Biyoinformatikte Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Yarının sağlık ve tıbbının gelişimine dahil olmak ister misiniz? Disiplinler arası Biyoinformatik Yüksek Lisans programı, biyolojiyi bilgisayar bilimi alanından türetilen BT araçlarıyla birleştirir. Büyük biyolojik veri setlerini işleme, organize etme ve analiz etme fırsatına sahip olacaksınız; bu, (örneğin) hastalığın ilerlemesini ve hastaların tıbbi tedavilere nasıl yanıt verdiğini anlamanıza katkıda bulunmanızı sağlayacaktır.

Program Hakkında

Bu çalışma programının amacı, size biyoinformatik alanında bir dizi uzmanlık becerisi sağlamaktır. Ayrıca bağımsız problem çözme, planlama, analizler yürütme ve sonuçların harmanlanması, işlenmesi ve kritik değerlendirilmesi için kapasitenizi geliştireceksiniz. Biyoinformatik alanında, biyoinformatik algoritmalar, programlama, büyük ölçekli veri analizi ve biyoinformatik araştırma ve geliştirme gibi konulara odaklanan kursları inceleyeceksiniz. Ayrıca biyoinformatik alanında bir derece projesi gerçekleştireceksiniz. Çalışmalarınız dersleri bir BT ortamında laboratuvar çalışmasıyla birleştirecektir. Araştırma projeleri ve biyolojik deneylerden elde edilen verilerin harmanlanması ve analizi için farklı bilgisayarlı araçlar ve (örneğin) DNA dizileri ve gen ekspresyon verilerinin analizi için farklı yöntemler hakkında bilgi edineceksiniz.

Çalışma Programındaki Kurucu Dersler

Bu bir yıllık bir çalışma programıdır ve ilk dönem dört dersten oluşur. İlk iki ders, Biyoinformatik Kavramları ve Yöntemleri ve Perl ile Biyoinformatik Analizdir. Bu kurslar hem alana geniş bir giriş hem de programlama ve algoritma geliştirmede temel bir temel sağlar. Bunları R ile Biyoinformatik Analiz ve Biyoinformatik Araştırma Süreci takip etmektedir. R ile Biyoinformatik Analiz, R programlama dilini ve büyük ölçekli biyolojik verilerin istatistiksel analizini sunar. Biyoinformatik Araştırma Süreci, ilgili araştırmalar hakkında fikir veren bir dizi semineri içerir. Bu aynı zamanda derece projesi için bir hazırlık kursu oluşturur. İkinci dönem, ilgili bir araştırma problemini formüle edeceğiniz ve üzerinde çalışacağınız derece projesine ayrılmıştır.

Kariyer fırsatları

Biyoinformatik alanındaki işgücü piyasası sürekli bir gelişme içindedir. Yeni biyolojik verilere hızla artan erişimle paralel olarak, nitelikli biyoinformatisyenlere olan ihtiyaç da buna karşılık gelen bir artış var. İlaç şirketleri de dahil olmak üzere biyobilimsel şirketlerde pozisyonlar mevcuttur. Temel çalışmalarınızda ne okuduğunuza bağlı olarak, örneğin biyoinformatik yöntemler uygulayarak bir moleküler biyolog olarak veya yeni biyoinformatik yöntemler ve araçlar geliştiren bir biyoinformatik olarak çalışabilirsiniz.

Daha Fazla Eğitim için Fırsatlar

Bu çalışma programını başarıyla tamamladıktan sonra, biyoinformatikte bir araştırma programına devam edebilirsiniz.

Bu Alandaki Araştırma

Biyoinformatik alanındaki araştırmalar hızla ilerlemektedir. Bu, yeni biyoinformatik araçların geliştirilmesi ve biyolojik verilerin analizi için araçların uygulanması olarak ikiye ayrılabilir. University of Skövde araştırma grubu için, şu anda en önemli araştırma alanı biyobelirteçlerin tanımlanmasıyla ilgilidir. Grup, kök hücre farklılaşması alanında biyoinformatik çalışmalar yürütüyor.

Kabul şartları

Önkoşul, moleküler biyoloji, biyotıp veya bilgisayar bilimleri alanlarında bir Lisans derecesidir (İsveç Lisans Derecesine eşdeğer). Diğer bir gereklilik, İsveç'teki lise düzeyindeki eğitimlerin İngilizce eşdeğeri becerilerinin kanıtıdır; İngilizce kursu 6 / İngilizce kursu B olarak bilinir. Bu normalde uluslararası olarak tanınan bir sınav, örneğin IELTS veya TOEFL veya eşdeğeri ile gösterilir.

seçim

Krediler verildi.

Dil

Kurslar İngilizce yapılır.

Ne zaman? Nerede? Nasıl?

  • Çalışma dönemi: 18 Ocak 2021 - 16 Ocak 2022
  • Yer: Skövde, Kampüs
  • Çalışma hızı:% 100
Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for makin ... Devamını oku

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for making sure that the agency performs according to official decisions. Daha Az