Bilişsel Hesaplama Msc

Genel

Program açıklaması

Bu Yüksek Lisans'ın uzmanlığında, sinirsel bilgi işlemeye dayalı modellerin nöromorfik donanım ve derin sinir ağları gibi yapay sistemler geliştirmek için nasıl kullanılabileceğini ve yeni hesaplama modellerinin, makine öğrenme yaklaşımlarının ve sınıflandırma tekniklerinin daha iyi hale getirilmesi için nasıl kullanılabileceğini öğrenirsiniz. İnsan beyninin bilişi nasıl gerçekleştirdiğini anlayın. Beyin ve bilişe ilişkin temel soruları, duyusal girdilerimizi nasıl açıklayabileceğimizi ve anlamlandırabileceğimizi ve sınırlı kaynaklar göz önüne alındığında beynin bu kadar dikkate değer biçimde nasıl etkili olabileceğini öğreneceksiniz.

Bilişsel odak noktamız, öğrencilerin matematik, bilgisayar bilimi, psikoloji ve sinirbilim gibi bir dizi farklı alandan bilgi ve beceriler kazandıkları ve yapay zekanın temel bir temeli ile birleştirildiği, oldukça disiplinler arası bir AI programına götürür. Nijmegen'deki dünyaca ünlü Donders Enstitüsü, Davranış Bilimleri Enstitüsü ve diğer çeşitli önde gelen araştırma merkezleriyle birlikte öğrencilerimizi yapay zeka alanında mükemmel araştırmacılar olmaları için eğitiyoruz. Yüksek lisans öğrencileri, EEG, fMRI ve MEG gibi beyin görüntüleme ekipmanı gibi kampüste bulunan son teknoloji tesisleri kullanmakta özgürdür.

Bir araştırma konusuna karar vermenize yardımcı olmak için, mezun öğrencilerin çalışmalarını sundukları, şirketlerin staj olanakları sunacağı ve Donders PI'lerinin son ve potansiyel araştırma projelerini sunacağı yıllık bir AI Tezi Konferansı düzenliyoruz. İyi günler seminer dizimiz genellikle şirket ve STK temsilcilerini ağırlayarak araştırma olanaklarıyla ilgili bir teaser verir. Araştırma için kendi fikirlerinizden herhangi birine de açığız. AI öğrencilerimiz birbirine sıkı sıkıya bağlı bir gruptur; etkileşim kurmak, tartışmak ve fikirlerini geliştirmek için sıklıkla bir araya geldikleri kendi odaları vardır. Her öğrenci ayrıca uzman kadromuzun bir üyesinden kişisel rehberlik ve denetim alır.

Gerçekler ve Rakamlar

 • Derece: Yüksek Lisans (Yüksek Lisans)
 • Fakülte: Sosyal Bilimler
 • Croho kodu: 66981
 • Süre: 2 yıl (120 EC), tam zamanlı
 • Ayın başlangıcı: Eylül
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Kayıtlı öğrenciler: Her yıl 25-50 öğrenci Yüksek Lisans programına başlar
 • Temas saatleri: haftada 5-10 saat

Bilişsel Hesaplamada Yüksek Lisans: sizin için bir şey mi?

 • Beyin ilham verici bilgi işlem, derin sinir ağları teknolojisi ve bilişin temelleri gibi bilişsel yapay zekada ön planda heyecan verici konular üzerinde çalışacaksınız.
 • Makine öğrenimi, hesaplamalı sinirbilim veya resmi ve hesaplamalı modellemede uzman olmak için uzmanlaşabilirsiniz.
 • Örneğin Yapay Zeka: Bilişsel Hesaplama ve Bilişsel Sinirbilim: Beyin Ağları ve Nöronal İletişim alanlarında çift diploma eğitimi alma şansınız var.
 • Bu uzmanlık, Donders Enstitüsü'ndeki AI gruplarında yapılan araştırmalarla yakından ilgilidir: Personelimizle araştırma projelerinde aktif olarak çalışma şansına sahip olacaksınız.

Uzmanlık

Bilişsel Bilişim Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir uzmanlık alanıdır. Diğer uzmanlık Akıllı Teknolojidir.

Çift derece fırsatları

Radboud University Yapay Zeka'yı Bilişsel Sinirbilim ile veya Bilgisayar Bilimi Veri Bilimi uzmanlığıyla birleştirmek için eşsiz bir fırsat var. İki derece derecesi değişkeni her iki program için sayılan en fazla 60 EC üst üste binme kursuna izin verdiği için, nominal olarak 180 EC (üç yıl) çalışmasını kullanarak Yüksek Lisans derecelerini (AI ve CNS veya AI ve CS) alabilirsiniz. Adınıza iki derece, öğrencilerin çoğunluğu önünde bir adım önde olacaksınız. Bir değil iki yüksek lisans derecesini tamamlamadaki kararlılığını gösterir ve kazandığın bilgiyi arttırır.

Bu alandaki araştırmamız

Program, uluslararası üne sahip Donders Beyin, Biliş ve Davranış Enstitüsü'nde yürütülen araştırmalarla yakından ilgilidir. Bu enstitü, EEG, fMRI ve MEG kullanarak beyin görüntüleme için birkaç benzersiz tesise sahiptir. Bu olanakları yeni deneysel araştırma teknikleri geliştirmek için ve ayrıca beyin verilerini analiz etmek ve bunları beyin-bilgisayar arayüz sistemleriyle entegre etmek için yeni makine öğrenimi algoritmaları geliştirmek için kullanabileceksiniz.

“Yapay ve doğal ajanlarda bilgi işlem arasındaki etkileşim heyecan verici yeni araştırmalara yol açıyor. Son zamanlarda, insanların çevreleriyle ilgili bilgileri nasıl temsil ettiklerini gösteren bir matematiksel model geliştirdik. Bu modeli kullanarak, bir kişinin MRI tarayıcısıyla elde edilen beyin aktivitesi ölçümlerinden gördüğü şeyi yeniden yapılandırabildik. ”

Marcel van Gerven araştırmacı Donders Biliş Merkezi

Bazı muhtemel tez konularına örnekler:

Derin öğrenme (PI Group Van Gerven)

AI'daki son gelişmeler, nesne tanımada insan düzeyinde performans sağlayan yapay sinir ağlarının geliştirilmesine yol açmıştır. Bu, Google ve Facebook gibi şirketlerin bu teknolojiye çok fazla araştırma yapmalarını sağladı. AI bölümünde, bu konuda araştırma yapabilirsiniz. Bu, derin beyin ağlarının geliştirilmesinden insan beyni aktivitesinden, konuşma tanıma sistemlerinin geliştirilmesine veya arcade oyunları oynayabilen sinir ağlarının geliştirilmesine kadar düşüncelerin haritalanmasına ve çözülmesine kadar değişebilir.

Karşı-olgusal öngörücü işleme için hesaplama çerçevesi (PI grubu Kwisthout)

Son bir makalede, nedensel Bayesian ağlarına dayanan, sinirbilimdeki yordayıcı işlem çerçevesini hesaplamalı bir şekilde ele geçirmek için, nedensel Bayesian ağlarına dayanan bir hesaplama çerçevesi sunduk. Bu projede, bunu öngörücü işlemede sözde karşı yönden zengin üretici modellere genişletmek istiyoruz. Bu tür modeller, sensorimotor durumları kodlar, yani, eylemler ve duyusal girdiler arasındaki 'eğer-eğer' ilişkilerini temsil ederler. Pearl'ün müdahalesini ve karşı-anlamsal semantiği kullanarak bu hesabı daha da operasyonelleştirmeyi hedefliyoruz. Bu projede, resmi hesaplama modellemeyi kavramsal analiz ile birleştireceksiniz.

Beyin-Bilgisayar Arayüzleme (PI Group Desain)

Beyin-bilgisayar arayüzleri, bir kullanıcının zihinsel durumunu çevrimiçi olarak iletişim veya kontrol amacıyla gerçek zamanlı olarak çözen sistemlerdir. Etkili bir BCI hem nöro-bilimsel içgörü (hangi zihinsel durumların kodunu çözmeliyiz?) Hem de teknik uzmanlığı (hangi ölçüm sistemleri ve kod çözme algoritmaları kullanılmalıdır?) Gerektirir. Bir proje, geniş bant uyaranlarını kullanmak gibi daha güçlü / daha kolay sinyalleri çözen yeni zihinsel görevler geliştirmek olabilir. Başka bir proje, uyarlamalı ışın oluşturma gibi arka plan gürültüsünden zayıf bir sinyali daha iyi atabilen yeni kod çözme yöntemleri geliştirmek olabilir. Her ikisinin sonuçları, enstitüde bulunan EEG / MEG / fMRI laboratuvarlarından birinde hedef kullanıcılarla ampirik çalışmalar yapılarak değerlendirilecektir.

Kabul şartları

Hollandalı bir derece olan öğrenciler

Yapay Zeka Yüksek Lisans Programı

Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir parçası olan iki uzmanlık vardır. Her iki uzmanlık da kendi özel kabul şartlarına sahiptir. Yapay Zeka Yüksek Lisans programına kabul edilmek için, genel kabul şartlarının yanı sıra seçtiğiniz uzmanlık için özel şartlara uymanız gerekecektir. Hollanda derecesine sahip öğrenciler, gerekli tüm belgeleri applicationmasters@ai.ru.nl adresine göndermelidir.

Genel Gereksinimler
 1. Tamamlanan lisans derecesi
  • Yapay Zeka üzerine bir Araştırma Üniversitesinden veya AI'da ileri bir yüksek lisans programına yeterince hazırlanabilecek karşılaştırılabilir içeriğe sahip ilgili bir programdan tamamlanmış bir lisans derecesi (veya eşdeğeri). Kabul edilebilir bir adayın:
   • Bilgisayar Bilimi hakkında önemli bilgi (özellikle yeterli programlama deneyimi ve yazılım geliştirme deneyimi, en az 15-24 EC)
   • Yeterli bir Matematik bilgisi (matematik bilgisi, doğrusal cebir, istatistik)
   • Temel Yapay Zeka teknikleri (mantık, makine öğrenimi, arama ve planlama, belirsizlik altında akıl yürütme gibi) giriş düzeyinde (12-18 EC) geniş bilgi
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılmak için, hem yazılı hem de sözlü İngilizcede akıcı olmanız gerekir. Bu gereksinim, aşağıdaki koşullardan birini karşıladığınızda karşılanmıştır:
   • Hollandaca bir iki diploma var; veya
   • Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı; veya
   • Aşağıdaki ülkelerden birinde tamamen İngilizce dilinde verilen bir Lisans programını başarıyla tamamladınız: AB / AEA ülkeleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri.
  • Diğer tüm öğrenciler aşağıdaki sertifikalardan birini almak zorundadır (sertifikalar iki yıldan eski olamaz):
  • EF575 (kağıda dayalı) veya ≥90 (internete dayalı) TOEFL puanı
  • IELTS puanı ≥6,5
  • Cambridge (CE) ya da daha yüksek notlarla (İngilizce) Yeterlik Sertifikası (İngilizce) Yeterlik Sertifikası
Bilişsel Hesaplama için uzmanlık için özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, bir adayın bilişsel bilim veya bilişsel sinirbilim gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca sinirsel ve Bayesian gibi Yapay Zeka yöntemleri ve tekniklerine ilişkin daha gelişmiş bilgiye sahip olması gerekir. ağlar ve hesaplamalı ve biçimsel modelleme.

Akıllı Teknoloji için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, bir adayın robotik, hesaplamalı dilbilim veya ortam zekası gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca daha gelişmiş Yapay Zeka modelleri ve tekniklerine sahip olması gerekir. veri madenciliği ve çok etmenli sistemler.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden lisans diplomasına sahip öğrencilere kabul (Hollandaca: hbo; Almanca: Fachhochschule)

Bir uygulamalı bilimler üniversitesinden mezunsanız, AI Yüksek Lisans programına doğrudan kabul edilemezsiniz. Yüksek lisans programı için akademik hazırlıklarınızı nasıl geliştirebileceğinize dair tavsiyeler için lütfen Öğrenci Danışmanı ile iletişime geçin.

Gereksinimleri karşılamayanlar için

Radboud University , Yapay Zeka alanında yüksek lisans öncesi eğitim sunmamaktadır. Yukarıdaki akademik gereksinimleri karşılamıyorsanız ve bu Yüksek Lisans programına girmek istiyorsanız, önce Lisans Programı Yapay Zeka'yı tamamlamanız gerekecektir.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler

Yapay Zeka Yüksek Lisans Programı

Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir parçası olan iki uzmanlık vardır. Her iki uzmanlık da kendi özel kabul şartlarına sahiptir. Yapay Zeka Yüksek Lisans programına kabul edilmek için, genel kabul şartlarının yanı sıra seçtiğiniz uzmanlık için özel şartlara uymanız gerekecektir.

Genel Gereksinimler
 1. Tamamlanan lisans derecesi
  • Yapay Zeka üzerine bir Araştırma Üniversitesinden veya AI'da ileri bir yüksek lisans programına yeterince hazırlanabilecek karşılaştırılabilir içeriğe sahip ilgili bir programdan tamamlanmış bir lisans derecesi (veya eşdeğeri). Kabul edilebilir bir adayın:
   • Bilgisayar Bilimi hakkında önemli bilgi (özellikle yeterli programlama deneyimi ve yazılım geliştirme deneyimi, en az 15-24 EC)
   • Yeterli bir Matematik bilgisi (matematik bilgisi, doğrusal cebir, istatistik)
   • Temel Yapay Zeka teknikleri (mantık, makine öğrenimi, arama ve planlama, belirsizlik altında akıl yürütme gibi) giriş düzeyinde (12-18 EC) geniş bilgi
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılmak için, hem yazılı hem de sözlü İngilizcede akıcı olmanız gerekir. Bu gereksinim, aşağıdaki koşullardan birini karşıladığınızda karşılanmıştır:
   • Hollandaca bir iki diploma var; veya
   • Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı; veya
   • Aşağıdaki ülkelerden birinde tamamen İngilizce dilinde verilen bir Lisans programını başarıyla tamamladınız: AB / AEA ülkeleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri.
  • Diğer tüm öğrenciler aşağıdaki sertifikalardan birini almak zorundadır (sertifikalar iki yıldan eski olamaz):
  • EF575 (kağıda dayalı) veya ≥90 (internete dayalı) TOEFL puanı
  • IELTS puanı ≥6,5
  • Cambridge (CE) ya da daha yüksek notlarla (İngilizce) Yeterlik Sertifikası (İngilizce) Yeterlik Sertifikası
Bilişsel Hesaplama için uzmanlık için özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, bir adayın bilişsel bilim veya bilişsel sinirbilim gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca sinirsel ve Bayesian gibi Yapay Zeka yöntemleri ve tekniklerine ilişkin daha gelişmiş bilgiye sahip olması gerekir. ağlar ve hesaplamalı ve biçimsel modelleme.

Akıllı Teknoloji için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, bir adayın robotik, hesaplamalı dilbilim veya ortam zekası gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca daha gelişmiş Yapay Zeka modelleri ve tekniklerine sahip olması gerekir. veri madenciliği ve çok etmenli sistemler.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden lisans diplomasına sahip öğrencilere kabul (Hollandaca: hbo; Almanca: Fachhochschule)

Bir uygulamalı bilimler üniversitesinden mezunsanız, AI Yüksek Lisans programına doğrudan kabul edilemezsiniz. Yüksek lisans programı için akademik hazırlıklarınızı nasıl geliştirebileceğinize dair tavsiyeler için lütfen Öğrenci Danışmanı ile iletişime geçin.

Gereksinimleri karşılamayanlar için

Radboud University , Yapay Zeka alanında yüksek lisans öncesi eğitim sunmamaktadır. Yukarıdaki akademik gereksinimleri karşılamıyorsanız ve bu Yüksek Lisans programına girmek istiyorsanız, önce Lisans Programı Yapay Zeka'yı tamamlamanız gerekecektir.

Tarihler

Hollandalı derecesi olan öğrenciler için son tarihler

Tüm yüksek lisans programlarımız eylül ayının ilk haftasında başlıyor, birkaç program da şubat alımını sağlıyor. Lütfen bu bilgi için belirli program sayfalarını kontrol edin. Radboud University okumak istiyorsanız, lütfen her bir giriş için son başvuru tarihi belirlediğimizi unutmayın.

Hollanda üniversitesi Lisans derecesine sahip öğrencilerin, başvurularını 1 Eylül'den önce tamamladıklarından emin olmaları gerekir (Eylül alımı için).

Eğer bir kabul beyanı talep ediyorsanız, lütfen bunu en geç 1 Temmuz (Teftiş Kurulu için) Denetim Kurulu'ndan talep edin.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler için son tarihler

Eylül alımı
AB üyesi olmayan / AÇA burslu başvuru sahipleri

AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri, bir burs için kabul edilmek istiyorlarsa, örneğin Radboud Burs Programı ve / veya Orange Tulip Bursu için 1 Mart'tan önce tam bir başvuruda bulunmalıdır. Diğer burslar için farklı tarihlerin geçerli olabileceğini lütfen unutmayın. Lütfen sizin veya seçtiğiniz programın burs almaya uygun olup olmadığını görmek için burs web sitesini kontrol ediniz.

Burslu olmayan AB / AÇA adayları

Diğer tüm AB üyesi olmayan / AÇA adayları 1 Nisan'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu son başvuru tarihi ve varış öncesi hizmetleri de içermektedir. Bu, konaklama konusunda yardım ve vize başvuru sürecindeki desteğinden oluşmaktadır.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuru sahipleri, konaklama konusunda yardım almak için 1 Mayıs'tan önce eksiksiz bir başvuru sunmalıdır. Radboud University 1 Temmuz'a kadar AB / AEA başvurularını değerlendirmeye devam edecek, ancak bir konaklama konusunda yardım sunamayabiliriz.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 3 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AÇA adayları, konaklama konusunda yardım almak için 1 Aralık'tan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 4 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'sı kayıt için kendi ek teslim tarihlerini belirledi. Lütfen bu son tarihler hakkında bilgi edinmek için seçtiğiniz programa gidin.

Bu liste değişebilir.

Kayıt son tarihleri

(Koşullu) kabul edilen öğrenciler kayıtlarını aşağıdaki tarihlere kadar tamamlamalıdırlar:

Vize başvurularında yardıma ihtiyaç duyan AB / AEA dışı öğrencilerin, kayıt belgelerinin yasal olarak onaylanmış basılı kopyalarını (kabul mektubunda belirtilen) 1 Haziran'dan önce (Eylül girişi için) göndermeleri gerekir. Diğer kayıt kriterleri 15 Ağustos'tan önce karşılanmalıdır (Eylül ayı alımı için).

Lütfen bu son tarihlerin çok katı olduğunu ve uyulması gerektiğini unutmayın. Öğrencilerin vize sürecini tamamlamaları için yeterli zamanı sağlamak üzere ayarlanmışlardır.

(1) AB / AEA ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda (Hollanda Karayipler dahil), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya Birleşik Krallık.

Kariyer olasılıkları

Yapay Zeka mezunlarımızın mükemmel iş beklentileri vardır ve genellikle mezun olmadan önce kendilerine iş teklif edilir. Mezunlarımızın çoğu, büyük bir araştırma enstitüsünde veya bir yapay zeka bölümü olan üniversitede doktora yapmaya devam ediyor. Diğer mezunlar bilişsel tasarım ve araştırmayla ilgilenen şirketler için çalışıyor. Bu uzmanlığa sahip AI uzmanlarını arayan şirketlere örnekler: Google, Facebook, IBM, Philips ve Brain Foundation. Hatta bazı öğrenciler kendi şirketlerini kurmaya devam ettiler veya yeni girişimlere katıldılar.

İş pozisyonları

Bilişsel Hesaplama bölümündeki uzmanlık bölümünden mezun olan meslek örnekleri:

 • Biyo-ilham hesaplama konusunda doktora araştırmacısı
 • Sinirsel kod çözme / sinirsel bilgi işlemede doktora araştırmacısı
 • Nöromorfik hesaplama üzerine doktora araştırmacısı
 • Bir yazılım şirketinde makine öğrenimi uzmanı
 • Beyin temelli bilgisayar oyunları için şirket kurucusu
 • Hastane tabanlı hastalar için yardımcı teknoloji tasarımcısı
 • Nöroteknolojideki yeni gelişmeler üzerine politika danışmanı
 • Analiz ve beyin aktivitesinin çevrimiçi görsel gösterimi için yazılım geliştirici

Staj

Genişletilmiş bir araştırma projesi (45 AKTS) yerine, daha küçük (30 AKTS) bir araştırma projesi artı 15 AKTS'lik bir staj yapmayı seçebilirsiniz, bu da size AI yöntemleri ve teknikleri hakkında bol miktarda pratik deneyim sağlar. Zorunlu olmasa da, öğrencileri bu stajı yurtdışında yapmaya teşvik ediyoruz. Yurtdışındaki şirketlerle, örneğin Çin, İsveç ve ABD'de bağlantılarımız var.

Radboud Kariyer Hizmeti

Radboud Kariyer Hizmeti, staj bulma konusunda öğrencilere yardımcı olur, kariyer önerileri verir ve iş başvurusu yaparken ipuçları ve rehberlik sunabilir.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az