Biyoenformatikte Bilim Ustası - Sistem Biyolojisi

Genel

Program açıklaması

Son teknolojik gelişmeler, veriye dayalı bir bilimde biyolojiye dönüşmüştür. Biyoenformatik, bu veriye dayalı yaklaşımı desteklemek için biyoloji, bilgisayar bilimi, istatistik, matematik ve mühendisliğin birleştirildiği disiplinler arası bir alandır.

Biyoenformatik, biyoloji ve bilgisayar bilimlerindeki temel bilimlerden biyoteknoloji, ilaç endüstrisi, tıbbi karar verme, gıda bilimi ve büyük veri analizine kadar uygulamalı araştırmalara kadar birçok disiplinde yenilik getiren bir disiplinlerarası alandır.

Alanın artan etkisi, biyoinformatikle ilgili sorunların üstesinden gelmek için çok açılı yaklaşımlara duyulan ihtiyaç ile birlikte, disiplinlerarası bir zihniyete sahip yüksek eğitimli bilim insanlarına acil bir ihtiyaç yaratmıştır.

Kurs içeriği

Biyoinformatik, büyük miktarlarda moleküler verileri entegre ederek ve modelleyerek, hücresel süreçlerin daha iyi ve tercihen daha niceliksel bir moleküler anlayış kazanmasını amaçlamaktadır.

Bu nedenle, eğer ...

  • Veri analizi ve veri madenciliği ile problem çözmeyi seviyorsunuz,
  • karmaşık biyolojik süreçleri anlamak ve modellemekle uğraşıyorsunuz,
  • Büyük veriyi çözerek biyolojik keşifler yapmak istersiniz,
  • Disiplinler arası bir ortamda çalışmaktan hoşlanırsınız…

o zaman biyoinformatik sizin için bir şeydir.

Bir biyoinformatik olarak, temel veya uygulamalı biyolojik ve biyomedikal soruları cevaplamak için moleküler verilerle ilgili son teknoloji istatistiksel ve bilgisayar bilimi tekniklerini geliştirebilen veya kullanabilen disiplinler arası bir bilim adamı veya mühendis olacaksınız. Ghent Üniversitesi, seçilen parçaya bağlı olarak Mühendislik veya Biyoloji Mühendisliği derecesi ile sonuçlanabilen, Biyoinformatik programında bir Yüksek Lisans of Science sunmaktadır.

Program

  • Biyoinformatik alanında (sırasıyla biyoinformatik bilimci ve biyoinformatik mühendisi) farklı iş profillerine hazırlayan özel ilgi alanlarınıza ve arka planınıza göre ayarlanmış bir parça sunar;
  • hem teorik derinleştirme hem de veri analitik / problem çözme becerileri sunar;
  • Bilim, Tıp, Biyoloji Mühendisliği ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde bulunan ve VIB ve IMEC'e bağlı güçlü bir biyoenformatik ve biyoteknoloji araştırma ortamına yerleştirilmiştir.

Ders yapısı

Biyoenformatikte Bilim Ustası: Mühendislik (120 AKTS)

Mühendislik veya Bilgisayar Bilimi lisans derecesi ile biyoinformatik mühendis olmak için en uygun geçmişe sahip olursunuz. Biyoinformatik mühendisi olarak, öncelikle biyoenformatik alanın dışında, ancak eşit olarak uygulanabilir yeni algoritmalar ve karmaşık yazılım uygulamaları geliştirme konusunda beceriniz vardır. Veriye dayalı bir biyolojik problemi anlamanız için temel alan bilgisini size sağlayacak “biyolojik olarak yönlendirilmiş” kursları takip edeceksiniz. Bununla birlikte, müfredatınızın önemli bir kısmı, lisansınız sırasında edinilen halihazırda gelişmiş bir bilgi birikimine dayanan ileri mühendislik ve bilgisayar bilimi tekniklerine odaklanacaktır (bakınız programa genel bakış https://studiegids.ugent.be/2018/EN/FACULTY/C/ MABA / CMBIOIEN / CMBIOIEN.html Pratik biyoinformatik becerileri, bir araştırma konusuna odaklanan tasarım projesi (9 ECTS) ve yüksek lisans tezi (30 AKTS) ile elde edilir. endüstri veya bir devlet kurumu.

Biyoenformatikte Bilim Ustası: Sistem Biyolojisi (120 AKTS) / Biyoinformatikte Bilim Ustası: Biyoloji Bilimi (120 AKTS)

Biyokimya ve Moleküler Biyoloji veya Biyoloji Mühendisliği alanında lisans derecesi ile, bir biyoinformatik bilimci / biyomühendis olmak için karar verebilirsiniz. Bir biyoinformatik bilimci, bir biyolojik sistemi anlamak veya yenilikçi bir araştırma sorusunu çözmek için (biyo) bilişim araç ve tekniklerini uygular. Verileri analiz etmek, entegre etmek ve modellemek için biyoinformatik araçlarını ve algoritmalarını yaratıcı ve verimli bir şekilde birleştiren bir problem çözücü olarak eğitildiniz. Bu program, istatistik, programlama ve veri analitik teknikleri (uygulamalı matematik ve bilişim modülü) teorik ve pratik bir eğitim sunmaktadır ve bu temel veri analitik yöntemlerinin biyoinformatik alanın özelliklerine (uygulamalı biyoinformatikler) yönelik olarak alan bilgisi ile nasıl birleştirildiğini göstermektedir. modülü). Bioscience Engineering (bir programa genel bakış için bkz. Https://studiegids.ugent.be/2018/EN/FACULTY/C/MABA/CMBIOIBE/CMBIOIBE.html) ve Systems Biology (Sistem Biyolojisi) bölümü arasındaki fark (programa genel bakış için bkz. Https : //studiegids.ugent.be/2018/EN/FACULTY/C/MABA/CMBIOISB/CMBIOISB.html), mühendislerin mühendislik becerilerini derinleştirmesi, Sistem Biyolojisi programının ise alan bilgisini ilerletmek için daha fazla önem vermesidir. Pratik biyoinformatik becerileri tasarım projesi (9 AKTS) ve araştırma konusu üzerine odaklanan yüksek lisans tezi (30 AKTS) ile elde edilir. Ayrıca, endüstride veya devlet kurumunda staj yapma olanağına da sahip olacaksınız.

Kariyer perspektifleri

Teknolojik gelişmeler, veriye dayalı bir bilimde biyolojiye dönüştü. Moleküler verilerin çığ, biyoloji, ekoloji ve moleküler evrimdeki önemli keşifleri sağlar, biyoteknoloji ve ilaç endüstrisinde yeniliği teşvik eder ve tıbbi ve hükümetsel karar vermeyi destekler. Ancak, bu verilerin inovasyon için kullanılmasının gücü, verileri analiz etmek, entegre etmek ve yorumlamak için disiplinlerarası becerilere dayanmaktadır. Böylelikle disiplinlerarası zihniyete sahip biyoinformatik bilim adamları ve mühendislere acil bir ihtiyaç vardır. Şu anda, biyolojik verilerin (her yıl% 28) üstel artması ile tarımda, biyoteknoloji ve ilaç endüstrisinde genellikle iş bulmakta olan yeni eğitimli biyoinformatisyenlerin sayısı (sadece% 5,8 artış) arasında büyük bir tutarsızlık bulunmaktadır. ve devlet kurumları ve genetik merkez ve hastaneler. Disiplinlerarası ve analitik becerilerden dolayı biyoinformatisyenler de danışmanlık, spin-off ve veri analitiğinde yollarını bulurlar.

Daha fazla bilgi için: http://www.bign2n.ugent.be/master

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Devamını oku

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Daha Az