceksin

Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans programı sizi gelecekteki kurumsal dünyanın en önemli alanlarından birinde bir kariyere en uygun şekilde hazırlar.

 • Geliştirme projelerinde ve BT altyapılarında siber güvenlik sistemlerini tasarlamak için gerekli bilgi ve becerileri kazanacaksınız.
 • Çeşitli pratik görevler için uygun araçları, süreçleri ve algoritmaları nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.
 • Siber güvenlik ve kriptolojideki sağlam teorik temelleri temel alarak, kuantum hesaplama, blockchain teorisi ve daha fazlası gibi en yeni konuları keşfedeceksiniz.

Bir bakışta eğitim kursu

1. Yarıyıl

 • ALGORITHMICS
 • Siber Güvenlik ve Veri Koruma
 • Gelişmiş Siber Güvenlik
 • Kriptoloji
 • Blockchain
 • Bilgisayar Bilimi ve Toplum

2. Dönem

 • Kuantum hesaplama
 • BT Proje Yönetimi
 • Yüksek Lisans Tezi ve Kolokyum129128_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpg Patika / Açılma

Çalışmaların seyri nasıl çalışır?

İki dönemlik Yüksek Lisans'larımız için 240 ECTS'lik bir lisans derecesine ihtiyacınız var. Zaten ilgili mesleki deneyime sahipseniz veya TASC yerleştirme sınavımıza giriyorsanız, 180 ECTS'lik bir Lisans derecesi de yeterli olabilir.

Nerede çalışacaksın

Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansımızı Bad Honnef ve Berlin'deki iki Alman kampüsünde takip edebilirsiniz.

Kariyer İmkanları

Bilgisayar ve Bilgi Araştırma Bilimcisi

Bilgisayar ve Bilgi Araştırma Bilimcisi (kısaca Bilgisayar Bilimcisi) olarak, bilgisayar destekli çözümler geliştirmek için iş, bilim, tıp da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda karmaşık sorunları analiz edeceksiniz. Bilgisayar Bilimcileri, hepsi bir arada teorisyenler, tasarımcılar ve mucitlerdir ve yenilikçi teknolojiler ve bilgisayar sistemleri aracılığıyla şirketlerin geleceğini etkilemeye yardımcı olur.

Veritabanı yöneticisi

Veritabanı Yöneticisi olarak, veritabanı uygulamalarının planlanması, tasarımı ve geliştirilmesinden siz sorumlu olacaksınız. Erişilebilirliği sağlamak ve veri güvenliğini sağlamak da görevlerinizden biri olacaktır. Düzeltilecek hataları, yapılacak değişiklikleri ve uygulanacak güvenlik önlemlerini belirlemek için veritabanlarını ve ilgili programları düzenli olarak test edeceksiniz.

Yazılım / Web Geliştiricisi

Yazılım Geliştiricisi olarak bilgisayar programlarını tasarlayacak, uygulayacak ve değiştireceksiniz. Bu her iki uygulama yazılımını da içerebilir. genel kamu ve ticari amaçlara yönelik yazılımlar ve sistem yazılımı yani. bilgisayar sistemlerinin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlayan bir yazılımdır.

Bir Web Geliştiricisi olarak web siteleri oluşturacak ve koruyacaksınız. Web sitesinin teknik yapısını (arka uç) ve / veya görsel düzeni ve içeriği (ön uç) denetleyeceksiniz. Web Geliştiricileri genellikle "webmaster" görevi görür ve web sitelerinin düzgün çalışmasını sağlamaktan sorumludur.

Son Güncelleme Oca 2020

Okul Hakkında

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the ... Devamını oku

IUBH Campus Studies at IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of international companies. Professors and students from over 85 nations meet and work together on–campus. Daha Az
Bad Honnef , Berlin , Münih + 2 Daha fazla Daha az