Bilgisayar için seçenekleri ile bilim derece usta, uygulamalı matematik

Genel

Program açıklaması

Bilgisayar ve Uygulamalı Matematik için bir seçenek Yüksek Lisans of Science, iki uç bölgelerde dayanmaktadır, öğrenci organize rehberlik, plan ve protokol geliştirecek kişiselleştirilmiş dikkatini sağlamak için ikinci yarısı adında bir öğretmen tezi olacak , becerilerini geliştirmek ve kendi ihtiyaçlarını kendi araştırma sorun karşısında ve araştırma seminerlerine gelişecektir inşa etmek fırsatı vermenin yanı sıra.

Öğrenci birlikte onun öğretmen ile, seçtiğiniz doğrultusunda eğitimlerini tamamlayacak konu seçebilirsiniz. öğretmen de hareketlilik tavsiye ve araştırma öğrenci tarafından yapılan araştırmanın kalitesine katkıda müfredat dersleri ve araştırma faaliyetleri için ulusal ve uluslar arası tercihi kalır olabilir.

Bilgisayar Sistemleri, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Bilgi Teknolojileri veya ilgili alanlar: Usta alanlarda mezunları hedefleniyor.

Mezunlar Bilgisayar Bilimleri ve Uygulamalı Matematik alanlarında araştırma ve bilgi üretimine katılmak mümkün olacak; ve pratik sorunları tespit ve edinilen bilgi ve becerileri uygulayarak onların çözüme ulaşılmalıdır.

Yüksek Lisans tarafından sunulan araştırma hatları şunlardır:

 • Bilgisayar - Yazılım Mühendisliği.
 • Bilgisayar - Yapay Zeka.
 • Uygulamalı Matematik ve modellenmesi.

Genel amaç

uygulamak ve bilgiyi üretmek ve akademik Bilgisayar ve Uygulamalı Matematik ile ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla teknolojik gelişmeyi yapmak akademik kalite, bilgi, beceri ve tutumlarla insan kaynakları Tren, bilimsel ve / veya üretim.

sistematik elde edilir ve bilimsel yöntemde, desteği ile teorik ve deneysel sonuçlar kullanılarak yukarıda burada bu yer analitik, sentetik, endüktif ve tümdengelim olarak uygulanır matematik ve bilgisayar biliminin, kendi yöntemleri ve belirli bir alanda araştırma yapmak ve kapsamlı ve yaratıcı uygulamak için öğrencilere teşvik, bilgisayar temelleri ve uygulamalı matematik.

özel hedefleri

Bilgisayar seçeneği

akademik kalite, özel yazılım desteği ve analiz edilmesi ve / veya bilgisayar biliminin oluşturarak metodolojileri ile simülasyon teknikleri ve optimizasyon kullanarak, uygulamak ve çalışma bölgesindeki sınır sorunlarının farkındalık oluşturmak mümkün ve insan kaynakları Tren akademik, bilimsel ve üretken sektörün sorunlarının çözümünde teknolojik gelişmeyi gerçekleştiren.

Applied Mathematics Seçenek

uygulamak ve Uygulamalı Matematik ve tasarım alanında bilgi üretmek ve bilimsel ve / veya üretken analiz, karar verme ve problem çözme akademiyi destekleyen matematiksel modeller geliştirmek için akademik kalitesi ile insan kaynakları eğitin.

Mezun profili

Bilim Yüksek Lisans bitiminde, öğrenciler aşağıdaki bilgi, beceri ve tutumları sahip olacaktır:

bilgi

 • uzmanlık alanı içinde Bilgi: Bilgisayar Bilimleri veya Uygulamalı Matematik.
 • simülasyon ve optimizasyon uzman yazılım tarafından desteklenen teknikler yanı sıra algoritmalara ilişkin teorilerin içinde.
 • teorik ve deneysel yöntemler bazlar, stokastik doğa fenomenlerin geniş bilgi geliştirilmesi.
 • bilimsel yöntem.
 • teknoloji geliştirme için metodolojiler ve araçları.

becerileri

 • Bilgi sınırının nesil katılmak için, teknolojik sorunları çözmek ve temel araştırma geliştirme yeteneği arasında bir denge sağlamak analitik kapasitesi.
 • uygulamak ve bilgisayar bilimleri ve uygulamalı matematik bilgisini oluşturmak için.
 • profesyonel akademik, iş sektörleri ve kamu ve özel kurumlarda geliştirme becerisi.
 • Yetenek herhangi bir eğitim kurumunda öğretmen olarak katılmak.
 • ihtiyaçları ve sorunları tespit ve bilgisayar bilimi veya uygulamalı matematik alanındaki çözeltide projelerini yürütmek.
 • Yetenek uygulamalı matematik veya bilgisayarın herhangi bir konuda bilimsel ve teknolojik gelişmenin temel faaliyetlerinde akademik ve sanayi sektörlerinde katılma, bir doktora yoluyla bilimsel eğitimine devam etmek.
 • modeller, yöntemler uygulanacak ve gerçek hayat araçlarının verimli sorunları çözmeye yardımcı bilimsel ve teknolojik ürünler üretmek için uygun.
 • matematik ve / veya bilgi işlem çözümleri gerektiren sorunları belirlemek ve çözmek mümkün, bilginin farklı alanlarda araştırma grupları ile etkileşime geçmek.
 • teori, metodolojiler ve uygulamalı matematik, modern teknikleri uygulama ve hesaplama aşağıda belirtilen maddi faaliyetlere kanalize: Teknolojik sorunları ve mesleki uygulamaları ele bilimsel araştırma ve yüksek bir düzeyde öğretim katılırlar.
 • Bilimsel analiz araçları, yazılım geliştirme ve yönetiminde özel teknikler uygulamak ve bilimsel makaleler yazmayı öğrenmek yeteneği.
 • Kapasite araştırma projeleri ve / veya bilgisayar bilimi veya uygulamalı matematik gerektiren teknolojik projeler katılmak.
 • sözlü ve İspanyolca ve İngilizce çeşitli akademik forumlarda araştırma sonuçlarını yazılı olarak iletişim kurmak için.

tutumlar

 • ya da bağımsız ve form için her zaman yapıcı eleştiri çalışması ruhuyla, ekiplere katılabilir.
 • özerk öğrenme, kendisi bilgiyi özümsemek ve becerilerini geliştirmeye olanak tanıyan bir çalışma alışkanlığı oluşturmak için

Değerler

 • Sorumlu dürüst ve akademik ve bilimsel titizlik ile, bilginin uygulama ve üretimi için hem de teknolojik gelişme toplum yararına sunulmuştur olun.
 • Etik tanımak ve başkalarının akademik ve bilimsel işine saygı ve çalışmalarını kapsamını bilmek.
 • görev verir ve zamanında hedeflerine yerine Disiplin,.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta ... Devamını oku

La Universidad Autónoma de Aguascalientes se ha consolidado como la Máxima Casa de Estudios del estado y se proyecta a nivel nacional e internacional, por su calidad académica, incremento en la oferta educativa, investigación y desarrollo tecnológico, además de una difusión cultural y trabajo de apoyo social que le ha valido su prestigio y reconocimiento, pues cuenta con el cuenta con 92% de sus programas institucionales y el 100% de sus posgrados interinstitucionales dentro del Programa Nacional de Posgrados de Calidad (PNPC) de Consejo Nacional de Ciencia y Tecnología en México, el máximo organismo de ciencia y tecnología en la país; mientras que a nivel internacional seguimos incorporando programas a la evaluación de diversos organismos. Daha Az