Bilimsel Hesaplamada Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

hakkında

University of Bayreuth 2019 Yaz Dönemi'nden itibaren yeni bir seçkin çalışma programı sunacak: Bilimsel Hesaplama, Bavyera'nın Elite Network ağı kapsamında Bavyera fonunu almak için iki yeni eğitim programından biridir. Bilimsel hesaplama alanı, matematiksel modelleme ve teknoloji, ekonomi ve doğa bilimlerindeki karmaşık problemlerin verimli sayısal hesaplamasını ele alır. Günümüzün ürün araştırma ve geliştirme, bilgisayarları kullanarak sayısal simülasyonlar yapmaksızın düşünülemezdi. Bilimsel hesaplamanın spesifik uygulamaları, çarpışma testlerinden elektromanyetik uyumluluğa, yakıt hücrelerinin optimizasyonuna, finansal türevlerin fiyatlarının hesaplanmasına ve biyolojik süreçlerin simülasyonuna kadar uzanmaktadır. Matematikteki bu yeni uluslararası diploma programı University of Bayreuth sayısal simülasyon alanındaki gelecekteki zorluklar için son derece yetenekli öğrenciler hazırlamasını sağlayacaktır.

Yüksek Lisans Programının Profili

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, teknoloji ve doğa bilimlerindeki fenomenlerin sayısal simülasyonları, endüstri ve işletmelerdeki gelişme döngülerini hızlandırmak için önemli bir araç olarak gösterildi. Araştırmacılar bir keresinde bir ürünün özelliklerini titizlikle prototipler temelinde incelemek zorunda kalırken, şimdi bilgisayarlarda simüle edilmiş ve optimize edilmiştir. Sayısal benzetimin yeterliliğine olan talepler, giderek daha kesin olan modellere olan gereksinim, veri analizi (örneğin büyük veri) gibi yeni sorun alanlarının ve belirsiz verilere sahip parametrelere bağlı problemlerin ve modellerin dahil edilmesiyle büyümeye devam etmektedir. Bu, nispeten genç ve ileriye dönük araştırma alanı olan bilimsel hesaplama tarafından tetiklendi.

Saha modelleme dahil tüm çözüm zincirine hitap eder; matematiksel, sayısal ve istatistiksel analiz; optimizasyon; Yüksek performanslı bilgisayarlarda algoritmaların uygulanması; ve sonuçların görselleştirilmesi. Ancak, bu gelişmede öğrencileri eğitmeye çok az dikkat edilmiştir. Matematik mezunları genellikle sayısal ve bilimsel bilgi temel bir anlayışla sınırlı kalmaktadır. Matematik çalışmalarının yüksek talepleri nedeniyle, yeni edinilen bilgiyi, kendi başlarına düşünsel zorlukları temsil eden komşu alanlara aktarmak için fazla zaman kalmamıştır.

Bu nedenle uluslararası yüksek lisans programının amacı, yüksek vasıflı, çok çalışkan öğrencileri yüksek verimli sayısal yöntemlerin geliştirilmesi ve matematiksel analizine yönlendiren özel bir kurs yelpazesi sunmaktır. Son derece karmaşık problemlerin, matematiksel çekirdeklerinin anlaşılması yoluyla daha karmaşık bir sayısal yaklaşıma (paralel bilgisayarlarda) getirilmesi önemli bir noktadır. Yüksek lisans programı, diğer konu alanlarındaki (biyokimya, fizik, bilgisayar bilimi ve mühendislik) bir dizi dersi içerir ve bu da zorlayıcı problemlerin simülasyonunun önemli bir rol oynar. Program, matematik, bilgisayar bilimi ve fizik kesişiminde çalışan öğrencilere yöneliktir. Bu disiplinler arası yaklaşım, öğrencilerin diferansiyel ve integral denklemleri çözme ve büyük veri kümelerini analiz etme ve bu bilgi birikimini diğer konu alanlarına genişletme konusunda etkin yöntemler konusundaki uzmanlık anlayışlarını gerçekleştirmelerini ve uygulamalarını sağlar.

İstihdam Alanları

Yapısı ve ders seçimleri sayesinde, yüksek lisans programı, en iyi öğrencileri bilimsel bilişim alanındaki güncel araştırmaya erken bir aşamada dahil etmek için çok uygundur. Özellikle, içerik doktora araştırması için hızlı takip seçeneğine izin verecek şekilde bölünmüştür. Uluslararası uzmanlara araştırma ziyaretleri için mali destek mevcuttur. Öğrenciler, yüksek teknoloji şirketleriyle yaptıkları çalışmaların yanı sıra staj ve modelleme seminerlerini tamamlarlar. Bu alandaki zorlu bir konuma yumuşak bir geçiş sağlar.

Kabul şartları

Kabul şartları matematik lisans derecesi ve sayısal matematik (veya eşdeğer içeriğe sahip bir derece) ve 1,9 veya daha iyi bir final derecesi bir bileşeni içerir.

Avrupa Dilleri Ortak Referans Çerçevesine göre B2 seviyesinde İngilizce yeterlilik belgesi. Ek olarak, Almanca A1 düzeyinde temel bilgi gereklidir.

Son Güncelleme Kas 2018

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az