Bilimsel Hesaplama Msc

Genel

Program açıklaması

Karmaşık, gerçek hayattaki olayları simüle etmek için yüksek performanslı bilgisayarların gücünü kullanabilen sayısal algoritmaların tasarımını, analizini ve uygulamasını inceleyin.

 • Giriş yılı: 2020
 • Süre: 1 yıl tam zamanlı
 • Çalışma şekli: Tam zamanlı
 • Giriş koşulları: matematikte 2: 2 (veya uluslararası eşdeğeri) veya önemli bir matematik içeriğine sahip yakından ilişkili bir konu; bilgisayar programlama ile ilgili bazı deneyimler faydalı olacaktır
 • IELTS: 6.0 (her öğede en az 5.5)
 • İngiltere / AB ücretleri: 9945 £
 • Uluslararası ücretler: 19980 £
 • Başlangıç ​​tarihi: Eylül
 • Kurs yeri: Üniversite Parkı
 • Okul / Bölüm: Bilim, Matematik Bilimleri

genel bakış

Ana unsurlar

 • Gelecekteki kariyeriniz için ihtiyaç duyacağınız teorik ve pratik becerileri kazanın
 • Hesaplamalı bilim, matematiksel tıp ve biyoloji veya endüstriyel matematiğe odaklanan çok çeşitli isteğe bağlı modüller arasından seçim yapın
 • Bilimsel hesaplamanın gerçek dünyadaki uygulamasını öğrenir

Nottingham Üniversitesi'nden endüstri ortakları ve akademisyenlerin düzenli görüşmeleri ve atölye çalışmaları ile sektörle ilgili bir dersten yararlanın

Bilimsel hesaplama, matematik, fen ve mühendislik arasındaki arayüzde yer alan, giderek daha önemli bir disiplindir. İster temel bilimsel araştırmalarla isterse sektördeki teknik kariyerle ilgileniyor olun, bilimsel hesaplama uzmanlığı paha biçilmez bir varlıktır.

Gereken matematiksel ve hesaplama becerileri, sadece kendi başlarına aktif araştırma alanlarına yol açmakla kalmaz, aynı zamanda bilim ve mühendisliğin tüm genişliğini kapsayan çeşitli potansiyel uygulamalara giden Pathways sağlar. Hava tahmini, bir jet motorunda modelleme akışı ve yanma ve kanser için en uygun tedavi stratejilerinin geliştirilmesi örnek olarak verilebilir.

Matematik Bilimleri Okulunda Araştırma

Araştırma faaliyetlerimiz yedi ana araştırma grubu altında düzenlenmektedir.

Bu ders öncelikle Bilimsel Hesaplama araştırma grubuyla bağlantılıdır. Ayrıca, Matematiksel Tıp ve Biyoloji Merkezi ile Endüstriyel ve Uygulamalı Matematik grubundan katkılarımız mevcuttur.

Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2014'e göre araştırma gücü ve pazar payı için matematik bilimleriyle ulusal olarak ilk 10'da yer alıyoruz. Araştırma genişliğimiz, farklı matematiksel disiplinleri araştıran modüller sunabileceğimiz anlamına geliyor.

Ders yapısı

Ne çalışacaksın

Tüm öğrenciler çekirdek modülleri alırlar. Bunlar hem sayısal algoritmaların tasarımını ve matematiksel analizini destekleyen teorik temelleri hem de bunları verimli ve sağlam bilgisayar programları olarak uygulamak için gerekli pratik becerileri sağlar.

İsteğe bağlı modüller, bilimsel hesaplama ve uygulanabilecek matematiksel modeller hakkındaki bilginizi genişletmek için seçilmiştir.

İsteğe bağlı modüller listesinde üç akış önerilir:

 • Hesaplamalı Bilimler, temel algoritmaların hem matematik hem de bilgisayar bilimi açısından formülasyonuna ve analizine odaklanır.
 • Matematiksel Tıp ve Biyoloji, biyomedikal matematikte modellerin geliştirilmesi ve analizi ile temel materyali arttırır.
 • Endüstriyel Matematik / Sürekli Ortamlar Mekaniği, Endüstriyel ve Uygulamalı Matematik araştırma grubunun akışkan ve katı mekanikteki problemleri modelleme ve analiz etme konusundaki uzmanlığından yararlanır.

Kurs sırasında geliştirmeniz gereken diğer beceriler arasında mantıklı ve eleştirel düşünme yeteneği, problem çözme uzmanlığı, programlama ve uygun yazılım kullanma yeterliliği ve sonuçların etkili iletişimi yer alır.

Araştırma projesi

Yaz aylarında, akademik personelin gözetiminde 60 kredi araştırma projesi üstleneceksiniz. Bu, bağımsız çalışma ve okulun araştırmasına katkıda bulunabilecek bir proje geliştirme şansınız.

Geçmiş proje başlıkları şunları içerir:

 • Tümör büyümesinin faz-alan modellemesi
 • Nöral alan modellerinde kortikal aktivite paternlerinin sayısal hesapları
 • Hareketli örgü sonlu elemanlar
 • Ofis Alanı Optimizasyonu

Çoğu proje Matematik Bilimleri Fakültesi'nde akademisyenler tarafından denetlenmektedir. Ancak, bazı öğrenciler Bilgisayar Bilimi Yüksekokulu'nda amirlerle birlikte projeler yaptılar.

çekirdek

 • Hesaplamalı Uygulamalı Matematik
 • Sonlu Elemanlar Yöntemine Giriş
 • Bilimsel Hesaplama ve C
 • Bilimsel Hesaplama Tezleri

İsteğe bağlı

Öğrenciler ayrıca 60 kredilik isteğe bağlı modül almak zorundadır. Bunların aşağıdaki üç akıştan biriyle sınırlı olmasını öneririz.

Birinci akış: Hesaplamalı Bilim
 • Diferansiyel Denklemler için İleri Teknikler
 • İleri Algoritmalar ve Veri Yapıları
 • Doğrusal ve Kesikli Optimizasyon
 • Yazılım Mühendisliği Yönetimi
 • Karar Destek için Simülasyon ve Optimizasyon
 • Paralel Hesaplama
İkinci akış: Matematiksel Tıp ve Biyoloji
 • Uygulamalı Doğrusal Olmayan Dinamikler
 • Matematiksel Tıp ve Biyoloji
 • Biyomedikal Matematikte Konular
Üçüncü akış: Endüstriyel Matematik / Sürekli Ortamlar Mekaniği
 • İleri Akışkanlar Mekaniği
 • Diferansiyel Denklemler için İleri Teknikler
 • Uygulamalı Doğrusal Olmayan Dinamikler
 • elastikiyet
 • Akışkan Dinamiği

Yukarıdaki, sunduğumuz tipik modüllerin bir örneğidir, ancak herhangi bir yılda mevcut olacak modüllerin kesin bir listesi olarak yorumlanması ve / veya bunlara güvenilmesi amaçlanmamıştır. Müfredattaki veya personelin araştırma ilgi alanlarındaki gelişmeler nedeniyle modüller değişebileceğinden, bu kurs sayfası kurs süresi boyunca güncellenebilir.

Öğretim yöntemleri ve değerlendirme

Size, konunun multidisipliner doğasını yansıtan, hem akademik hem de endüstriyel ilgiyle ilgili çeşitli uygulama alanlarına maruz kalmanın yanı sıra, çok çeşitli analitik ve hesaplama becerileri sağlamayı amaçlıyoruz.

Ders, 120 kredi çekirdek ve isteğe bağlı öğretilen modüller ve 60 kredi araştırma projesi arasında bölünmüş 180 kredi içerir.

Öğretilen modüller dersler ve bilgisayar uygulamalı oturumlar biçimindedir ve ders ve sınavların bir kombinasyonu kullanılarak değerlendirilir.

Seminerler ve endüstriyel konuşmacılar

Başka üniversitelerden veya okuldan davetli konuşmacıların araştırmalarını sunduğu akademik seminerler düzenliyoruz. Ayrıca, olası kariyer seçenekleri hakkında sizi bilgilendirmek için endüstri ve iş dünyasından konuşmacılarla görüşmeler yapıyoruz. Son görüşmeler PwC ve kredi kartı şirketi CapitalOne'den ve ayrıca algoritmik ticarette enerji arzı ve makine öğrenimi yöntemleri alanında uzmanlar tarafından verildi.

Kariyer ve mesleki gelişim

Kariyer

Bu ders, sizi endüstride bir kariyere ya da hesaplama yöntemlerinin önemli bir rol oynadığı bir alanda araştırma yapmaya hazırlayacak modern bilimsel hesaplamada sağlam bir temel sunar. Akademik ve endüstriyel araştırmacıların hem dersleri hem de proje çalışmalarıyla karşılaştıkları sorunların deneyimini kazanacaksınız.

Ortalama başlangıç ​​maaşı ve kariyer ilerlemesi

Matematiksel Bilimler Yüksekokulu mezunlarının% 100'ü mezuniyetten sonraki altı ay içinde çalışma veya ileri eğitim sağlamıştır. Ortalama başlangıç maaşı 30.800 £, en yüksek fiyatı ise 60.000 £ idi. *

* İstihdam için hazır bulunan tam zamanlı ev mezunlarının bilinen varış yerleri, 2016/17. Maaşlar, Birleşik Krallık'ta tam zamanlı ücretli istihdam edilenlerin medyanlarına göre hesaplanmaktadır.

Kariyer desteği ve tavsiyesi

Kursunuz, çalışma şekliniz veya gelecekteki kariyer planlarınız ne olursa olsun tüm lisansüstü öğrencilere bireysel kariyer desteği sunuyoruz.

Eğitiminiz ve mezun olduktan sonra Kariyer ve İstihdam Servisimize erişebilirsiniz. Uzman personel, kariyer seçeneklerini ve iş ilanlarını araştırmanıza, özgeçmişinizi veya özgeçmişinizi oluşturmanıza, mülakat becerilerinizi geliştirmenize ve işverenlerle tanışmanıza yardımcı olacaktır.

1500'den fazla işveren çevrimiçi boşluk hizmetimiz aracılığıyla lisansüstü işler ve stajlar yapmaktadır. Farklı sektörlere yönelik uzman fuarları da içeren düzenli kariyer fuarlarına ev sahipliği yapıyoruz.

Ücretler ve finansman

Ek maliyetler

Bu kursa öğrenci olarak, öğrenim ücretleriniz ve geçim masraflarınızla birlikte ekstradan önemli bir maliyet beklemiyoruz. İhtiyacınız olan kitapların çoğuna kütüphanelerimizden erişebilmelisiniz, ancak bütçenizi hesaba katmanız gereken kendi kopyalarınızı satın almak isteyebilirsiniz.

Burslar ve burslar

UoN UK mezunları için okul bursları

2020-21'e giriş için, İngiltere kampüsünde öğrenim gören eski Nottingham Üniversitesi mezunlarına% 10 Mezun bursları verilebilir.

Yüksek Lisans kursları için devlet kredisi

10,906 £ 'a kadar yüksek lisans öğrencisi kredileri ders ve araştırma yüksek lisans dersleri için mevcuttur. Başvuru sahipleri normalde Birleşik Krallık veya AB'de yaşamalıdır.

Uluslararası ve AB öğrencileri

Yüksek lisans bursları çok çeşitli ülkelerden ve çalışma alanlarından uluslararası ve AB öğrencileri için mevcuttur. Başvurmak için Nottingham'da eğitim almak için zaten bir teklifiniz olmalı. Kursunuza yeterince zaman ayırdığınızdan emin olmak için lütfen kapanış tarihlerine dikkat edin.

feragat

Bu çevrimiçi broşür, geçerli olduğu akademik yıldan önce hazırlanmıştır. Bilginin yayınlandığı tarihte doğru olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiş, ancak kursun yayınlanması ile kursun başlaması arasındaki süre göz önüne alındığında, değişikliklerin (örneğin ders içeriğinde) olması muhtemeldir. Bu nedenle, bu web sitesini okuyup başvurmak arasında bir süre olduğu kursa başvurmadan önce bu web sitesini kontrol etmek çok önemlidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Science undertakes world-class research spanning wide-ranging topics including quantum physics, plant genomics, human imaging, sustainable chemistry, neuroscience, mathematical modellin ... Devamını oku

The Faculty of Science undertakes world-class research spanning wide-ranging topics including quantum physics, plant genomics, human imaging, sustainable chemistry, neuroscience, mathematical modelling and beyond. We work closely with industry on the training of the next generation of scientists and collaborate worldwide to ensure our research has a major societal impact. The Faculty of Science comprises seven schools and has strong links with the School of Life Sciences and School of Veterinary Medicine and Science. Schools from within the faculty also collaborate with those from the University's other faculties to form various research centres and research institutes. Daha Az
Nottingham , Sutton Bonington , Nottingham + 2 Daha fazla Daha az