Bitki Sağlığı için Biocontrol Çözümlerinde MSc

Genel

Program açıklaması

Bitki korumada yeni nesil bilim insanlarını yetiştirmek için BOOST, bitki sağlığı alanındaki yeni nesil bilim insanlarını ve profesyonelleri üreterek çevre dostu bitki üretim teknolojilerindeki gereksinimleri karşılar.

 • Derece: Yüksek Lisans (Yüksek Lisans)
 • FI (başlangıç ​​eğitimi) / FC (yönetici eğitimi) / FP (devam eden eğitim)
 • Süre: 2 yıl
 • Yer: Sophia Antipolis / Institut Sophia Agrobiotech
 • Dil ingilizce


Çevre dostu bitki üretim teknolojilerinin uygulanması, insan sağlığına ve çevreye yönelik tehlikeleri ve riskleri en aza indirgemek, dünya çapında büyük bir sorundur. Bu zorluk, bitki üreten veya kullanan tüm ekonomik sektörler tarafından karşılanmaktadır: tarım, tarım-gıda, kozmetik, İlaç sanayii.


Hedefler

 • İngilizce öğretilen parça
 • Öğrencilerin uluslararası kabul görmüş laboratuvarlar ve R
 • Yerleşik disiplinler arası
 • Mentorluk profesyonel ekip çalışması projeleri ve stajlar sayesinde özelleştirilebilir eğitim.

Odaklanma fırsatları:

Bitki ıslahı, moleküller ve bitki sağlığı için maddeler veya makro ve mikroorganizmaları kullanarak biyokontrol.

Önemli bir küresel sorun, insan sağlığına ve çevreye yönelik tehlikeleri ve riskleri en aza indirirken, çevre dostu bitki üretim teknolojilerini uygulamaktır. Bu meydan okuma, bitkiler üreten veya kullanan tüm ekonomik sektörler tarafından karşı karşıya: tarım, tarım-gıda, kozmetik, İlaç.


Program ve içerik

İngilizce öğretilen parça; Öğrencilerin uluslararası kabul görmüş laboratuvarlar ve R

Küresel bir sorun, çevre dostu bitki üretim teknolojilerini uygulamak ve insan sağlığına ve çevreye yönelik tehlikeleri ve riskleri en aza indirmektir. Bu zorluk, bitki üreten veya kullanan tüm ekonomik sektörler tarafından karşılanmaktadır: tarım, tarım-gıda, kozmetik, eczacılık, Bitki korumada yeni nesil bilim adamlarını yetiştirmek.

BOOST eğitim programı Fransa'da benzersizdir ve sadece birkaç benzer uluslararası programdan biridir; Yüz yüze ve çevrimiçi öğrenim; Farklı seçmeli pistlerle esnek ve bireysel eğitim fırsatları; Öğrenciler biyokontrol uzmanları tarafından bireysel olarak danışmanlık ve koçluk yapılır; Sürekli eğitim için fırsatlar.

BOOST eğitimi İngilizce olarak verilmektedir ve Université Côte D'Azur ve Sophia Antipolis Bilim ve Teknoloji Parkı (Güney Fransa) 'da bulunan akademik ve endüstriyel ortaklarının laboratuarlarında yürütülmektedir.

Yıl 1

 • Temel bilgiler: Biyoloji *, Dijital araçlar, Hukuk
 • Profesyonel ortamda mentorluk projeleri: Araştırma, Geliştirme, Uzmanlık
 • Bir araştırma laboratuvarında veya şirkette profesyonel 6 aylık staj

Yıl 2

 • Temel bilgiler: Biyoloji *, Dijital araçlar, Hukuk
 • Profesyonel ortamda mentorluk projeleri: Araştırma, Geliştirme, Uzmanlık
 • Bir araştırma laboratuvarında veya şirkette profesyonel 6 aylık staj


Öğrenim ücretleri

Öğrenim ücretleri: Yıllık 4000 € - Öğrenim ücreti, bir AB ülkesinde veya AB dışındaki bir ülkede ikamet ediyorsanız, ikametinize göre değişebilir. Ayrıca, öğrencilere finansal yardım (ihtiyaç temelli veya liyakat temelli burslar) sunulacak ve diğer eğitim kaynakları da her eğitim kursu tarafından sağlanacaktır.


kabul

Araştırma alanında uzmanlaşmak isteyen 180 AKTS kredisi olan uygun öğrenciler

TOEFL, TOEIC puanları veya dahili İngilizce testine dayalı olarak İngilizce yeterlilik gereklidir.


Gelecekteki kariyer

BOOST, bitki sağlığı araştırmaları ve inovasyon ile ilgili tüm sektörlerde projelere liderlik edecek uzmanlığa sahip profesyonellerin eğitimini teşvik etmektedir. Mezunlar, ilgili zorlukların, disiplinlerin ve paydaşların geniş bir görünümünü geliştirecektir. Geleceğin profesyonelleri olarak, öğrencilere bilgi, know-how ve araştırmacı olarak hareket etme deneyimi sağlanacaktır.

Son Güncelleme Kas 2018

Okul Hakkında

Université Côte d’Azur is a recently created cluster of higher education establishments on the French Riviera that brings together all the major players in higher education and research in the region. ... Devamını oku

Université Côte d’Azur is a recently created cluster of higher education establishments on the French Riviera that brings together all the major players in higher education and research in the region. Université Côte d’Azur aims to develop a new, 21st-century model for French universities, based on new interactions between disciplines, a new form of coordination between research, teaching, and innovation, and strong partnerships with the private sector and local authorities. In January 2016, Université Côte d’Azur won a prestigious “IDEX” award from the French government for its UCAJEDI project, placing it among the top 10 world-class, comprehensive universities in France. Daha Az