Bilgisayar Bilimlerinde Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Program Detayları

Program tam zamanlı çalışma iki yıl (dört yarıyıl) gerektirir ve tüm öğrencilerin çekirdek derslerin aynı set almak ilk yıl boyunca bir kohort modeli takip eder. İkinci yıl boyunca, öğrenciler ilgi alanlarına ve hedeflerine dayalı olarak seçmeli bir seçmeli ders arasından seçim yapabilirler. Öğrenciler, ikinci yıllarında önemli bir capstone projesi de dahil olmak üzere derece boyunca birkaç büyük yazılım projeleri geliştirirler.

Zorunlu Dersler

Program, öğrencilere yazılım geliştirme ve diğer temel disiplinlerde geniş, gelişmiş bir geçmiş sunarak başlıyor. Aynı kohorttaki öğrenciler birlikte çekirdek dersleri alıyorlar.

Zorunlu dersler şunları içerir:

 • Yazılım Geliştirme İlkeleri
 • Algoritmalar
 • Sistem Temelleri
 • Programlama dilleri

Öğrenme Çıktıları

 • yazılım mühendisliği, algoritmalar, yapay zeka, programlama dili, paralel hesaplama, ağ oluşturma ve alt düzey sistemler de dahil olmak üzere bilgisayar bilimlerindeki ileri konuların anlaşılması
 • Büyük ölçekli yazılım uygulamalarını tasarlama, uygulama ve hata ayıklama becerisi
 • bilgisayar bilimleri literatüründeki ileri araştırmaları değerlendirebilme ve anlayabilme
 • yazılım geliştirme ile etkili iletişim ve takım katılım becerileri

Yüksek Lisans Projesi

Öğrencilerimizin ikinci sınıflarında bir kaptanlık projesi tamamlaması gerekmektedir. Bir dönem boyunca, öğrenciler önemli bir yazılım sisteminin spesifikasyonu, tasarımı, geliştirilmesi ve test edilmesiyle ilgili bir endüstri veya fakülte sponsoru ile birlikte çalışırlar.

Lisansüstü Seçmeli Dersler

Öğrenciler ikinci yılında 16 ünite 600 düzeyinde mezun olan CS seçmeli derslerini almalıdırlar.

Kurslar şunları içerir:

 • Uygulama Seçeneği - Öğrenciler San Francisco Körfezi Bölgesi ve Silikon Vadisi'ndeki teknoloji şirketleri ve yeni şirketlerin seçkinlerini pratik iş deneyimi ile değiştirmeyi seçebilirler. Bu seçenek çoğu uluslararası öğrenciye açıktır. Uygulamayla ilgili daha fazla bilgi edinin .
 • Özel Konular - Veri madenciliği, bilgisayar grafikleri, veri görselleştirme ve oyun mühendisliği gibi bilgisayar bilimlerindeki son temalar ve teknolojiler üzerine birkaç özel konu dersi sunuyoruz.
 • Yönlendirilmiş Araştırma - Öğrenciler, bir araştırma projesi üzerinde bir profesörle yakın çalışmalarına izin verecek şekilde, bir yüksek lisans seçmeliği yerine doğrudan bir okuma ve araştırma dersi vermeyi seçebilir. Birçok öğrenci, ek araştırma ve yayın olanakları sağlamak için bu seçeneği kullanmaktadır.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

As one of the country’s premier Jesuit Catholic universities, the College of Arts and Sciences pairs a rigorous academic curriculum with an urban, global perspective. The college's vision of success i ... Devamını oku

As one of the country’s premier Jesuit Catholic universities, the College of Arts and Sciences pairs a rigorous academic curriculum with an urban, global perspective. The college's vision of success involves both the head and the heart, with outstanding faculty members giving students the skills and compassion to fashion a more just and humane world. Daha Az
San Francisco , Buenavista , Portakal + 2 Daha fazla Daha az