Biyoloji Alanında Yüksek Lisans Programı: Moleküler Sistem Biyolojisi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

utu.fi/degrees

Moleküler Sistemler Biyoloji pisti, modern moleküler biyoloji ve pratik biyoloji ve moleküler etkileşim ağlarına özel bir odaklanarak, sistem biyolojisine (genomik, transkriptomik, proteomik, gen / protein yapısı-fonksiyon ilişkileri) odaklanan eğitim konusunda kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Bu program sayesinde

Program Yapısı

Dersler, dersler, alıştırmalar, laboratuvar ve bilgisayar uygulamaları, öğrenci odaklı sunumlar ve bağımsız bir araştırma projesinin tamamlanması (MS Tezi) dahil olmak üzere öğretim yöntemlerinin bir karışımını içerecektir. Biyoinformatik ve diğer istatistiksel analizler dahil olmak üzere biyolojik verilerin sayısal analizi, müfredatın bir parçası olacaktır.

Bioscience alanında yüksek lisans derecesi 120 AKTS olan iki yıllık bir programdır. Her iki iz de kendi ders programlarını takip ediyor. Derecesi oluşur:

 • Zorunlu dil çalışmaları da dahil olmak üzere aktarılabilir becerilerin yanı sıra gereken temel bilgileri size sağlayan ortak kurslar.
 • En son teorileri ve alana ilişkin pratik becerileri sağlayacak olan belli başlı konu araştırmalarını takip edin.
 • Bilginizi belirli tematik alanlarda ve seçtiğiniz özel temalarda genişleten seçilebilir çalışmalar.
 • Yeni edindiğiniz bilgileri uygulayacağınız yüksek lisans tezi.

Yüksek Lisans Tezi

Çalışmalarınızı tamamlamak için, yüksek lisans tezi için bağımsız ve deneysel, denetimli bir araştırma projesi olan bir final projesi yürüteceksiniz. Yüksek lisans tezinin amacı, veri toplama, veri analizi ve analizlerin yorumlanması konusunda edindiğiniz becerilerinizi sergilemenin yanı sıra, projenizi bilimsel literatüre dayalı daha geniş bilimsel arka plana göre konumlandırmaktır. Projenizi ve sonuçlarını bilimsel toplantılarda kullanılan prosedürleri takip eden bir Yüksek Lisans seminerinde sunacaksınız. Ayrıca, deneysel çalışmanızı ve sonuçlarını açıklayan bir yüksek lisans tezi yazacak ve ayrıca ilgili arka plan literatürünü gözden geçireceksiniz.

Uzmanlaşma İzleri

Program iki parça sunuyor:

Moleküler Sistemler Biyoloji pisti, modern moleküler biyoloji ve pratik biyoloji ve moleküler etkileşim ağlarına özel bir odaklanarak, sistem biyolojisine (genomik, transkriptomik, proteomik, gen / protein yapısı-fonksiyon ilişkileri) odaklanan eğitim konusunda kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Evrimsel Biyoloji izinde odak, evrimsel biyoloji, ekoloji, genetik ve fizyoloji bilgisinin derinleştirilmesidir; evrimsel ve NGS verilerinin hem modern hem de eski DNA'yı analiz etmek ve yorumlamak için biyoinformatik ve hesaplama yöntemleri üzerine yoğunlaşmaktadır.

65603_Students_all_prgms.jpg

Yetkinlik Açıklaması

Moleküler Sistemler Biyoloji pistinde , çeşitli moleküler biyoloji bilim dallarında sistem biyolojisi araştırmalarında kullanılan en son teknolojilerin arkasındaki teori ve kavramları sağlam bir şekilde anlayacaksınız. Uygulamalı kurslarda ve araştırma projelerinde verilen uygulamalı eğitim mevcut sistemler biyoloji tekniklerinde metodolojik yeterlilik geliştirmenize olanak sağlar. Elbette modern biyoloji bilimi araştırmalarında güçlü uzmanlık ve aktif katılımı kolaylaştırır.

Iş seçenekleri

Biosciences Yüksek Lisans Programı, gelecekteki uzmanları akademi, endüstri ve kamu sektöründeki pozisyonlar için eğitiyor. Programdan mezun olan öğrenciler, bilimsel yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygundur ve diğerleri arasında çalışabilir:

 • Araştırmacı bilim adamı
 • okutman
 • Proje Müdürü
 • Araştırma koordinatörü

Araştırmada Kariyer

Yüksek Lisans derecesi size bilimsel lisansüstü lisans çalışmaları için uygunluk sağlar. Lisansüstü dereceler doktora ve lisans dereceleridir. Dereceler, University of Turku

Giriş koşulları

Genel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

 • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,
 • Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,
 • dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

Başvuru sahipleri mükemmel İngilizce becerilerine ve bu becerileri kanıtlayan bir sertifikaya sahip olmalıdır. Dil becerilerinizi uluslararası olarak tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girerek belirtebilirsiniz.

Adaylar University of Turku uygun sayılmak için gerekli minimum test sonuçlarına ulaşmalıdır. İstisna yapılmayacak.

İze Özgü Kabul Koşulları

Başvuru sahibinin, Biosciences Yüksek Lisans Derecesi Programına kabul edilmek istediği temel bir derecesi, ilgili bir çalışma alanında olmalıdır. Moleküler Sistemler Biyoloji pisti için önceki çalışmaların ilgili alanları aşağıdakileri içeren moleküler biyobilimdir:

 • biokimya
 • Hücre ve moleküler biyoloji
 • Moleküler bitki biyolojisi
 • Moleküler mikrobiyoloji

Ayrıca, biyolojik verilerin sayısal analizi, örneğin biyoinformatik veya istatistiksel analizler gibi temel bilgiler gereklidir.

Programın her iki ihtisas alanına da başvurabilirsiniz, ancak başvuru formunda seçeneklere öncelik verilmelidir.

Uygulama Değerlendirme

Her yıl 15 öğrenci Biosciences Yüksek Lisans Programına kabul edilir. Kabul kararı aşağıdakilere dayanacaktır:

 • Başvuru sahibinin verilen diplomaların uygunluğu,
 • Derecedeki derslerin miktarı, alaka düzeyi ve notları,
 • Dil testi sonucu,
 • Motivasyon mektubu,
 • Uygulamada yer alan isteğe bağlı sorulara olası cevaplar,
 • Muhtemel ilgili iş tecrübesi,
 • Muhtemel görüşme.

Bilim ve Mühendislik Fakültesi'nde sadece bir Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak mümkündür. Bu nedenle, teklif edilen bir çalışma yerini kabul ederken, öğrenci önceki herhangi bir BSc'sini kaybeder. veya MSc. Fen-Mühendislik Fakültesi'nde eğitim gör.

Burada daha fazla bilgi bulacaksınız

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Devamını oku

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Daha Az
Turku , Windhoek , Rauma + 2 Daha fazla Daha az