Bilimsel Hesaplamada Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

⚡️ Coronavirus (COVID-19) güncellemesi

Programları geçici olarak sanal öğrenim sınıflarına dönüştürdük, böylece planlanan tüm öğretim çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Programlar Kasım 2020'de başlayacak ve gerekirse çevrimiçi eğitim verecek ve ardından kampüs içi öğrenime geçecektir.

University of Bayreuth 2019 Yaz Dönemi'nden itibaren yeni bir seçkin eğitim programı sunacak: Bilimsel Hesaplama, Bavyera Elit Ağı kapsamında Bavyera fonu almak için sadece iki yeni eğitim programından biridir. Bilimsel hesaplama alanı, teknoloji, ekonomi ve doğa bilimlerindeki karmaşık problemlerin matematiksel modellemesini ve verimli sayısal hesaplamasını ele almaktadır. Günümüzün ürün araştırma ve geliştirme, bilgisayarları kullanarak sayısal simülasyonlar olmadan düşünülemezdi. Bilimsel hesaplamanın özel uygulamaları çarpışma testlerinden elektromanyetik uyumluluğa, yakıt hücrelerinin optimizasyonuna, finansal türevlerin fiyatlarının hesaplanmasına ve biyolojik süreçlerin simülasyonuna kadar uzanır. Matematikteki bu yeni uluslararası lisans programı University of Bayreuth yetenekli öğrencileri sayısal simülasyon alanındaki gelecekteki zorluklara hazırlamasını sağlayacaktır.

Yüksek Lisans Programı Profili

Son birkaç yıldır, teknoloji ve doğa bilimlerindeki fenomenlerin sayısal simülasyonlarının, sanayi ve işletmelerdeki gelişme döngülerini hızlandırmak için önemli bir araç olduğu gösterilmiştir. Araştırmacılar bir zamanlar bir ürünün özelliklerini prototipler temelinde titizlikle incelemek zorunda kalırken, şimdi bilgisayarlarda simüle ve optimize edildi. Sayısal simülasyon yeteneklerine yönelik talepler, gittikçe daha kesin olan modellere, veri analizi (örn. Büyük veri) gibi yeni sorun alanlarının dahil edilmesine ve parametreye bağlı problemlere ve belirsiz verilere sahip modellere duyulan ihtiyaç ile büyümeye devam etmektedir. Bu, bilimsel hesaplamanın nispeten genç ve ileriye dönük araştırma alanı tarafından tetiklendi.

Saha modelleme dahil tüm çözüm zincirine hitap eder; matematiksel, sayısal ve istatistiksel analiz; optimizasyon; Yüksek performanslı bilgisayarlarda algoritmaların uygulanması; ve sonuçların görselleştirilmesi. Ancak, bu gelişmede öğrencileri eğitmeye çok az dikkat edilmiştir. Matematik mezunları genellikle sayısal ve bilimsel bilgi temel bir anlayışla sınırlı kalmaktadır. Matematik çalışmalarının yüksek talepleri nedeniyle, yeni edinilen bilgiyi, kendi başlarına düşünsel zorlukları temsil eden komşu alanlara aktarmak için fazla zaman kalmamıştır.

Bu nedenle uluslararası yüksek lisans programının amacı, yüksek nitelikli, çalışkan öğrencileri yüksek verimli sayısal yöntemlerin geliştirilmesi ve matematiksel analizine yönlendiren özel bir kurs yelpazesi sağlamaktır. Son derece karmaşık problemlerin, matematiksel çekirdeğini anlayarak daha az karmaşık bir sayısal yaklaşıma (paralel bilgisayarlarda) getirilmesi önemli bir noktadır. Yüksek lisans programı, zorlu konuların simülasyonunun çok önemli bir rol oynadığı diğer ders alanlarındaki (biyokimya, fizik, bilgisayar bilimi ve mühendislik) bir dizi dersi içerir ve motive eder. Program matematik, bilgisayar bilimi ve fizik kesişiminde çalışan öğrencilere yöneliktir. Bu disiplinlerarası yaklaşım, öğrencilerin diferansiyel ve integral denklemleri çözmek ve büyük veri setlerini analiz etmek ve bu know-how'ı diğer konu alanlarına yaymak için etkin yöntemlere ilişkin uzmanlık anlayışlarını elde etmelerini ve uygulamalarını sağlar.

İstihdam Alanları

Yapısı ve ders seçimi sayesinde, yüksek lisans programı en iyi öğrencileri erken dönemde bilimsel hesaplama üzerine güncel araştırmalara dahil etmek için çok uygundur. Özellikle, doktora araştırması için hızlı bir seçenek sunmak için içerik bölünmüştür. Uluslararası uzmanlara yapılan araştırma ziyaretleri için mali destek mevcuttur. Öğrenciler, eğitimlerinin yanı sıra yüksek teknoloji şirketleri ile yakın işbirliği içinde staj ve modelleme seminerleri de tamamlarlar. Bu, sahadaki zorlu bir pozisyona sorunsuz bir geçiş sağlar.

Kabul şartları

Kabul şartları matematik lisans derecesi ve sayısal matematik (veya eşdeğer içeriğe sahip bir derece) ve 1,9 veya daha iyi bir final derecesi bir bileşeni içerir.

Avrupa Dilleri Ortak Referans Çerçevesine göre B2 seviyesinde İngilizce yeterlilik belgesi. Ek olarak, Almanca A1 düzeyinde temel bilgi gereklidir.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az