Biyokimyada Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyokimya Yüksek Lisans Programı, Yüksek Lisans (2 yıl)

Proteinlerin yapı-işlev ilişkilerini ve karakterizasyonlarını anlama konusunda derinlemesine eğitim.

Pratik becerilere ve protein ifadesi ve analizinde en modern ekipmanların kullanımına güçlü odaklanma.

Uluslararası bir personel tarafından öğretilen bir araştırma kariyerine ilgi duyan öğrencilere yönelik son derece esnek bir derece.

Protein Bilimi ve Biyoteknoloji veya Moleküler tıp alanında yüksek lisans derecesi elde etmek için eğitim, öğrencilere şunları sağlar:

  • Bilimsel bilgi ve yöntemleri güncel görevlerde uygular ve denetim altında bilimsel araştırma yapar.
  • Bilgi ve verileri analiz edin; ortamlarını eleştirel düşünme ve değerlendirmelerin eşlik ettiği teorik bir ağ içine yerleştirirler.
  • Konu alanını tutarlı bir bütün olarak entegre edin.
  • Ulusal ve uluslararası görevler için iyi dil becerileriyle iletişim kurun.
  • Çeşitli yaklaşımları kullanarak bilim hakkında etkili ve eleştirel bir şekilde iletişim kurma becerisi dahil olmak üzere aktarılabilir ve bilişsel beceriler gösterin.
  • Bağımsız araştırmayı tasarlama, tasarlama ve uygulama becerileri dahil olmak üzere daha fazla bilgiyi uygulayın.
  • Bilimsel lisansüstü çalışmaları için yetenek göstermek.

Yüksek Lisans derecesi, farklı kurslara yayılmış toplam 4 - 9 aylık zorunlu laboratuvar çalışmasını içerir. Laboratuar becerileri ve modern yöntemler, araştırma çalışmalarında aktif olan öğretmenler tarafından öğrencilere aktarılır. Genel olarak, sürekli değerlendirme genel olarak derslerde kullanılır, yani bir kursun final sınavı yalnızca final notunu belirlemez. Problem çözme, atölye çalışmaları ve seminerler gibi çalışma yöntemlerini etkinleştiren derslere ek olarak veya derslerin bir parçası olarak kullanılır.

Önemli sayıda öğrenci Biyokimya ve Moleküler Tıp Fakültesi dışındaki araştırma dönemlerine yönelmekte veya yurtdışında yüksek lisans tezleri için araştırma çalışmaları yürütmektedir.

Biyokimya ve Moleküler Tıp Fakültesi, Protein Yapı analizi, Enzimoloji, Proteomik, Biyogörüntüleme, Gelişim Biyolojisi, Matris Biyolojisi ve Metabolizma araştırmalarında son derece uluslararası bir araştırma ortamı sunmaktadır. Çalışanlarımızın yaklaşık yüzde ellisi Finlandiya'dan başka ülkelere özgüdür ve araştırma grupları küresel olarak çalışma alanlarındaki diğer uzmanlara ve araştırma gruplarına iyi bağlantılıdır. M.Sc. fakültemizden doktora programına dünya çapında diğer prestijli kurumların programları ve birçoğu doktora programımızda devam etmek için FBMM Oulu'da kaldı. programı.

Programda kazanılan beceriler, bir araştırma ortamında başarılı olmak için gereken akademik eğitim ve uzmanlığı sunar, ancak biyomedikal ve ilgili endüstrilerde de fırsatlar yaratır.

Başarılı başvuru sahipleri bir B.Sc. Biyokimya, Kimya veya doğa bilimleri veya yaşam bilimleriyle ilgili bir alanda daha yüksek derece ve biyokimya ve moleküler biyoloji alanlarında iyi bir teknik İngilizce diline sahip olmak.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is a ... Devamını oku

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is about seeking, utilizing and applying new knowledge. The University of Oulu researches people and culture in a changing living environment, as well as opportunities that new technology provides for improving the well-being of people and the environment. The University of Oulu is a multidisciplinary expert in Northernness. Daha Az
Okulun web sitesini ziyaret edin