Biyoloji Bilimleri Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Kurs içeriği

Biyolojinin araştırma alanı çok geniştir, temel olarak hücrelerin ekosistemlere ve biyosfere kadar değişen çeşitlilikteki biyolojik organizasyonu ve yaşamın kökeni ve çeşitliliğinin tüm yelpazesini kapsar.

Tehdit altındaki türlerin korunması, küresel değişim, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, organizmaların klonlanması, bulaşıcı hastalıklar ve tıbbi gelişmeler gibi asıl konular ve zorluklar biyolojideki köklerini bulur.

Biyoloji ayrıca, moleküler biyoloji ve biyoteknolojiden, biyo-ilham teknolojiler geliştirmeye, yeni disiplinlere yol açan çok sayıda kavramsal yenilik için bir kaynak oluşturur.

Biyoloji, kimya, jeoloji, coğrafya ve fizik gibi diğer bilim disiplinleriyle olan etkileşimleri sayesinde, sürekli olarak evrim geçiren ve gelişimin toplumdaki geniş gelişmelere ve zorluklara el attığı heyecan verici bir çalışma alanı oluşturur.

Bu nedenle, Biyoloji Bilimi Yüksek Lisans bilim ve toplumun çeşitli yönleri ile güçlü bağları vardır.

Biyoloji Yüksek Lisans Programı , yüksek lisans öğrencilerine küresel değişim ekolojisi, biyoçeşitlilik ve evrimsel biyoloji veya fonksiyonel biyoloji alanındaki en yeni bilimsel gelişmeleri öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu programlar, organizmaların, popülasyonların, türlerin ve toplulukların biyotik ve abiyotik ortamları ile etkileşimlerini ele alır, böylece morfolojik, işlevsel ve evrimsel süreçlerin altını çizer. Bu odak, Ghent Üniversitesi'nde mevcut olan araştırma deneyimine çok yakındır ve öğrencilerin seçilen alanlardan birinde uzmanlaşmalarına izin verir.
Bölümde yapılan araştırmalar temel olarak temeldir ve zoolojik, botanik, fonksiyonel ve ekolojik disiplinleri kapsayan 14 araştırma grubunda yürütülmektedir.
Bölümün her biri biyoloji öğrencilerinin eğitiminde ve çeşitli araştırma programlarını desteklemede önemli bir rol oynayan botanik bahçesi ve zooloji müzesi ile yakın bağlantıları vardır.

Ders yapısı

İki yıllık yüksek lisans programı (120 kredi) aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:

 • Genel dersler için 18 kredi;
 • Büyük kurslar için 42 kredi:
 • Küçük (seçmeli) dersler için 30 kredi;
 • Yüksek Lisans tez için 30 kredi.

Genel kurslar, öğrencileri ana derslerinin ve master tezlerinin doğru seçimine hazırlar.

Yüksek lisans programının ilk yılında öğrenciler toplam dörtte bir büyük seçmektedir:

 • Genel Biyoloji
 • Biyoçeşitlilik ve Evrimsel Biyoloji
 • Küresel Değişim Ekolojisi
 • İşlevsel Biyoloji

Bu majör, onların Ghent Üniversitesi'nin araştırma uzmanlık alanları hakkındaki derin bilgilerini geliştirmelerine olanak tanır.

Öğrenciler ayrıca iki küçük ders paketinden de seçim yapabilirler. Seçmeli derslerin genişletilmesinden oluşur. Küçükler ve majörler arasındaki olası kombinasyonlar şunlardır:

 • Minör Bio-ilham Yenilik ve Sürdürülebilirlik - büyük Genel Biyoloji
 • Küçük Araştırmalar - Biyoçeşitlilik ve Evrimsel Biyoloji
 • Küçük Araştırmalar - Büyük Küresel Değişim Ekolojisi
 • minör Araştırma - ana Fonksiyonel Biyoloji.

Yüksek lisans tezi, seçmiş olduğunuz büyük kurs paketinin araştırma alanı içinde yer almaktadır. Çoğu yüksek lisansın tezleri mevcut ulusal veya uluslararası (araştırma) projelere uyar. Ancak, yüksek lisans tezi aynı zamanda belirli projelerin sonuçlarını kullanabilir veya gelecekteki projelerle ilgili olası bir karaktere sahip olabilir.

Kariyer perspektifleri

Biyoloji Yüksek Lisans mezunları üniversiteler veya bilimsel araştırma kurumları, ikincil veya yüksek öğretim düzeyinde, hükümet içinde danışmanlık ve yönetim işlevlerinde ve araştırma ve geliştirme temel iş olduğu şirketlerde bilimsel araştırmalar üzerinde çalışabilirler.

Daha fazla bilgi için: https://www.ugent.be/we/biology/en/education

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Devamını oku

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Daha Az