Biyoloji Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Biyolojide Usta

Çalışmalar genel bakış

Biyoloji Yüksek Lisans of Science uzmanlık onların alanını seçmek ve aktarılabilir becerilerin çeşitli bir yelpazede elde etmelerini izin veren bir program sunuyor. Bu Yüksek Lisans metodolojik ve nicel yönleri üzerinde özellikle durularak, biyolojide temel konular ele alınmıştır derslerin bir çekirdek ile başlar. Usta programı UniNE de Biyolojisi Enstitüsü özellikle ünlü olduğu araştırma konularını temsil yedi ihtisas alanlarında kurslar içine uzanır. Öğrenciler biri kendi Usta tez konusu tekabül hangi uzmanlık, iki seçin.

Programın Yapısı

Yüksek Lisans programının 1. dönem temel kavram ve biyolojide yöntemlere odaklanan ortak bir çekirdek oluşur. Özellikle vurgulanması laboratuar yöntemleri (moleküler, kimyasal), kantitatif araçları (istatistik, modelleme, biyoinformatik), bilimsel makale ve etik açıdan üzerine yerleştirilir. Öğrenciler ayrıca saha gezileri (Alp, deniz, Akdeniz ve tropikal ekosistemler) katılma veya işyeri deneyimi elde etmek staj yapma imkânı var.

Yüksek Lisans programının 2. dönem uzmanlık alanlarından iki ders çalışma, mini araştırma projeleri ve staj içerir. Öğrenciler programın 2 yıl boyunca kendi yüksek lisans tezinin temelini oluşturan bu alanlarda, birinde bir araştırma planı geliştirmek. Usta tezi araştırma projesi (60 ECTS) öğrencilerin eleştirel düşünme, onların organizasyon becerileri ve onların entelektüel ve bilimsel bağımsızlığı onların yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

uzmanlık alanları

Kimyasal Ekoloji

Kimyasal sinyalizasyon canlı organizmalar arasındaki iletişimin en eski formudur. Bu çok disiplinli alan organizmalar, bakteriler primata, birbirleriyle ve çevre ile etkileşim ve kimyasal madde kullanmak kadar araştırmaktadır. Bu alan ekoloji, davranış, hayvan ve bitki fizyolojisi, Analitik Kimya ve moleküler genetik arasındaki ara yer almaktadır. Uygulanan alanları tarım, parazitoloji, ve koku ve tat sanayi bulunmaktadır.

Ekoloji ve Çevre

Bu modül ekosistemler açısından çevresel faktörler ve biyolojik popülasyonları / topluluklar arasındaki etkileşimleri üzerinde duruluyor. korunması, ekosistem restorasyonu ve ekosistem hizmetleri için pratik sonuçları model organizma (protistler, bakteriler, mantarlar, bitkiler ya da toprak faunası) ve ekosistemlerin çeşitli ile adreslenir (özellikle biyoloji arasında dinamik bir arayüz olarak toprağa güçlü bir vurgu ile karasal ve jeokimyası).

Evrim ve Biyoçeşitlilik

organizmaların evrimi biyolojik çeşitlilik yol açmaktadır temel süreçtir. Bu tür doğal seleksiyon türleşme'nin filojeni, ve korunması gibi kavramlar organizmaların geniş olarak ele alınmaktadır. Öğretim Bu modülde yanı sıra çalışma ve biyolojik çeşitliliğin korunması aktif olarak kurumlara katılan gruplar tarafından devam eden araştırmalara bağlıdır sınıf teorisi ve mini araştırma projelerini kapsamaktadır.

Biyoloji ve Etnoloji

Bu interdisciplinairy uzmanlık konuları geniş bir yelpazede ele: tarım-gıda sektörünün analizi, sürdürülebilir tarım ve geliştirme, böcek zararlılarının yönetimi ve ayrıca alternatif hareketler sürdürülebilir ve çevreye saygılı tarım için savunan ilişkin gelişimsel yardım projeleri. çiftçinin tüketiciye ve siyasetçiye araştırmacısı: Program tüm ilgili aktörler üzerindeki etkilerini inceleyerek, bütüncül bir biçimde, insan toplumları ve çevreleri arasındaki ilişkileri anlamak için araçlar ve becerileri sunar.

hayvan davranışı

Bu uzmanlık nihai nedenleri ve proksimal hayvan davranışının evriminde (fizyolojik ve bilişsel) mekanizmaları inceler. Söz konusu işbirliği, toplumsal hiyerarşileri konulmasını, sosyal çatışmalar, cinsel davranış sorununun çözülmesi ve ebeveyn davranış olarak hayvan davranışları geniş bir yelpazede ortaya çıkmasını ve evrimini incelemek. Bizim odak özellikle primatlar, tropikal balık ve kuşlarda, omurgalılar üzerindedir.

Parazitoloji

Parazitler önemli bir halk sağlığı sorunu oluşturmaktadır. Onlar da cinsel seçimi ve genomun evrimi ve ev sahipleri bağışıklık sistemini tahrik ve cinsel üreme evrimi bağlantılı olmuştur. Parazitoloji böylece insan ve veteriner hekimliği, tarım ve ilaç endüstrisi için bariz bağlantıları sahip olmanın yanı sıra biyolojide birçok önemli sorular. Biz tartışmak ve moleküler genetik ve fizyolojisi gelen epidemiyoloji ve evrim değişen Parazitolojinin yönlerini incelemek.

Sürdürülebilir tarım

çevreye en az etki ile küresel gıda güvenliğinin Kavuşturulması önemli bir sorundur. Bu uzmanlık tarımsal ekosistemlerde sürdürülebilirlik nişan tarıma yaklaşımlar sunmaktadır. Biz bitki ve otobur veya patojenler arasındaki etkileşimlerin incelenmesinde bu tür düşmanlara karşı ekin bitkilerini korumak için çevre dostu stratejiler geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini tartışacağız.

Derece ödüllendirildi

uzmanlık seçilen iki alanları ile Biyoloji Yüksek Lisans of Science

Krediler

120 AKTS, 4 dönem

Kariyer fırsatları

  • Araştırma
  • öğretim
  • Kamu yönetimi (çevre koruma, kamu sağlığı, tarım ve orman sektörleri)
  • medya
  • Sanayi ve diğer işletmelerin (çevre danışmanlık, kentsel planlama)
  • çevre ve sürdürülebilir kalkınmaya odaklanan Sivil toplum kuruluşları
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Neuchatel (UniNE) is an internationally recognised institution as well as a university on a human scale. With 4380 students from Switzerland and beyond (nearly 20% of students from a ... Devamını oku

The University of Neuchatel (UniNE) is an internationally recognised institution as well as a university on a human scale. With 4380 students from Switzerland and beyond (nearly 20% of students from abroad), it provides high quality teaching and support. Bachelor and Master degrees are compatible with most other European universities and are in line with society’s expectations in a variety of innovative and cutting-edge fields. Daha Az