Bitki Biyoteknolojisinde Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Kurs içeriği

Çoğu emtia ürününün fiyatının son iki katına çıkarılmasıyla gösterildiği gibi, yem ve gıda gibi bitki kaynaklı ürünler için küresel talep büyük ölçüde artmaktadır. Gıda, yem ve biyo-enerji için katlanarak büyüyen bu talepleri nasıl ele alabiliriz? Çevreye daha zorlu koşullar altında daha az ekilebilir arazide daha fazla yiyecek üretmek zorunda kalacağımız gerçeğiyle nasıl başa çıkabiliriz? Bunlar, modern bitki biyoteknolojisi tarafından çözülecek birkaç soru.

Bitki biyoteknolojisindeki eğitim, çeviri araştırmalarının bitki modellerinden ekinlere aktarımını mümkün kıldığı, en üst düzey bilim ve endüstriyel girişimcilik ortamına yerleştirilmiştir. Eğer Ghent University'de eğitim görmeyi seçerseniz, Avrupa'nın en büyük Agro-Biotech Kampüsü'nde eğitim göreceksiniz.

Ders yapısı

Müfredat, modern teknoloji biyoteknolojisinin en son teknolojiler, bitki büyüme ve gelişme, abiyotik stres ve biyotik etkileşimler, fikri mülkiyet, IP ve güvenlik düzenlemeleri ile ilgili tüm yönlerini kapsamaktadır. Ayrıca, seçmeli dersler ve önemli bir yüksek lisans tezi ile, öğrenciler ilgi alanlarına uzmanlaşabilirler.

Kariyer perspektifleri

Ghent Üniversitesi, VIB Bitki Sistemleri Biyolojisi Merkezi ile işbirliği içinde, temel bitki bilimini başarılı endüstriyel kuruluşlara dönüştürme geleneğine dayanan bir geleneğe sahiptir: Bitki Genetik Sistemleri (şimdi BASF Tarım Çözümleri Belçika NV, daha önce Bayer Crop Science), CropDesign (şimdi bir BASF) Bitki Bilimleri şirketi), Devgen (şimdi Syngenta) ve Aphea.Bio. Bugün, bu şirketler tesis araştırma merkezimizle birlikte en büyük Avrupa Bitki Biyoteknolojisi kampüsünü oluşturmaktadır. Bu deneyim eğitimimize entegre edilmiştir ve sizi araştırma laboratuarları ve agrobiotech şirketlerinde çeşitli pozisyonlara hazırlayacaktır.

Daha fazla bilgi için: https://www.psb.ugent.be/education/185-phd/405-master-of-science-in-plant-biotechnology

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Devamını oku

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Daha Az