Biyolojik Bilimlerde MS

Genel

Program açıklaması

Youngstown State Üniversitesi Biyolojik Bilimler Bölümü'nde lisansüstü programı, çok çeşitli alanlarda fırsatlarla bir Yüksek Lisans derecesi yol açar. Program, öğrencileri araştırma ve akademik kariyerlerine hazırlamak amacıyla bağımsız düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Biyoloji Fakülte Araştırma Profilleri Biyoloji fakültesi araştırma ilgi alanlarına kısa bir açıklama getirmektedir.

Öğrenciler Biyoloji Bilimlerinde yüksek lisans derecesini iki seçenekten birinde takip edebilirler. Tez Seçeneği, öğrencilere dersler ve fakülte rehberli bir araştırma projesinin (tez) tamamlanması yoluyla temel biyolojik ilkeler ve teoriler konusunda güçlü bir temel sağlamak için tasarlanmış araştırma-yoğun bir programdır. Tezsiz Seçeneği, öğrencilerin dersler ve yüksek lisanslı bir araştırma makalesinin yazılması yoluyla biyoloji hakkında derinlemesine bir anlayış kazanmalarını sağlar.

Tüm destekleyici materyaller de dahil olmak üzere kabul için tam başvuru, başvuru sahibinin kayıt yapmayı planladığı dönemin başlangıcından en az dört hafta önce Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Okulu tarafından alınmalıdır. YSÜ güz, bahar ve yaz dönemlerinde lisansüstü öğrencileri kabul etmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Youngstown State University, an urban research university, emphasizes a creative, integrated approach to education, scholarship, and service. The University places students at its

Youngstown State University, an urban research university, emphasizes a creative, integrated approach to education, scholarship, and service. The University places students at its Daha Az