Biyoinformatik Yüksek Lisans Derecesi

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Biyoinformatik

Çok yönlü ve geleceğe yönelik yüksek lisans programı, öğrencileri ilaç araştırmaları, biyomedikal araştırmalar, genetik, biyoteknoloji, veri analizi ve yazılım geliştirme alanlarında heyecan verici meslekleri takip etmeye hazırlar. Öğrenciler bireysel destek alırlar ve proje seminerleri sırasında yüksek lisans tez çalışmasına başlayarak ve mevcut bilimsel görevlere odaklanarak erken dönemde araştırma faaliyetlerine entegre olurlar. Program, özellikle biyoenformatik alanında çok çeşitli uygulamalara sahip olmayan, aynı zamanda BT sektörünün tümünde devrim yaratan ve Google, facebook, Microsoft ve diğer birçok kişi tarafından gelecekteki önemli teknolojiler olarak görüldüğü yeni makine öğrenme yöntemlerine odaklanmaktadır. Yüksek Lisans programı ayrıca Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Mekatronik, Fizik, İstatistik veya İşletme Enformatik lisans derecesine sahip adaylara açıktır.

Senin çıkarların

  • Disiplinlerarası program
  • Mevcut araştırma konularına odaklanın
  • Olağanüstü kariyer beklentileri
  • Bireysel destek

Eğitim Amaçları

Biyoenformatik, bir biyoyazıtın moleküler biyolojisini anlamak için Bilgisayar Bilimleri ve Matematik alanında metodolojik yaklaşımlar uygulayarak biyolojik verilerin yorumlanması, görselleştirilmesi ve simüle edilmesi bilimidir. Biyoenformatik alanındaki uzmanlık, aşağıdaki alanlarda fırsat ve uygulamalara kapı açar:

  • Biyolojide hücre fonksiyonunu anlamak
  • Tıpta, tedavilerin yanı sıra teşhis ve önleyici prosedürler geliştirmek
  • Genetikte, hastalıkların genetik nedenlerini bulmak ve insanların evrimsel gelişimini incelemek
  • İlaç sektöründe yeni ilaçlar geliştirmek

Araştırma odaklı program güncel konulara odaklanır ve öğrencilere bireysel ilgi ve destek hizmetleri sunar. Programın başında, öğrenciler problem çözme becerilerini geliştirir, güncel bilimsel konulara odaklanırlar ve enstitünün akademik faaliyetlerine bireysel olarak entegre olurlar.

İş fırsatları

Biyoinformatik akademik lisans programı çok yönlü, geleceğe yönelik ve disiplinler arası, öğrencileri hem yaşam bilimleri hem de BT alanlarında uzmanlık ve beceri gerektiren çeşitli yenilikçi mesleklere hazırlıyor. Mezunlar ilaç endüstrisinde, kimyasal alanda, gıda teknolojisinde veya biyo teknoloji şirketlerinde kariyer yapabilirler. Ayrıca, mezunlar biyoloji, fizik, ilaç ya da kimya alanlarında kullanılmak üzere yazılım üreten şirketlerde kariyer takip edebilirler.

JKU'da İleri Dereceler

Yüksek Lisans programını başarıyla tamamladıktan sonra, JKU'da ileri derece kazanabilirsiniz:

  • Doğa Bilimleri Doktora Programı

Önerilen Çalışma Planı

Yüksek lisans programının bir parçası olarak, öğrencilerin aşağıdaki alanlarda toplam 120 AKTS kredisi dersleri tamamlamak için gerekli:

Kabul şartları

JKU'da Biyoenformatik Yüksek Lisans programına kayıt olmak isteyen adaylar, Biyoinformatik (JKU), Bilgisayar Bilimleri (JKU), İşletme Bilişimi (JKU), Teknik Fizik (JKU), Biyolojik Kimya (JKU) Lisans veya Diploma derecesine sahip olmalıdır. ), ya da kapsam derecesi ve derece derece listelenen lisans programlarına.
Avusturya'da veya yurtdışında başka bir üniversiteden lisans veya diploma derecesi olan adaylar da programa kabul için başvurabilirler. Buna ek olarak, JKU, temel bilgi gerekliliklerinin yerine getirilmesi için 30 AKTS kredisinin kredilendirilebileceği ek dersler sunmaktadır (belirli konu alanlarının başvuru sahibi lisans programında yer almaması durumunda).
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Young, but oh so impressive. At just a little over 50 years old, the JKU has experienced quite a bit - and has a lot to offer: an outstanding selection of academic degree programs on one hand and on t ... Devamını oku

Young, but oh so impressive. At just a little over 50 years old, the JKU has experienced quite a bit - and has a lot to offer: an outstanding selection of academic degree programs on one hand and on the other, it is a place to be happy. Daha Az
Linz , Ceske Budejovice + 1 Daha fazla Daha az