Bilimde Hesaplamalı Yöntemlerde Usta

Genel

Program açıklaması

Bilimde Hesaplamalı Yöntemlerde Yüksek Lisans, öğrencilere deneysel verilerin tedavisi ve analizi bilimini tanıtmayı amaçlamaktadır, böylece STEM mezunu nicel yöntemlerle sunulan gücü takdir edebilir ve bunları disiplinlerinde nasıl kullanacağını bilir.

hedefleri

Programlama dilleri, deneysel disiplinlerde elde edilen bilimsel verileri edinme, organize etme, sıralama, filtreleme, işleme, rafine etme, temsil etme ve son olarak açıklama görevini kolaylaştırır. Verilerin bilgisayar tarafından işlenmesine ve analiz edilmesine ve en çok kullanılan yazılım paketlerinin işlenmesine özellikle dikkat edilir. Yüksek Lisans, bir bölüm tarafından önerilen belirli bir araştırma konusu üzerinde Deneysel Yüksek Lisans Tezi (TFM) etrafında organize edilecektir.

Öğretilecek dersler, prosedürler, algoritmalar ve analizler üzerine, resmi bir nitelikte, yeterince genel olacak şekilde, metodolojik olacaktır. Biyoinformatik, Fizik ve Uygulamalı Matematik, Biyoloji ve Çevre veya Kimya gibi disiplinlerin daha spesifik teknikleri veya prosedürleri hakkında dersler içeren isteğe bağlı bir modül tasarlanmıştır.)

profil

STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) mezunları.industry, businessman, man geralt / Pixabay

müfredat

Bu programın 4 temel ayağı vardır:

1. Yüksek lisans tezi

Yüksek Lisans, öğrenci tarafından seçilen bir disiplindeki verilerin analizi ile ilgili bir projede bir Yüksek Lisans's Final Projesinin gerçekleştirilmesine odaklanan pratik bir karaktere sahiptir.

Program, bu çalışma ve öğrencinin profiline en uygun isteğe bağlı konular hakkında tavsiyeler için kişiselleştirilmiş bir rehberlik hizmetine sahiptir.

2. Dinamik müfredat

Bu program 3 modüle dağıtılmış 60 AKTS'ye sahiptir.

İlk modül 30 AKTS'dir ve yukarıda belirtilen Yüksek Lisans'ın son projesine karşılık gelir.

18 AKTS'yi kapsayan Modül 2, bir dizi genel konuyu ifade eder.

Ve son olarak, modül 3'te 12 opsiyonel AKTS vardır, böylece öğrenci müfredatlarını tercihlerine göre yapılandırabilir

3. Profesyonel Kalkışlar

Geniş işgücü piyasası ve çoklu çıkışlar, çünkü bu ustayı okuyan öğrenciler profesyonel kariyerlerini aşağıdaki alanlarda odaklayabilirler:

 • Akademik. Aşağıdakiler gibi araştırma alanlarında doktora programlarına erişim:
  • İlaç ve biyoteknoloji tıbbi endüstrisi
  • Biyolojik Üretim Endüstrisi
  • Çevre yönetimi

4. yazılım

Ana eksen olarak, öğrenciler R, Matlab, Python ve Labview ile programlama konusunda eğitileceklerdir (seçilen konulara bağlı olarak). Bu şekilde, öğrenciler Yüksek Lisans Derecesinde edindikleri bilgileri geliştirmeyi öğrenecek ve bu programlama ortamlarında uygulamaya koyabileceklerdir.

modüller

Modül 1: Yüksek lisans tezi 30 AKTS

 • Konu 1.1: Araştırma Projesi

Modül 2: Genel 18 AKTS

 • Konu 2.1: Etik
 • Konu 2.2: Programlama
 • Konu 2.3: Veri İşleme ve Analizi

Modül 3: İsteğe bağlı 12 AKTS

 • Subject 3.1: İsteğe bağlı

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Navarra is based on the Christian inspiration promoted by St. Josemaría Escrivá de Balaguer, the founder of Opus Dei. Its mission is to seek and present the truth; contribute to the ... Devamını oku

The University of Navarra is based on the Christian inspiration promoted by St. Josemaría Escrivá de Balaguer, the founder of Opus Dei. Its mission is to seek and present the truth; contribute to the academic, cultural and personal education of its students; promote academic research and healthcare activities; provide suitable opportunities for the development of its professors and employees, and carry out broad cultural outreach and social promotion work with a clear goal of service. Daha Az
Pamplona , Madrid , San Sebastián + 2 Daha fazla Daha az