Bosna-Hersek'te Yüksek Lisans Dereceleri

Bosna-Hersek'te Yüksek Lisans Programları 2018/2019

Bosna Hersek Eğitim

Bosna Hersek Eğitim

Burada ülkenin eğitim sistemi sadece modern, ama bölgenin en eski biri değil. Aslında, yüksek öğrenim 1.531 beri burada mevcut olmuştur. Bu erken okulların bazıları bölgede bugün hala mevcuttur. Burada yaşayan öğrencilerin yedi yaşına kadar okula kayıt. İlköğretim zorunlu olan, 14 yaşında devam eder. Öğrenciler daha sonra ortaokul geçmek. Her iki düzeyde öğrencilere ücretsiz sorumlu sağlanmaktadır. Öğrencilerin çoğu bir genel veya teknik orta okula kayıt olacak. Dört yıl için bu öğrencilerin bu okullarda kalır. Genel ortaokul mezun olan öğrenciler bir Matura adı verilen bir diploma kazanmak. Diğerleri onları çalışma alanında çalışmak için nitelendirir diploma kazanmak için bir teknik okula girecek.


Bosna Hersek Yükseköğretim

Birçok öğrenci yüksek öğrenim için gidecek. Bu sistem sekiz üniversite oluşur. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Tuzla Üniversitesi
 • Saraybosna Üniversitesi
 • Zenica Üniversitesi
 • Bihac Üniversitesi
 • Mostar Üniversitesi Dzemal Bijedic
 • Mostar Üniversitesi
 • Banja Luka Üniversitesi
 • Doğu Saraybosna Üniversitesi

Bu okullar öğrencilerin eğitim takip edebilirsiniz hangi fazla 90 fakülte sunuyoruz. Buna ek olarak, bazı öğrenciler için sanat akademileri bulunmaktadır. 22 özel yüksek öğrenim üniversiteler burada mevcut vardır. Öğrenciler burada kayıt ve ne yapacağını seçebilirsiniz. Bu kişiler daha sonra işgücü içine girme noktasına kadar eğitim yoluyla çalışacaktır. Aşağıdaki derece Bosna-Hersek'te mevcut.

 • Lisans eğitimi öğrencilerin lisans 'derecesi kazanır. Bu yaklaşık üç dört yıl sürer.
 • Öğrencilerin sonraki lisans programları göndermek için hareket. Bu derslerin iki ek yıl kapsar. Öğrenciler bu düzeyde yüksek lisans kazanmak.
 • Bazı öğrenciler yüksek lisans üniversite dersleri göndermek için devam edecektir. Bu üç yıla kadar sürebilir. Böyle bir ders programı sadece iş deneyimi kazandık olanlar için genellikle. Bilim ve Sanat ya Doktora olan öğrenciler mezun.

Yabancı öğrenciler bu okulların çok içine bekliyoruz. Öğrenciler de büyük bazı üniversitelerde doğrudan uygulayabilirsiniz ama çoğu öğrenci, eğitim programları ve yurtdışında eğitim programları aracılığıyla gelir.


Öğrenci Vize

Eğer az üç ay için ülkeyi ziyaret ediyorsanız, bunu yapmak için vize almak gerekmez. Bu, Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ya da Kanada vatandaşı olanlar için mümkündür. Çoğu diğer ülkelerde ziyaretçi vize gerektirir. Daha uzun kalmak planlıyorsanız öğrenci vizesi gerekir. Bu bir uzantısı talep olasılığı ile kalış 12 aya kadar sağlayacaktır. Öğrenciler öğrenci gelmesi için gerekli ihtiyacı vardır kanıtlamak için vize başvurusu yapmadan önce kendi seçtikleri okuldan bir uygulama ve onay mektubu olması gerekir.

 

Neden Bosna-Hersek'te Eğitim?

Yüksek öğretim elde etmek söz konusu olduğunda öğrencilerin seçenek bol. Ancak, Bosna-Hersek'te, eğitim zengin bir kaynak olabilir. Okulların çoğu dini bir arka plan var, ama modern ve aktif bir kampüs yaşamı vardır. Ayrıca, burada lisansüstü tamamlamak çok sayıda öğrenci sık sık kalmak ve kendi alanlarında çalışır. İşler aşırı bol değil, çeşitli alanlarda mevcut fırsatları, bu bir fark yaratmak için bir yer arayan pek çok insan için ideal bir adrestir. Bu nedenle, birçok uluslararası öğrencilerin bir eğitim kazanmak için Bosna-Hersek'e geliyor, ama aynı zamanda bir yaşam oluşturmak için.

Bosna Hersek hakkında

Yurtdışı eğitim, dünyayı görmek çeşitli kültürlerden yeni insanlarla tanışmak, ve o bölgede insanların tarihin ve modern yaşam hakkında bilgi edinmek için olağanüstü bir fırsattır. Bazı öğrenciler için, Bosna-Hersek'te eğitim idealdir. Bu resmi bir şekilde dünyanın en az bilinen alanlarından biri keşfetmek için bir fırsat olan bireyler sağlar. Modern bir ülke olma güçlü bir istek tarafından birleşen bu ülke 'nin farklı kültür eğitim için değil, aynı zamanda sınırlarına okuldan sonra ev aramak için bir yer değil sadece arayan birçok kişi yol açmıştır. Herhangi bir öğrenci için ideal bir seçim olabilir.

Bosna Hersek Balkan Yarımadasında Avrupa'nın güneydoğu kısmında, yer alan bir ülkedir. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Saraybosna vardır. Ülkenin yaklaşık 430.000 kişi eve çağıran büyük bir kentsel yaşam tarzı vardır.Bu Adriyatik Denizi ve sınırları Sırbistan, Karadağ ülkeleri ve Hırvatistan üzerindedir. Sadece su boyunca kıyı şeridi yaklaşık 12 mil vardır. Ülkenin iç çoğunlukla dağlar ve henüz boyunca sıcak, davetkar bir atmosfer vardır.


Yaşam Maliyeti

Bosna-Hersek'te yaşayan maliyeti önemli ölçüde değişmektedir. Diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında, genel olarak daha ucuzdur. Gıda ve ulaşım ortalama bir yemek bir restoranda € 15 yaşından küçük maliyet ile, uygun fiyatlı kalır. Birçok öğrenci dormatories ya da yakın dairelerde yaşıyor. Bazı öğrenciler kampus dışında yaşamak için daha fazla ödeme. Ayrıca, çok sayıda öğrenci genel maliyetleri düşürmek için sponsor ailelerle kalacak.


Iklim

Burada genel iklim kıta Avrupa taşımaktadır. Yaz ayları F. Kış aylarında soğuk olan 80 derece gibi yüksek çok sıcak, kapsamlı sıcaklık olabilir.Yükseklik yüksektir bu alanlarda soğutucu, aynı zamanda şiddetli kışlar var kısa yazlar sahip olma eğilimindedir. Kıyı şeridi boyunca, sıcaklık geleneksel Akdeniz sıcaklığı gibi çok daha ılımlı ve daha fazlası.


Toplum

Bosna Hersek her türlü gelişmeler üzerinde çalışıyor olsa da, bu ülkede çok çeşitli alanlarda savaş-parçalanmış kalmasını hatırlamak önemlidir. Bu yeniden inşa ediyor, ama aynı zamanda daha modern bir yaşam tarzı ve genel karma ekonomiye doğru önemli bir değişiklik yapıyor. Ülkenin çok gurur olan zengin bir geçmişi vardır. Bu tarımsal sanayi çoğunlukla bağlıdır, ancak sağlık, teknoloji ve iş gibi alanlarda dahil olmak üzere sanayi var gelişiyordu.

Bilgiler Bosna ve Hersek

Bosna Hersek Balkan yarımadasında, bir üçgen şeklinde cumhuriyet makyaj. Kuzeyde Bosna bölge dağlık ve gür ormanlar ile kaplıdır. Güneydeki Hersek bölgesinde büyük ölçüde sağlam, düz tarım arazileri olduğunu. Bugün, ülkenin yüksek okuma-yazma, yaşam beklentisi ve eğitim düzeyi korur. Bosna-Hersek doğal güzellikleri ve kültürel mirası için bölgesel ve uluslararası tanınır.

 

Sermaye: Sarajevo
Resmi Diller: Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça
Hükümet: Federal democractic cumhuriyet
Nüfus: 3.839.737
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 31 dolar.909.000.000.000
Para birimi: Cabrio işareti (BAM)
Zaman dilimi: (UTC 1)