Bilim iletişimi

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bilim iletişimi ve bilimle halkın katılımı şu anda benzeri görülmemiş bir büyümenin tadını çıkarıyor.

Bu, kamu tarafından finanse edilen araştırmanın etkisini, değerlen- dirilmesi gereken araştırmaya olan ihtiyacı, hükümetin incelemesini arttırdığını ve politikaya ilişkin daha güçlü bir kanıt tabanı arzusunu göstermek için daha büyük bir ihtiyaç tarafından yönlendirilir.

Bilimsel araştırma ve çeşitli kamu grupları arasındaki arayüzde birçok kariyer olanağı ortaya çıkmaktadır.

Çeşitli bilim iletişimi ve kamusal katılım konuları ve yöntemleri yaşayacaksınız. Bu süreçte, yansıtıcı uygulamalar yoluyla eleştirel düşünme becerileri ve öz değerlendirme becerileri geliştireceksiniz.

Bir dersten kazanılan öğrenim, diğer derslere aktarılabilir, böylece program boyunca karşılıklı bağlantı sağlanır.

Bu program Üniversitenin Küresel Akademileri ile bağlantılıdır.

Program yapısı

Bu MSc, on üç aylık bir program olup, üç döneme ayrılmıştır. Son dönem, araştırma veya uygulamaya dayalı bir proje seçiminden oluşur. Öğrenciler ayrıca yerleşimleri kuruluş düzeyinde tamamlar.

Öğretim yöntemleri derslerden, bireysel ve küçük grup etkinliklerinden ve uygulamalı oturumlardan oluşan bir karışım içerir. Öğretim stilleri, bilim iletişimi ve halk katılımı alanındaki uygulamaları "modellemek" için tasarlanacaktır.

Zorunlu dersler

 • Bilim ve Toplum
 • Bilim İletişimi ve Halkın Katılımı İlke ve Uygulamaları
 • Bilimin İletişiminde Sosyal Medyanın Rolü
 • Bilim eğitimi
 • Bilim İletişimi ve Halkın Katılımı İçin Diyalog
 • Bilim Politikası ve Uygulaması

Yerleşimler

Öğrenciler, halka açık katılım işyerlerinde iki yerleşim de tamamlayacaklardır.

Edinburgh Üniversitesi, birçok organizasyonla mükemmel bağlantılara sahiptir ve yerleştirme olanakları arasında Ulusal Müze İskoçya, Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali ve politika ve eğitimdeki yerleşimler bulunmaktadır.

Kariyer fırsatları

Bilim insanları için, bilimsel araştırma ve halk arasındaki arayüzde rol almak için gerekli olan uzman bilgi, beceri ve niteliklere sahip olan fırsatlarda önemli bir artış olmuştur.

Bu roller, örneğin, yüksek öğretim kurumlarında, müzelerde, bilim merkezlerinde, öğrenilen toplumlarda ve demokratik karar alma için danışmanlıklarda bulunabilir.

Belirli rollere örnek olarak; Katılım Yöneticileri, Bilgi ve Eğitim Görevlileri, Politika ve Bilgi Komisyoncuları bulunmaktadır.

Giriş koşulları

Bilimle ilgili bir konuda İngiltere'de 2: 1 şeref derecesi veya uluslararası eşdeğerliği.

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri başka bir disiplin varsa başvurunuzu da değerlendireceğiz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

 • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans

 • IELTS Akademik: toplam 7.0 (her bir modülde en az 6.5)

 • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)

 • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61, "Etkinleştirme Becerileri" bölümleri dikkate alınmaz)

 • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)

 • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Dil gereksinimlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin:

 • İngilizce dil gereksinimleri

Ücretler ve masraflar

Tüm öğrenim harçlarınızı, ek ücretlerinizi ve çalışmalarınızın süresi boyunca yaşam masraflarını karşılamak için finansmanı sağlamaktan sorumlu olacaksınız.

Burslar ve finansman

Birleşik Krallık vatandaşları, yerleşik statüsü olanlar ve Birleşik Krallık'ta ikamet etmeyen bazı AB vatandaşları, ücretlere ve bazı durumlarda yaşam maliyetlerine yönelik lisansüstü krediler için uygun olabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations.

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations. Daha Az