Bilişsel Hesaplama Msc

Genel

Program açıklaması

Sanal Açık Gün

Bu program hakkında daha fazla bilgi edinmek, kampüsümüzü gezmek ve mevcut öğrenci ve personel ile kendi evinizin konforunda buluşmak ister misiniz? 6 Şubat 2020'de Sanal Açık Gün için bize katılın!

program

Bu Yüksek Lisans uzmanlığında, nöro bilgi donanımı ve derin sinir ağları gibi yapay sistemleri geliştirmek için nöral bilgi işlemeye dayalı modellerin nasıl kullanılabileceğini ve yeni hesaplama modellerinin, makine öğrenme yaklaşımlarının ve sınıflandırma tekniklerinin daha iyi hale getirilmesini öğrenirsiniz. insan beyninin bilişselliği nasıl gerçekleştirdiğini anlar. Beyin ve biliş ile ilgili temel soruları, duyusal girdilerimizi nasıl açıklayabildiğimizi ve anlamlandırabileceğimizi ve sınırlı kaynaklar göz önüne alındığında beynin nasıl bu kadar verimli olabileceğini öğreneceksiniz.

Bilişsel odak noktamız, öğrencilerin matematik, bilgisayar bilimi, psikoloji ve sinirbilim gibi bir dizi farklı alandan yapay zekanın temel temeli ile beceri ve bilgi kazandıkları disiplinlerarası bir AI programına yol açar. Dünyaca ünlü Donders Enstitüsü, Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Nijmegen'deki diğer önde gelen araştırma merkezleri ile birlikte öğrencilerimizi AI'de mükemmel araştırmacılar olmaları için eğitiyoruz. Yüksek lisans öğrencileri, EEG, fMRI ve MEG gibi beyin görüntüleme ekipmanı gibi kampüste mevcut en son teknolojiyi kullanabilirler.

Bir araştırma konusuna karar vermenize yardımcı olmak için, mezun öğrencilerin çalışmalarını sundukları yıllık AI Tez Konferansı düzenliyoruz, şirketler staj olanakları sunacaklar ve Donders PI'leri yeni ve potansiyel araştırma projeleri sunacak. İyi AIfternoon seminer serimiz sık sık araştırma olanakları sunan şirkete ve STK temsilcilerine ev sahipliği yapıyor. Araştırma için kendi fikirlerinizden herhangi birine açığız. AI öğrencilerimiz sıkı sıkıya bağlı bir gruptur; fikirlerini iletmek, tartışmak ve geliştirmek için sıklıkla bir araya geldikleri kendi odalarına sahiptirler. Her öğrenci aynı zamanda uzman personelimizden kişisel rehberlik ve denetim alır.

Gerçekler

 • Derece: Yüksek Lisans (Yüksek Lisans)
 • Fakülte: Sosyal Bilimler
 • Croho kodu: 66981
 • Süre: 2 yıl (120 EC), tam zamanlı
 • Ayın başlangıcı: Eylül
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Kayıtlı öğrenciler: Yılda 25-50 öğrenci Yüksek Lisans programına başlar
 • Temas saatleri: haftada 5-10 saat

Bilişsel Hesaplamada Yüksek Lisans: sizin için bir şey mi?

 • Beyin ilham verici bilgi işlem, derin sinir ağları teknolojisi ve bilişin temelleri gibi bilişsel yapay zekada ön planda heyecan verici konular üzerinde çalışacaksınız.
 • Makine öğrenimi, hesaplamalı sinirbilim veya resmi ve hesaplamalı modelleme konularında uzman olabilirsiniz.
 • Örneğin Yapay Zeka: Bilişsel Hesaplama ve Bilişsel Sinirbilim: Beyin Ağları ve Nöronal İletişim alanlarında çift diploma eğitimi alma şansınız var.
 • Bu uzmanlık Donders Enstitüsü'nün yapay zeka gruplarında yapılan araştırmalarla yakından ilişkilidir: Araştırma projelerinde personelimizle aktif olarak çalışma fırsatınız olacaktır.

Uzmanlık

Bilişsel Hesaplama Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir uzmanlık alanıdır. Diğer uzmanlık alanı Akıllı Teknoloji.

Çift derece fırsatları

Radboud University Yapay Zekayı Bilişsel Sinirbilim veya Bilgisayar Bilimi Veri Bilimi uzmanlığı ile birleştirmek için eşsiz bir fırsat var. Her iki program için sayılan örtüşen derslerin en fazla 60 EC'sine izin verdiği için, nominal olarak 180 EC (üç yıl) çalışma kullanarak her iki Yüksek Lisans derecesini (AI ve CNS veya AI ve CS) alabilirsiniz. İsminize çift diploma ile öğrencilerin çoğunun bir adım önünde olacaksınız. Bir değil iki Yüksek Lisans derecesi tamamlamak için azim gösterir ve sadece kazandığınız bilgiyi artırır.

Bu alandaki araştırmamız

Program, uluslararası üne sahip Donders Beyin, Biliş ve Davranış Enstitüsü'nde yürütülen araştırmalarla yakından ilgilidir. Bu enstitü, EEG, fMRI ve MEG kullanarak beyin görüntüleme için çeşitli benzersiz olanaklara sahiptir. Bu tesisleri, yeni deneysel araştırma teknikleri geliştirmek ve beyin verilerini analiz etmek ve beyin-bilgisayar arayüz sistemleriyle entegre etmek için yeni makine öğrenme algoritmaları geliştirmek için kullanabileceksiniz.

“Yapay ve doğal ajanlarda bilgi işlem arasındaki etkileşim heyecan verici yeni araştırmalara yol açıyor. Son zamanlarda, insanların çevreleriyle ilgili bilgileri nasıl temsil ettiklerini gösteren bir matematiksel model geliştirdik. Bu modeli kullanarak, bir kişinin MRI tarayıcısıyla elde edilen beyin aktivitesi ölçümlerinden gördüğü şeyi yeniden yapılandırabildik. ”

Marcel van Gerven araştırmacı Donders Biliş Merkezi

Bazı muhtemel tez konularına örnekler:

Derin öğrenme (PI Group Van Gerven)

AI'daki son gelişmeler, nesne tanımada insan düzeyinde performans sağlayan yapay sinir ağlarının geliştirilmesine yol açmıştır. Bu, Google ve Facebook gibi şirketlerin bu teknolojiye çok fazla araştırma yapmalarını sağladı. AI bölümünde, bu konuda araştırma yapabilirsiniz. Bu, derin beyin ağlarının geliştirilmesinden insan beyni aktivitesinden, konuşma tanıma sistemlerinin geliştirilmesine veya arcade oyunları oynayabilen sinir ağlarının geliştirilmesine kadar düşüncelerin haritalanmasına ve çözülmesine kadar değişebilir.

Karşı taraf kestirimsel işlem için hesaplamalı çerçeve (PI group Kwisthout)

Yakın tarihli bir makalede, nedensel Bayes ağlarına dayanan, sinirbilimdeki tahmini işleme çerçevesini hesaplamak için bir hesaplama çerçevesi getirdik. Bu projede, bunu öngörücü işlemede karşıt olarak zengin üretken modellere genişletmek istiyoruz. Bu modeller sensorimotor olasılıklarını kodlar, yani eylemler ve duyusal girdiler arasındaki 'eğer' ilişkilerini temsil ederler. Pearl'ün müdahalesini ve karşı olgusal semantiği kullanarak bu hesabı daha da işler hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu projede, resmi hesaplamalı modellemeyi kavramsal analiz ile birleştireceksiniz.

Beyin-Bilgisayar Arayüzleme (PI Group Desain)

Beyin-bilgisayar arayüzleri, bir kullanıcının zihinsel durumunu çevrimiçi olarak iletişim veya kontrol amacıyla gerçek zamanlı olarak çözen sistemlerdir. Etkili bir BCI hem nöro-bilimsel içgörü (hangi zihinsel durumların kodunu çözmeliyiz?) Hem de teknik uzmanlığı (hangi ölçüm sistemleri ve kod çözme algoritmaları kullanılmalıdır?) Gerektirir. Bir proje, geniş bant uyaranlarını kullanmak gibi daha güçlü / daha kolay sinyalleri çözen yeni zihinsel görevler geliştirmek olabilir. Başka bir proje, uyarlamalı ışın oluşturma gibi arka plan gürültüsünden zayıf bir sinyali daha iyi atabilen yeni kod çözme yöntemleri geliştirmek olabilir. Her ikisinin sonuçları, enstitüde bulunan EEG / MEG / fMRI laboratuvarlarından birinde hedef kullanıcılarla ampirik çalışmalar yapılarak değerlendirilecektir.

Kabul şartları

Hollandalı bir derece olan öğrenciler

Yapay Zeka Yüksek Lisans Programı

Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir parçası olan iki uzmanlık vardır. Her iki uzmanlığın da kendi özel kabul gereksinimleri vardır. Yapay Zeka Yüksek Lisans programına kabul edilmek için, genel kabul koşullarını ve seçtiğiniz uzmanlık için özel gereksinimleri karşılamanız gerekecektir. Hollandaca derecesi olan öğrenciler gerekli tüm belgeleri applicationmasters@ai.ru.nl adresine göndermelidir.

Genel Gereksinimler
 1. Tamamlanan lisans derecesi
  • Yapay Zeka alanındaki bir Araştırma Üniversitesinden veya AI'da ileri bir yüksek lisans programına yeterince hazır olan benzer bir içeriğe sahip ilgili bir programdan tamamlanmış bir Lisans derecesi (veya eşdeğeri). Kabul edilebilir bir adayın:
   • Temel Bilgisayar Bilimleri bilgisi (özellikle yeterli programlama deneyimi ve yazılım geliştirme deneyimi, en az 15-24 EC)
   • Yeterli bir Matematik bilgisi (matematik bilgisi, doğrusal cebir, istatistik)
   • Temel Yapay Zeka teknikleri hakkında geniş bilgi (mantık, makine öğrenmesi, arama gibi)
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılabilmek için hem yazılı hem de sözlü İngilizce konuşabilmeniz gerekir. Aşağıdaki koşullardan birini karşıladığınızda bu gereksinim karşılanmıştır:
   • Hollandaca bir iki diploma var; veya
   • Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı; veya
   • AB / AEA ülkeleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri: Tamamen İngilizce olarak verilen bir lisans programını başarıyla tamamladınız.
  • Diğer tüm öğrenciler aşağıdaki sertifikalardan birini almak zorundadır (sertifikalar iki yıldan eski olamaz):
  • EF575 (kağıda dayalı) veya ≥90 (internete dayalı) TOEFL puanı
  • IELTS puanı ≥6,5
  • Cambridge (CE) ya da daha yüksek notlarla (İngilizce) Yeterlik Sertifikası (İngilizce) Yeterlik Sertifikası
Bilişsel Hesaplama için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, adayın bilişsel bilim veya bilişsel sinirbilim gibi disiplinlerde de kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) sahip olmasının yanı sıra yapay zeka yöntemleri ve nöral ve Bayes gibi teknikler hakkında daha ileri düzeyde bilgi sahibi olması gerekir. ağlar ve hesaplamalı ve biçimsel modelleme.

Akıllı Teknoloji için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlık için uygun olabilmek için, bir adayın ayrıca robotik, hesaplamalı dilbilim veya ortam zekası gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca Yapay Zeka modelleri ve teknikleri gibi daha ileri bilgilere sahip olması gerekir. veri madenciliği ve çok etmenli sistemler.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden lisans diplomasına sahip öğrencilere kabul (Hollandaca: hbo; Almanca: Fachhochschule)

Uygulamalı bilimler üniversitesinden bir dereceniz varsa, AI Yüksek Lisans programına doğrudan kabul edilemezsiniz. Yüksek Lisans programına akademik hazırlıklarınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda tavsiye almak için lütfen Öğrenci Danışmanı ile iletişime geçin.

Gereksinimleri karşılamayanlar için

Radboud University Yapay Zeka alanında Pre-Yüksek Lisans sunmuyor. Yukarıdaki akademik gereklilikleri karşılamıyorsanız ve bu Yüksek Lisans programına girmek istiyorsanız, önce Lisans Programı Yapay Zeka'yı tamamlamanız gerekir.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler

Yapay Zeka Yüksek Lisans Programı

Yapay Zeka Yüksek Lisans programının bir parçası olan iki uzmanlık vardır. Her iki uzmanlığın da kendi özel kabul gereksinimleri vardır. Yapay Zeka Yüksek Lisans programına kabul edilmek için, genel kabul koşullarını ve seçtiğiniz uzmanlık için özel gereksinimleri karşılamanız gerekecektir.

Genel Gereksinimler
 1. Tamamlanan lisans derecesi
  • Yapay Zeka alanındaki bir Araştırma Üniversitesinden veya AI'da ileri bir yüksek lisans programına yeterince hazır olan benzer bir içeriğe sahip ilgili bir programdan tamamlanmış bir Lisans derecesi (veya eşdeğeri). Kabul edilebilir bir adayın:
   • Temel Bilgisayar Bilimleri bilgisi (özellikle yeterli programlama deneyimi ve yazılım geliştirme deneyimi, en az 15-24 EC)
   • Yeterli bir Matematik bilgisi (matematik bilgisi, doğrusal cebir, istatistik)
   • Temel Yapay Zeka teknikleri hakkında geniş bilgi (mantık, makine öğrenmesi, arama gibi)
 2. İngilizce Yeterlik
  • Bu programa katılabilmek için hem yazılı hem de sözlü İngilizce konuşabilmeniz gerekir. Aşağıdaki koşullardan birini karşıladığınızda bu gereksinim karşılanmıştır:
   • Hollandaca bir iki diploma var; veya
   • Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı; veya
   • AB / AEA ülkeleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri: Tamamen İngilizce olarak verilen bir lisans programını başarıyla tamamladınız.
  • Diğer tüm öğrenciler aşağıdaki sertifikalardan birini almak zorundadır (sertifikalar iki yıldan eski olamaz):
  • EF575 (kağıda dayalı) veya ≥90 (internete dayalı) TOEFL puanı
  • IELTS puanı ≥6,5
  • Cambridge (CE) ya da daha yüksek notlarla (İngilizce) Yeterlik Sertifikası (İngilizce) Yeterlik Sertifikası
Bilişsel Hesaplama için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlığa hak kazanabilmek için, adayın bilişsel bilim veya bilişsel sinirbilim gibi disiplinlerde de kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) sahip olmasının yanı sıra yapay zeka yöntemleri ve nöral ve Bayes gibi teknikler hakkında daha ileri düzeyde bilgi sahibi olması gerekir. ağlar ve hesaplamalı ve biçimsel modelleme.

Akıllı Teknoloji için uzmanlığa özel kabul şartları

Bu uzmanlık için uygun olabilmek için, bir adayın ayrıca robotik, hesaplamalı dilbilim veya ortam zekası gibi disiplinlerde kanıtlanabilir bilgiye (en az 18-24 EC) ve ayrıca Yapay Zeka modelleri ve teknikleri gibi daha ileri bilgilere sahip olması gerekir. veri madenciliği ve çok etmenli sistemler.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden lisans diplomasına sahip öğrencilere kabul (Hollandaca: hbo; Almanca: Fachhochschule)

Uygulamalı bilimler üniversitesinden diplomanız varsa, AI Yüksek Lisans programına doğrudan kabul edilemezsiniz. Yüksek Lisans programına akademik hazırlıklarınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda tavsiye almak için lütfen Öğrenci Danışmanı ile iletişime geçin.

Gereksinimleri karşılamayanlar için

Radboud University Yapay Zeka alanında Pre-Yüksek Lisans sunmuyor. Yukarıdaki akademik gereklilikleri karşılamıyorsanız ve bu Yüksek Lisans programına girmek istiyorsanız, önce Lisans Programı Yapay Zeka'yı tamamlamanız gerekir.

Tarihler

Hollandalı derecesi olan öğrenciler için son tarihler

Yüksek Lisans programlarımızın tamamı Eylül ayının ilk haftasında Şubat ayında alım imkanı sunan birkaç programla başlar. Bu bilgi için lütfen belirli program sayfalarına bakın. Radboud University okumak istiyorsanız, her giriş için son başvuru tarihleri belirlediğimizi lütfen unutmayın.

Hollandalı bir üniversite mezunu olan öğrencilerin, başvurularını 1 Eylül'den önce (Eylül alımı için) ve 1 Şubat'tan önce (Şubat alımı için) tamamladıklarından emin olmaları gerekir.

Eğer bir kabul beyanı talep ediyorsanız, lütfen bunu en geç 1 Temmuz (Teftiş Kurulu için) Denetim Kurulu'ndan talep edin.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler için son tarihler

Eylül alımı
AB üyesi olmayan / AÇA burslu başvuru sahipleri

AB / AEA üyesi olmayan öğrenciler, örneğin Radboud Burs Programı ve / veya Portakal Lale Bursu gibi bir burs için değerlendirilmek üzere 1 Mart'tan önce tam bir başvuru yapmalıdır. Lütfen diğer burslar için farklı sürelerin geçerli olabileceğini unutmayın. Siz veya seçtiğiniz programın burs almaya uygun olup olmadığını öğrenmek için lütfen burs web sitesine bakın.

Burslu olmayan AB / AÇA adayları

Diğer tüm AB üyesi olmayan / AÇA adayları 1 Nisan'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu son başvuru tarihi ve varış öncesi hizmetleri de içermektedir. Bu, konaklama konusunda yardım ve vize başvuru sürecindeki desteğinden oluşmaktadır.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuruları, konaklama konusunda yardım alabilmek için 1 Mayıs'tan önce eksiksiz bir başvuru yapmalıdır. Radboud University hala 1 Temmuz'a kadar AB / AEA başvurularını değerlendirecek, ancak konaklama konusunda yardım sunamayabiliriz.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 3 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Şubat alımı
AB üyesi olmayan / AÇA adayları

AB üyesi olmayan / AÇA adayları hizmet paketini almak için 1 Kasım'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu, konaklama yardımı ve vize ve oturma izni sürecinin desteklenmesidir.

AB / AÇA adayları (1)

AB / AEA başvuruları, konaklama konusunda yardım alabilmek için 1 Aralık'tan önce eksiksiz bir başvuru yapmalıdır.

Öğrenciler, başvurularını tamamladıktan yaklaşık 4 hafta sonra çevrimiçi başvuru sistemi olan OSIRIS Başvurusu'na kabul kararı alacaklardır.

Bazı (Araştırma) Yüksek Lisans'lar kayıt için kendi ek sürelerini belirlemişlerdir. Bu son tarihleri öğrenmek için lütfen istediğiniz programa gidin.

Bu liste değişebilir.

Kayıt son tarihleri

(Koşullu) kabul edilen öğrenciler kayıtlarını aşağıdaki tarihlere kadar tamamlamalıdırlar:

Vize başvurularında yardıma ihtiyaç duyan AB / AÇA olmayan öğrenciler, kayıt belgelerinin yasal olarak onaylanmış basılı kopyalarını (başvuru mektubunda belirtildiği gibi) 1 Haziran (Eylül ayında alım için) veya 1 Aralık'ta (Şubat ayında alım için) göndermelidir. Diğer kayıt kriterleri 15 Ağustos'tan önce (Eylül alımı için) veya 15 Ocak'tan (Şubat alımı için) karşılanmalıdır.

Lütfen bu son tarihlerin çok katı olduğunu ve uyulması gerektiğini unutmayın. Öğrencilerin vize sürecini tamamlamaları için yeterli zamanı sağlamak üzere ayarlanmışlardır.

(1) AB / AEA ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda (Hollanda Karayipler dahil), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya Birleşik Krallık.

Kariyer olasılıkları

Yapay Zeka mezunlarımız mükemmel iş beklentilerine sahiptir ve genellikle mezun olmadan önce bir iş teklifi alırlar. Mezunlarımızın çoğu doktora yapmaya devam ediyor. Yapay zeka bölümü olan büyük bir araştırma enstitüsünde veya üniversitede. Diğer mezunlar bilişsel tasarım ve araştırmayla ilgilenen şirketler için çalışmaktadır. Bu uzmanlığa sahip AI uzmanları arayan şirketlere örnekler: Google, Facebook, IBM, Philips ve Beyin Vakfı. Hatta bazı öğrenciler kendi şirketlerini kurmaya bile başladılar ya da yeni kurulan şirketlere katıldılar.

İş pozisyonları

Bilişsel Hesaplama uzmanlığı mezunlarının alabileceği işlere örnekler:

 • Doktora biyo-ilham bilgisayar araştırmacısı
 • Doktora sinir çözme / sinirsel bilgi işleme araştırmacısı
 • Doktora nöromorfik bilişim araştırmacısı
 • Bir yazılım şirketinde makine öğrenimi uzmanı
 • Beyin temelli bilgisayar oyunları için şirket kurucusu
 • Hastane tabanlı hastalar için yardımcı teknoloji tasarımcısı
 • Nöroteknolojideki yeni gelişmeler üzerine politika danışmanı
 • Analiz ve beyin aktivitesinin çevrimiçi görsel gösterimi için yazılım geliştirici

Staj

Genişletilmiş bir araştırma projesi (45 AKTS) yerine, daha küçük (30 AKTS) bir araştırma projesi artı 15 AKTS'lik bir staj yapmayı seçebilirsiniz, bu da size AI yöntemleri ve teknikleri hakkında bol miktarda pratik deneyim sağlar. Zorunlu olmasa da, öğrencileri bu stajı yurtdışında yapmaya teşvik ediyoruz. Yurtdışındaki şirketlerle, örneğin Çin, İsveç ve ABD'de bağlantılarımız var.

Radboud Kariyer Hizmeti

Radboud Kariyer Hizmeti, staj bulma konusunda öğrencilere yardımcı olur, kariyer önerileri verir ve iş başvurusu yaparken ipuçları ve rehberlik sunabilir.

Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az