Bilişim Biliminde Yüksek Lisans Programı - Makine Öğrenimi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Büyük veriyi büyük ölçüde hissettirin

Büyük veri ve veri odaklı yöntemler modern bilgisayar bilimlerinin, istatistiklerin ve bilgisayar mühendisliğinin merkezindedir ve gelecek için büyük umutlar vaat etmektedir.

Metin belgelerini anlama, konuşma ve sosyal medya gibi zorlu veri kaynaklı problemleri çözmek için veri analizi uzmanlarına ihtiyaç vardır; akıllı arama motorları oluşturmak; toplum, ekonomi ve kültür fenomenlerine ilişkin veri odaklı görüşler bulmak; Tıbbi ve biyolojik problemler için veri odaklı çözümler üretmek ve kendi kendine sürüş arabaları ve özerk robotlar sağlamak.

Tampere University , analiz, modelleme, tahmin ve büyük verilerle hesaplama içeren üç ilgili iz sunar: Veri Bilimi (Yüksek Lisans) ve İstatistiksel Veri Analitiği (Yüksek Lisans), veri madenciliği ve makine için hesaplamalı ve istatistiksel algoritmalara odaklanır farklı vurgularla öğrenme, Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans Tezi) izlemesi, doğru tahminli makine öğrenme modellerinin mühendisliğine odaklanır.

Makine Öğrenmesi, özellikle vurgulamanın, makine öğrenme algoritmalarını uygulama odaklı bir odaklama ile görüntüleme, ses veya diğer sensör verileri ile ilgili uygulamalarla uygulama üzerinde olduğu bir mühendislik programıdır. Hem klasik hem de yeni derin öğrenme modellerini, yazılım ve donanım uygulamalarını inceliyoruz. Makine öğrenimi, yapay zekanın (AI) temel teknolojisidir ve şu anda bilgi teknolojisi iş piyasalarındaki en sıcak konulardan biridir.

Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans Teknolojisi) pisti, 2020 Ağustos'undan itibaren yeni bir derece programı olan Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisans programındaki yedi pistten biridir.

Çalışmalar hakkında bilgi

 • Tür: Yüksek Lisans
 • Kazanılan Derece: Yüksek Lisans
 • Planlanan süre: 2 yıl
 • Çalışmaların kapsamı: 120 AKTS
 • Şehir: Tampere
 • Kampüs: Hervanta Kampüsü
 • AB üyesi olmayan / AEA vatandaşları için öğrenim ücreti: 12000 €

Öğrenim hedefleri

Başvuru yüksek lisans derecesi ve / veya yüksek lisans derecesi için başvuruda bulunabilir. Lütfen ilgilendiğiniz parçanın uygunluk kriterlerini dikkatlice kontrol edin.

Görüntüdeki nesnelerin algılanması, bir kişinin yaşını tahmin etme, konuşmayı metne çevirme veya konuşmacıyı tanıma, nesneleri gezinmeyi veya işlenmeyi öğrenecek robotlar yapma, otonom arabalar gibi yapay zeka ile ilgili sorunları çözmek için makine öğrenmesi gerekir. sosyal robotik

Makine Öğrenimi konusundaki ana çalışmalarımız modern makine öğrenme tekniklerini verimli uygulama becerileri ile birleştirmektedir. Gerçek hayattaki dağıtım becerileri yalnızca makine öğreniminin matematiği ile ilgili değildir, aynı zamanda veritabanlarını, programlama dillerini ve hatta donanım tasarımını anlamayı gerektirir; hepsi modern makine öğreniminin getirdiği en iyi algoritmalarla büyük veri kütlelerinin verimli bir şekilde işlenmesini hedeflemektedir.

Eğitim dili hakkında daha fazla bilgi

Programın resmi dili İngilizce olup, tüm derslerin, sınavların ve öğrenci hizmetlerinin İngilizce olarak düzenlenmesi anlamına gelir. Sonuç olarak, hem yazılı hem de konuşma İngilizcesinde yeterlilik mutlak bir önkoşuldur. Öğrencilerin kabul için başvuru yaparken dil yeterliliklerinin onaylı bir sertifikasını vermeleri gerekmektedir. Öğrenciler ayrıca, Fince dilinde bir ders tamamlamak zorundadırlar. Onlara günlük Fin ve Fin kültürüne giriş sağlar.

Çalışma içeriği

Makine öğrenim kursları hem teori hem de pratiği kapsar. Sınıflandırma, regresyon, denetimsiz öğrenme ve güçlendirme öğrenme (robotik) ortamlarında geniş bir makine öğrenme teknikleri yelpazesine değinirler. Bu alanda yapılan hızlı ilerlemeler ile modülü güncel tutmaya kendimizi adadık. Ünlü bilim-öğrenme ve Tensorflow kütüphaneleri dahil olmak üzere modern araçları kullanıyoruz. Bazı kurslarda, öğrencilerin araştırma problemlerini çözdükleri makine öğrenme yarışmaları da düzenliyoruz.

Tampere University , öğrencilere geniş, disiplinler arası bir eğitim fırsatı sunar. Zengin çeşitlilikte küçük çalışmalar ve ek kurslar mevcuttur, ayrıca sadece büyük çalışmalara yoğunlaşma fırsatı da mevcuttur. Aslında, her derece bireysel öğrencinin en ilginç bulduğu çalışmaların benzersiz bir birleşimidir.

Öğrenim ücretleri

Programın öğrenim ücreti, ücret ödeyen öğrenciler için burs sistemine sahip olan AB / AEA dışı öğrenciler için akademik yıl başına 12.000 Euro'dur.

Çalışmaların yapısı

Yüksek lisans derecesi 120 AKTS kredisinden oluşur. Her ECTS kredisi yaklaşık 27 saat öğrenci çalışmaktadır. Piste bağlı olarak, kurslar 80-90 AKTS değerindedir ve kalan 30-40 AKTS yüksek lisans tezini başarıyla tamamlamaları için verilir. Programın süresi iki yıldır. Öğrenciler genellikle dersleri tamamlayan üç dönem ve bir yüksek lisans tezi hazırlarken bir sömestr geçirirler. Çalışmalar Ağustos sonunda başlar ve akademik yıl Mayıs sonunda sona erer.

Bilişim Bilimleri Yüksek Lisans programı ya Yüksek Lisans of Science ya da Teknoloji Yüksek Lisans derecesi önde gelen yedi çalışma izleri oluşur:

 • Veri Bilimi (Yüksek Lisans)
 • Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans Tezi)
 • İstatistiksel Veri Analizi (Yüksek Lisans)

ve

 • İnsan-Teknoloji Etkileşimi (Yüksek Lisans)
 • İnsan-Teknoloji Etkileşimi (Yüksek Lisans Teknolojisi)
 • Yazılım, Web
 • Yazılım, Web

Şu anda, gelecekteki Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans Teknolojisi) programındaki çalışmalar, Veri Mühendisliği ve Makine Öğrenimi Yüksek Lisans programında yürütülmektedir. Lütfen 2020-21 için Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans) müfredatının 2020 Mart'ında hazır olacağını unutmayın.

Kariyer fırsatları

Programı tamamladıktan sonra, farklı teknoloji alanlarında çok çeşitli kariyer fırsatlarını yakalamaya hak kazanacaksınız. Veriye dayalı problem çözme becerileri yüksek talep görmektedir. Bu, örneğin, veri ve makine öğrenimi mühendislerinin tüm profesyonel programcıların en yüksek ücret alanlarından olduğunu gösteren anketlerde görülebilir. Tampere, makine öğrenmesi uzmanlarına ihtiyaç duyan çeşitli şirketler için canlı bir endüstri merkezidir.

Mezuniyet Bilimi Yüksek Lisansı, genellikle araştırmacı, öğretmen veya yönetici olarak çalışma kabiliyetleri hariç, araştırma, tasarım, geliştirme, üretim ve işletme görevlerinde veya alana ilişkin ticari ve idari görevlerde iş bulur.

Programın başarıyla tamamlanmasının ardından mezunlar, Finlandiya ve yurtdışındaki doktora programlarına giriş için başvuruda bulunabilirler.

Diğer taraflarla işbirliği

Kendi lisans programınızdaki çalışmalara ek olarak, Tampere yüksek öğrenim topluluğu tarafından çeşitli alanlarda sunulan öğretimin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uygunluk kriterleri

Yüksek Lisans programlarındaki uygunluk kriterleri iki bölümden oluşur: Tampere University genel uygunluk kriterleri ve genel kritere bilgi ekleyen ve / veya ekleyen programa özgü uygunluk kriterleri. Uygun sayılmak için her ikisiyle de görüşmelisiniz. Hem genel uygunluğu hem de programa özgü uygunluk kriterlerini karşılamayan adaylar Tampere University öğrenci olarak seçilmeyecektir.

Genel uygunluk

Tampere University Yüksek Lisans programına başvurabilmek için

 1. Lisans derecesi - ulusal olarak tanınan birinci aşama derece
  • Bu, en az 180 ECTS'ye (Avrupa kredisine) veya üç yıllık tam zamanlı çalışmaya karşılık gelir.
  • Başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili alandan
  • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan
 2. VE İngilizceyi akademik amaçlar için iyi bir emir.

Finlandiya dışındaki bir üniversitede tamamlanmış bir lisans derecesi, verildiği ülkede üniversite düzeyinde yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlamalıdır.

Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, lisansın 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması durumunda başvurabilirler. Bu durumda şartlı olarak kabul edilebilirler .

Yüksek Lisans derecesine sahip adaylar, yalnızca sağlam temellere dayanan sebepler ve Tampere University yeni derecenin başvuru sahibine önemli yeni bilgi ve beceriler sağladığını gösterebiliyorsa kabul edilebilir.

Programa özel uygunluk kriterleri

Önceki derece, başvurduğunuz Yüksek Lisans programı ile yakından ilgili bir alandan olmalıdır. Bilgisayar Bilimleri, Makine Öğrenimi (YL teknolojisi) yüksek lisans programında, önceki derece aşağıdaki (veya yüksek oranda ilişkili) alanlardan birinde olmak zorundadır:

 • Bilgisayar, bilişim teknolojisi, bilgisayar bilimi, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği veya matematik, fizik ve temel programlama becerilerinde uzmanlık gerektiren mühendislik alanı.

Finlandiya'da derecesini tamamlayan adaylar, programın uygun olması için belirlenen minimum not ortalamasına uymak zorundadır. Asgari düzeyde, Fince olarak sunulan aynı yüksek lisans programına kabul edilme ile aynıdır.

 • Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde (AMK) lisans derecesi için minimum not ortalaması: 3,20 / 5
 • Bir Fin üniversitesinde (yliopisto) tamamlanan lisans dereceleri için minimum not: 2,80 / 5

ECTS ağırlıklı kümülatif not ortalaması sayılırken sadece sayısal notu olan dersler dikkate alınır. Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, başvuru sırasında ve mezun olduktan sonra asgari kümülatif not ortalamasını karşılamalıdır.

Dil beceri gereksinimleri

Tüm başvuru sahipleri, akademik amaçlarla iyi derecede İngilizce bildiğine dair kanıt sunmalıdır. İngilizce dil yeterliliğini göstermenin iki yolu vardır: dil testleri ve önceki çalışmalar.

Minimum İngilizce dil sınavı sonucu gereklilikleri

Test adı

 • TOEFL iBT: Toplam 92, 20 yaş altı bölüm yok
 • IELTS (akademik): 6.5, bölüm 5.5, altı
 • PTE (akademik): 62 toplam, 42'nin altında olmayan
 • C1 Gelişmiş: C
 • C2 Yeterliliği: C1
 • Finlandiya Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikası (İngilizce): Yeterlik seviyesi 5

* Önceki CAE ve CPE, C1 Advanced ve C2 Proficiency olarak yeniden adlandırıldı.

Önceki çalışmalar

Tampere University tarafından listelenen belirli çalışmaları tamamladıysanız, bir dil sınavı puanı vermekten muaf tutulabilirsiniz. Sadece bu çalışmalar kabul edilir. Geçerli bir dil testi sonucu olmadan başvurursanız, istisnaları dikkatlice inceleyin.

giriş

Bilgisayar Bilimleri programına en fazla 145 öğrenci kabul edilmektedir.

Bilgisayar Bilimleri programı aşağıdaki parçaları içerir: Veri Bilimi (Yüksek Lisans), İnsan-Teknoloji Etkileşimi (Yüksek Lisans), İnsan-Teknoloji Etkileşimi (Yüksek Lisans Teknolojisi), Makine Öğrenimi (Yüksek Lisans Teknolojisi), Yazılım, Web

Kabul prosedürü

Programa, tam bir başvuruda bulunan (son başvuru tarihine kadar başvuru ve başvuru belgeleri) ve resmi uygunluk kriterlerini yerine getiren adaylardan seçilir.

Öğrenci seçimi, başvuru belgelerinde gösterilen akademik niteliklere ve esaslara dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır. Lütfen şartları yerine getiren tüm başvuru sahiplerinin kabul edilemediğini unutmayın.

Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilerin daha önceki derecelerini tamamlayıcı çalışmalarla tamamlamaları gerekebilir.

Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (AMK) derecesi olan tüm öğrencilerin, genel olarak öğrencinin geçmişine bağlı olarak Matematik, Fizik ve Kimya derslerini içeren bir çalışma paketini tamamlamaları gerekmektedir. Çalışmalara 2020 sonbaharında başladığında, kabul edilen öğrencilere bu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

puanlama

Uygun başvuru sayısı yıllık olarak kabul edilebilecek öğrenci sayısını aşıyor. Öğrenci seçimi başvuru belgeleri tarafından verilen akademik nitelikler ve esasa dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır.

Bu programda, başvuru sahipleri önceki yeterlilikler için aldıkları kabul noktalarına, İngilizce becerilerine ve uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörlere göre sıralanır.

Giriş puanları (en fazla 100 puan) aşağıdaki kategorilerde verilmiştir:

 • Önceki yeterlilikler maksimum 60 puan
 • İngilizce dil becerileri maksimum 10 puan:
  • 5 puan: örneğin TOEFL 92 / IELTS 6,5 ve Tampere University tarafından kabul edilen önceki çalışmalarla kanıtlanmışsa
  • 10 puan: örneğin TOEFL 103 veya daha yüksek / IELTS 7,5 veya daha yüksek
 • Uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörler en fazla 30 puan
 • Özgeçmiş / Özgeçmiş ve başvuru ile birlikte verilen motivasyon mektubu, bu kategoride verilen giriş noktalarının temelini oluşturur.

Nasıl başvurulur?

Uygulama adım adım kontrol listesi
 1. Başvurmak istediğiniz programın genel uygunluk ve programa özel uygunluk kriterlerini kontrol edin. Aynı anda üç program uygulamanıza izin verilir.
 2. Başvuru belgelerinizi nasıl uygulayacağınız ve hazırlamaya başlayacağınız konusundaki talimatları okuyun.
 3. Gerekirse bir dil testi yapın, lütfen dil gereksinimlerini inceleyin.
 4. Başvuru süresi açıldığında, başvuru süresi boyunca Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve başvuru için gerekli ekleri yükleyin. Başvuru dönemi 4 Aralık 2019, saat 8: 00'de GMT 2 - 15 Ocak 2020, saat 15: 00'de GMT 2.
 5. Gerekli olan tüm muhafazaları yükleyin ve varsa eğitim şartlarını postayla gönderin. Belgeler, Tampere University Öğrenci Kabul Ofisine 31 Ocak 2020 tarihine 15.00 GMT 2'de ulaşmalıdır.
 6. Kabul sonuçlarının 2020 yılının başlarında açıklanmasını bekleyin.
 7. Size bir çalışma yeri teklif edilirse, verilen son tarihe kadar kabul etmeyi unutmayın.
 8. Gerekirse öğrenim ücretini ödeyin. Finlandiya'ya gelişinizi hazırlamaya başlayın.
 9. Öğrenci olarak kayıt olun ve Tampere University topluluğuna katılın!
Online başvuru formu

Online başvuru formu, başvuru süresince yalnızca Studyinfo.fi adresinde hazır olacaktır. Başvuru süresi 4 Aralık 2019'da saat 08: 00'de (GMT2) başlar ve 15 Ocak 2020'de saat 15: 00'te (GMT2) sona erer.

Kutular

Gerekli tüm belgelerin kopyalarını başvuru formunda ek olarak yüklemeniz gerekecektir. Genel uygulama eklerine ek olarak, bazı programlar bu programlara uygulanırken gereken ek programa özel ekleri listelemiştir.

Gerekli tüm ekleri Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunuza yüklemeniz gerekecektir. Yüklemeye ek olarak, eğitim belgelerinizin resmi olarak onaylanmış kopyalarını Posta yoluyla Tampere University Kabul Ofisine göndermelisiniz. Belli ülkelerde belli derecelerde verilen adaylar, belgelere özellikle dikkat etmek zorundadır ve bu ülkelerden gelen belgeler belirli bir şekilde sunulmalıdır. Bu ülkeye özgü gereklilikler, düzenli gerekliliklerden önce her zaman her şeyden önce izlenmelidir.

Adaylar 31 Ocak 2020 tarihine kadar gelmeleri için eğitim belgelerini Tampere University Kabul Ofisine göndermelidir.

Bu programa başvururken programa özel hiçbir ek yok.

Kabul sonuçları ve itirazlar

Başvuru sonuçları 2020 Nisan ayı başında ilan edilecektir. Tüm başvuru sahipleri başvuru sonuçları hakkında bilgilendirilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Devamını oku

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Daha Az