Bilgisayar Bilimlerinde Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

BU'nun koronavirüs kriziyle nasıl başa çıktığı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

BU'dan bilgisayar bilimi üzerine yüksek lisans derecesi ile, kendinizi bilgisayar ve bilgi sistemleri ve teorisinin temel ilkeleri hakkında bilgi edineceksiniz. Uluslararası üne sahip fakültemiz, araştırma alanlarında, sınıfta olduğu kadar etkindir. Öğrenciler, zorlu bir tasarım, uygulama veya teori problemiyle karşı karşıya kaldıklarında, bir çözüm arayışında teknik literatürü araştırmak veya yeni yöntemler geliştirmek için hızlı bir şekilde temel teknikler ve yöntemler ile uzmanlık kazanırlar. Geniş kapsamlı öğretim programımız uygulamalı deneyim için birçok fırsat sunar ve yeni sistemlerin geliştirilmesinde veya fakültemizin öncü araştırma projelerinde yer almanıza izin verir. Bilgisayar Bilimleri alanındaki genel yüksek lisansımıza ek olarak iki uzmanlık sunuyoruz: siber güvenlik ve veri merkezli bilgi işlem.

Bilgisayar bilimleri sunumlarının ötesinde, öğrenciler, Mühendislik Fakültesi ve İşletme Fakültesi de dahil olmak üzere, Üniversitenin 16 okulu ve kolejine yayılmış zengin seçmeli ders dizisine katılmaya teşvik edilir. Yılların verdiği deneyimle, fakülte danışmanlarımız CS öğrencilerini değerli, tamamlayıcı derslere yönlendirmede özellikle yardımcı olur.

Boston Üniversitesi'ndeki CS programı, CS lisans derecesine sahip öğrencilere yöneliktir, ancak aynı zamanda eşit derecede bilgisayar eğitimi ve deneyimi olanların yanı sıra CS geçmişinde boşlukları olan ancak genel olarak güçlü akademik kayıtları olan öğrencileri memnuniyetle karşılarız. Geçmişiniz ne olursa olsun, Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde, hepsi kültürel ve eğitsel açıdan zengin Boston kenti, Massachusetts'in merkezinde bulunan birinci sınıf bir fakülte ve ilham veren öğrenci grubundan oluşan dinamik, çeşitli ve destekleyici bir topluluk bulacaksınız. teknolojik yenilik geçmişi olan bir bölgenin.

123920_EarthEnvironmentLarge2.jpg

Siber Güvenlik Uzmanlığı

Bir kurumda, devlet kurumunda veya iletişim sisteminde olsun, her gün büyük bir bilgisayar güvenliği ihlali ile ilgili başka bir başlık getiriliyor gibi görünüyor. Çevrimiçi bankacılıktan elektronik ticarete, ulaştırma işlemlerine kadar dünyamız giderek artan bir siber altyapıya bağlı. Bu çeşitli yazılımların ve kontrol sistemlerinin kötü niyetli kullanıcılara karşı güçlendirilmesi ulusal bir öncelik haline gelmiştir. Bu amaca ulaşmak için, hayati ağları ve elektronik sistemleri korumak için derin teknik eğitim ve uzmanlığa sahip bilgisayar uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Yükselen talebi karşılamak için, Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki yüksek lisans öğrencilerimize siber güvenlik konusunda uzmanlaşma fırsatı sunuyoruz. Uzmanlık, güvenli yazılım, diller ve mimariler ile ilgili teknik konulara ve ayrıca daha geniş toplumsal gizlilik ve yasal sonuçlara odaklanan kursları kapsar. Sekiz kurslu bir program aracılığıyla, öğrenciler şifreleme yöntemleri, veri ve bilgi güvenliği, hataya dayanıklı bilgisayar kullanımı, ağ güvenliği, gizlilik ve anonimlik, yazılım güvenliği ve sistem güvenliği gibi konularda eğitim alacaklar.

Siber güvenlik öğrencileri, sistem güvenilirliği ve bilgi güvenliği konusunda araştırma ve eğitimi teşvik eden ve koordine eden Boston Üniversitesi Güvenilir Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik Merkezi (RISCS) ile yakın çalışma fırsatına da sahiptir. Mevcut araştırmalar, diğerleri arasında kriptografi, ağ ve yazılım güvenliği, İnternet bilgi işlem, veritabanı güvenliği ve güvenli bulut bilgi işlem için ekonomik ve oyun kuramsal yaklaşımları içerir. Merkez, Üniversite'ye ABD Savunma Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Ajansı ve İç Güvenlik Bakanlığı tarafından Bilgi Güvencesi Eğitimi ve Araştırmasında Ulusal Akademik Mükemmeliyet Merkezi olarak adlandırılma ayrıcalığını kazanmıştır.

Veri Merkezli Bilgi İşlem Uzmanlığı

Acil, yeni soruları büyük veri setlerini kullanarak cevaplayabilmek giderek daha önemli hale geldi. Önümüzdeki yıllarda, özellikle daha büyük veri kümelerinden bilgi çıkarma yöntemleri konusunda özel olarak eğitilmiş bilgisayar bilimcileri için talep artmaya devam edecektir. Gerekli bilgi işlem sistemlerini ve yazılımını geliştirebilecek uzmanlara ihtiyaç vardır.

2016 Baharı için yeni olan, veri merkezli bilgi işlemdeki uzmanlığımız bu ihtiyacı karşılamak için tasarlanmıştır. Program, makine öğrenmesi, veritabanları, veri madenciliği, algoritmalar ve sistemler dahil olmak üzere ilgili alanlarda geniş kapsamlı bir çalışma içermektedir.

Gereksinimler

Bilgisayar bilimlerindeki beşinci genişlik dersi de dahil olmak üzere (dört genişlik alanından her birinden en az bir ders olmak üzere) toplam sekiz lisansüstü ders (toplam 32 kredi) tamamlanmalıdır.

Öğrenciler ders gereksinimlerini, bilgisayar bilimlerinde seçmeli yüksek lisans dersleri, araştırma yapmak için bir öğretim üyesiyle krediye yönelik eğitim veya akademik danışmanınızla istişare içinde diğer ilgili disiplinlerde lisansüstü dersler kombinasyonu yoluyla yerine getirebilirler.

Yüksek lisansı bir proje veya tez seçeneği ile tamamlamak için, bir yüksek lisans projesi veya tezinin bir akademik danışmana danışılarak tamamlanması gerekir. Yüksek lisans projesine veya tezine yönelik araştırma, bir fakülte danışmanıyla yönlendirilmiş bir çalışma izleyerek kredi için alınabilir.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Welcome! Arts & Sciences is Boston University’s largest academic division, the heart of a world-class research university. Our faculty in the Graduate School of Arts & Sciences are among the w ... Devamını oku

Welcome! Arts & Sciences is Boston University’s largest academic division, the heart of a world-class research university. Our faculty in the Graduate School of Arts & Sciences are among the world’s most respected professors, researchers, and professionals in their disciplines. Our alumni are leading innovation and research and making an impact in their fields. Our campus is Boston, a city vibrant with history, culture, and diversity, and teeming with potential for connections and careers. Daha Az