Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Programa Genel Bakış

MSc (CompSc) programı, Bilgisayar Bilimi alanında ileri ve derinlemesine bir öğrenme sağlayan kapsamlı bir lisansüstü eğitim programıdır. Program, uygulamalı ve temel nitelikteki dersler ile birlikte kredi birimindedir.

Öğrenciler, odaklanmış bir çalışma akışını veya Bilgisayar Bilimleri, yani Genel Akım'da kapsamlı ve çeşitlendirilmiş bir çalışma seçebilirler.

Odaklanmış çalışma akışları, belirli bir BİT alanındaki öğrencilere hem temel hem de derinlemesine maruz kalma sağlayan, ilgili derslerin tutarlı bir koleksiyonunu temsil eder.

Öğrenciler, Siber Güvenlik, Multimedya Hesaplama ve Finansal Hesaplama alanındaki uzmanlık akışlarındaki bilgilerini genişletebilir ve derinleştirebilirler.

Çalışma Akışı

Siber güvenlik

Siber Güvenlik Akışı, siber güvenlik alanındaki en son teknoloji ile ilgili çok disiplinli bir çalışma alanı ve profesyonel aktivitedir.

Müfredat, teknik, örgütsel, insan odaklı ve yasal olmak üzere farklı bakış açılarından siber güvenliğin farklı yönlerini kapsar.

Multimedya Hesaplama

Multimedya Hesaplama Yayını, multimedya bilgi işlem, iletişim, analitik, görselleştirme ve uygulamalara odaklanır.

Multimedia Computing, medya kodlama ve işlemeyi, medya akışını yayınlayan medya yazılımını, medya gösterimlerini, gerçek zamanlı protokolleri, medya analizini ve insan etkileşimi ve görselleştirme tekniklerini kapsar.

Öğrenciler mobil cihazlar ve büyük veri analitiği gibi teknolojideki en son gelişmeleri kullanarak yenilikçi fikirler geliştirmeye teşvik edilir.

Finansal Bilgi İşlem

Finansal Bilgi İşlem Yayını, finansta kullanılan veri ve algoritmaların incelenmesi ile finansal modelleri veya sistemleri gerçekleştiren bilgisayar programlarının matematiğidir.

Finansal Bilgi İşlem, pratik sayısal yöntemleri vurgular ve iş ve finansal analiz için doğrudan uygulanabilir tekniklere odaklanır.

Vurgu, finans endüstrisinin bilgi işlem boyutunda olacaktır.

Genel Akım

Genel Yayın, öğrencilerin aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli kurslar dahil olmak üzere geniş ve kapsamlı bir Bilgisayar Bilimi dersi kapsamını kapsar. Öğrencilere, kariyer istekleri veya gereksinimlerine göre kendi çalışma portföylerini tasarlama konusunda en fazla esnekliği sunar.

Başvuru prosedürleri

Başvuranlar başvurularını online başvuru sistemi üzerinden yapabilirler.

Aşağıdaki destekleyici belgeler, başvuru tarihinden önce veya başvuru hesabınızın sona ermesinden önce (yalnızca dört hafta geçerlidir) çevrimiçi başvuru sistemine (hangisi daha erken ise) yüklenmelidir:

 • Tüm üçüncül seviye çalışmalarının puanlama sistemine sahip yüksek lisans transkriptleri
 • Derece sertifikası
 • TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavı sonuç raporu (yalnızca eğitim ve / veya sınav dilinin İngilizce olmadığı Hong Kong dışındaki kurumlardan gelen niteliklere sahip adaylar için)
 • Birikimli Not Ortalaması Kanıtı (CGPA) / ortalama not / ortalama notu
 • Varsa resmi sıralama resmi kanıtı
 • Özgeçmiş (CV)

Adayların başvuru aşamasında orijinal belgeleri sunmaları zorunlu değildir. Bir başvuru sahibine Program tarafından kabul teklifinde bulunulursa, belgelerin orijinal / onaylı gerçek kopyasını * Yüksek Lisans Programına (CompSc) Program Ofisine sunması gerektiği konusunda bildirim alır.

Bir kez gönderilen belgelerin iade edilmeyeceğini ve başvurunun başarısız olması durumunda imha edileceğini lütfen unutmayın.

* Üniversite yalnızca noterden önce gerçek kopya olarak beyan edilmiş belgelerin asıllarını ve kopyalarını KABUL EDECEKTİR.

Başvuru ücreti

Başvuru ücreti, çevrimiçi kredi kartıyla ödenen 300 HKD'dir (iade edilemez).

Kabul şartları

Uygunluk

Programlara kabul edilmeye hak kazanabilmek için, bir aday, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hem Üniversite Giriş Koşullarını hem de Program Giriş Koşullarını yerine getirir:

 • Genel Düzenlemelere uyacaktır;
 • bu üniversitenin lisans derecesini veya bu üniversiteye veya bu amaç için kabul edilen karşılaştırılabilir başka bir kuruma eşdeğer bir standardın niteliğini taşıyacaktır;
 • öğretim ve / veya sınav dili İngilizce olmayan, Hong Kong dışındaki bir üniversiteden veya karşılaştırılabilir bir kurumdan alınan bir yeterlilik sınavına girmek isteyen bir aday için, aşağıda belirtildiği şekilde yüksek derecelere uygulanabilir Üniversite İngilizce dil şartını yerine getirecektir Genel Düzenleme G2 (b); ve
 • Gerekirse, sınav görevlilerini yeterlik sınavında tatmin etmek.

İngilizce Dil Yeterliliği Gereksinimi

Öğretim dili ve / veya sınav dilinin İngilizce olmadığı durumlarda, Hong Kong dışındaki bir üniversite veya benzer bir kurumun yeterlilik esasına göre kabul edilmek isteyen adaylar:

 • a. Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavında (TOEFL) 550 veya üzeri (kağıt tabanlı sınav) veya 80 veya üzeri (internet tabanlı sınav). TOEFL sınavına giren adaylar Eğitimsel Test Hizmetinden (ETS) doğrudan Üniversiteye resmi bir skor raporu göndermelerini talep etmelidir. Bu amaçla, HKB TOEFL kodu 9671'dir. İki yaşından büyük test puanları kabul edilmeyecektir, veya
 • b. Uluslararası İngilizce Dil Test Sisteminde (IELTS) en düşük 5,5'ten düşük olmayan en az toplam 6 bant; veya
 • c. Yurtdışı Genel Eğitim Sertifikasında (GCE) C notu veya üstü; veya
 • d. Uluslararası Genel Eğitim Sertifikasında (IGCSE) C notu veya üstü; veya
 • e. İngilizce Dil Cambridge'deki Yeterlik Sınavında not C veya üstü;

İstisnai durumlarda, bu şarttan muaf tutulmadıkça.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Hong Kong, Asia’s Global University, delivers impact through internationalisation, innovation and interdisciplinarity. It attracts and nurtures global scholars through excellence in ... Devamını oku

The University of Hong Kong, Asia’s Global University, delivers impact through internationalisation, innovation and interdisciplinarity. It attracts and nurtures global scholars through excellence in research, teaching and learning, and knowledge exchange. It makes a positive social contribution through global presence, regional significance and engagement with the rest of China. Daha Az