Brezilya

Brezilya Eğitim

Brezilya'da Yükseköğretim

Yükseköğretim kurumlarının üç farklı Brezilya var: araştırma ve doktora sahip olduğu fakülte istihdam üniversiteler; çeşitli kurslar sunuyoruz ancak araştırma odaklı olmayan üniversite merkezleri ve küçük entegre fakülte, gerek yüksek öğretim kurumları Yeni derece, sertifikalar ve kurslar sunmadan önce Milli Eğitim Brezilya 's Bakanlığı onay. Devlet ve federal çalışan üniversitelerin çoğunluğu ders ücret almıyoruz da, belediye, hükümetlerin tarafından işletilen küçük okullar okula ücret alabilir.

Brezilya'da Brezilya derece diğer ülkelerin çoğunda bulunan geleneksel eğitim derecesi hiyerarşi takip etmez, çünkü, öğrencilerin lisans derecesi (ortak 's ve lisans ' s) olarak adlandırılır olduğuna dikkat çekmek gerekir "yüksek lisans " (graduação) derece .Lisans 's (bacharelado) derecesini elde dörtten altı yıl arasında sürer ve öğrenci Brezilya'da bir doktor ya da avukat olarak çalışma olanağı sağlar

Bir öğrenimini tamamlamış kimse (Licenciatura) derecesini tamamlamak için yaklaşık dört yıl sürer ve ortaokul veya ilköğretim okulu öğretmenleri gibi profesyonel işlerde çalışmak için derece tutucu izin verir. Bir teknoloji derecesini elde zaman, en kısa sürede alır - yaklaşık iki yıl - ve böyle bir turizm yöneticisi veya tarımsal işletme müdürü olarak son derece uzmanlaşmış kariyer alanlarında, çalışma becerileri olan bireyler sağlar.

Lisansüstü derece olarak adlandırılan "Lato sensu " de bir öğrenci belirli bir akademik konuda uzmanlaşmıştır işaret mevcuttur. Ancak, bu derece bir öğrenci doktora takip için izin vermez. Bunun yerine, bir doktora ilgilenen öğrenci yerine bir "Lato sensu " daha strictu sensu ana 's derece kazanmak gerekir.Brezilya'da İşletme lisans programlarının Yüksek Lisans lato sensu programları olarak kabul edilir.

Eğitim Brezilya 'ın Bakanlığı, yüksek öğretim sisteminde kredi kullanımı tanımak ama bir öğrenci kendi akademik kariyeri boyunca birikmiş kaç saat dayanır değildir. Onlar ABD'de kolej veya bir Avrupa Birliği ülkesi katıldı Örneğin, Brezilya üniversite öğretim (bir üniversitede bir tam zamanlı yıl) 850 ve 1200 saatleri arasında kazanç öğrencilerin yaklaşık 30 ABD kredi veya 60 ECTS birikmiş olurdu.

 

Vestibüler

Vestibüler sadece yılda bir kez alınabilir Brezilya 'ın üniversite giriş sınavıdır. ABD'de verilen ACT benzer veya SAT sınavları, Vestibüler matematik, edebiyat, biyoloji, fizik, tarih ve Portekizce dil hakkındaki bilgilerini tamamlamak ve testleri öğrencilere bir ila beş gün arasında sürebilir.Brezilya'da devlet üniversitesi ders ücretsiz ve açık yuvaları sınırlı olduğu için, Vestibüler alan öğrenciler arasında yoğun rekabet var. Alternatif olarak, ders gereklidir özel üniversitede okuyan öğrencilerin devlet üniversitelerine tanınan ve genellikle mükemmel Vestibüler puanları daha az ile giriş kazanmak rekabet tabi değildir.

 

Öğrenci Vizesi almak için gerekli şartlar

Brezilyalı bir üniversiteye devam etmek isteyen öğrenciler zaten Vestibüler puanları yerine kullanılabilir benzer bir giriş sınavı (örneğin ABD SAT veya ACT gibi) puanları sahip değilseniz Vestibüler almak gerekir. Bir doldurulmuş vize başvuru formu sonra öğrencinin 'ın sürücü ' belgesi veya kimlik kartı bir noter onaylı kopyası ile birlikte, Brezilya Konsolosluğu için çevrimiçi sunulmalıdır.İki adet vesikalık fotoğraf, öğrenci bir kopyasını 'ın uçuş güzergah veya uçak biletleri (kalkış kanıtı), öğrencinin bir kopyasını ' ın doğum belgesi, Brezilya okurken öğrenci yaşam giderleri ödemek için yeterli para olduğunu ispat ve öğrenci katılıyor üniversite tarafından davet mektubu da Eğitim Brezilya 'ın Bakanlığı bir öğrenci vizesi verecektir önce gereklidir.

 

Neden Brezilya'da Eğitim?

Brezilya üniversiteler sosyal adalet ve hydroengineering gibi alanlardan biyoçeşitlilik kaynak yönetimi ve elektrik mühendisliği kadar farklı lisans programları binlerce sunuyoruz. Teknolojik araştırma cömertçe havacılık, tarım ve yenilenebilir kaynakların kullanımı konusunda büyük önem devlet kurumları tarafından finanse edilmektedir.Brezilya 'en saygın teknoloji merkezleri Oswaldo Cruz Enstitüsü'nde, Brezilya Tarım Araştırma Kurumu ve tüm diğer Latin ülkeleri arasında en gelişmiş uzay ve astronomi programı sahip bulunuyor Brezilya Uzay Ajansı, içerir.

Brezilya Hakkında

Brezilya Federal Cumhuriyeti Güney Amerika'nın en büyük ülkesi, dünyanın 'en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri zevk yaklaşık 200 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Brezilya 'ın kıyı şeridi kalan sınırları Guyana, Venezuela, Surinam, Columbia, Peru, Bolivya ve Fransız Guyanası ülkeleri kenar ile, Atlantik Okyanusu bitişik. Latin Birliği, G20, Güney Amerika Milletler ve Birleşmiş Milletler Birliği kurucu üyesi, Brezilya "megadiverse " ülke, dünyada sadece 17 biri olarak kabul edilir. Doğal ortamları ve yaban hayatı birçok çeşidi yanı sıra doğal kaynakların büyük bir miktar içeren korumalı yaşam ev sahipliği yapmaktadır. Politik, Brezilya devlet başkanı olan bir başkan tarafından yönetilen demokratik bir cumhuriyettir. Bu ülke yakın zamanda diğer gelişmiş ülkeler arasında önemli bir yükselen güç olarak belirlenmiştir.

 

Brezilya hakkında Temel Bilgiler

  • Brezilya Amazon, zenci ve Parana nehirlerinin dahil nehirlerin karmaşık ve kompakt sistem vardır. Amazon Nehri dünyanın herhangi bir nehirde bulunan su en büyük hacme sahip ve Dünya'da ikinci en uzun nehri olan
  • Dünyanın yaklaşık dörtte biri 'ın yağmur ormanları çoğunlukla Amazon ormanlarında oluşan, Brezilya'da bulunur. Amazon yağmur ormanları Dünya üzerinde başka bir yerde daha da maymunların daha fazla türe ev sahipliği yapmaktadır
  • Futbol (futebol) Brezilya 'en popüler spor. Öğrenciler Brezilya'da okurken ziyaret ettikleri büyük şehre herhangi bir ortamda bir veya daha fazla futbol stadyumları olduğunu göreceksiniz
  • Brezilya 'ın iki milyon nüfusu üçte biri tarım sektöründe çalışmak. Kahve çekirdekleri, mısır, buğday, şeker kamışı, pirinç ve soya fasulyesi Brezilya 'birincil ürünlerdir
  • Dünya, Kurtarıcı İsa Heykeli heykeli, yedi harikasından biri Rio De Janeiro bulunur
  • Brezilya'nın başkenti Brasilia gibi Üniversitesi gibi büyük yüksek öğretim kurumları, Brasilia santral Üniversitesi (UniCEUB) ve Brasilia Katolik Üniversitesi (UCB) bulunmaktadır Brasilia, bir
  • Antropologlar kadar 60 kabileleri medeniyeti ile temas kurmaya henüz Amazon yağmur ormanlarında var olduğunu tahmin var

 

Brezilya 's İklim

Çoğunlukla tropikal rağmen, Brezilya 'ın iklimi gibi, yarı kurak ılıman, ekvator ve subtropikal gibi birçok farklı alt tipi kapsayacak yapar. Merkezi Brezilya tropikal ovalar sunarken Brezilya kuzey bölümünde büyük yağmur ormanları büyümesine elverişli sıcak ve nemli ekvatoral sıcaklıkları sergiler. Yarı kurak çöller kuzeydoğu Brezilya'da seyahat ziyaretçi selamlıyorum ve Güney Brezilya'da yaşayan insanların iğne yapraklı ağaçlar ile kalın ılıman ormanlar ile çevrilidir. Kuzey ve Orta Brezilya deneyimi büyük yağış miktarı ve bir sözde "kuru " sezon yok. Sao Paulo alanı çevresinde meydana gelen düşük sıcaklıklar ile 60 derece Fahrenheit (15 santigrat) bir düşük 75 derece Fahrenheit (24 santigrat) kadar tüm ülke aralığında ortalama sıcaklık,.

 

Brezilya'da Diller

Brezilya Anayasası nüfusun yüzde 98 tarafından konuşulmaktadır Portekizce, resmi dil olarak doğruluyor. Buna ek olarak, Portekizce gazetelerde ve tüm ticari işlemler amacıyla televizyon, radyo, kullanılan tek dildir. Son zamanlarda, hükümet bir yasa yürürlüğe hükümetin ve eğitim ile ilgili hizmetler Brezilyalı İşaret Dili (terazilerde) kullanarak zorunlu kılmaktadır. Portekizce konuşmak Amerika'da tek ülke, Brezilya dili çoğunlukla İspanyolca konuşan komşu ülkelerden ayıran bir kendi kültürünün önemli bir parçası ve ulusal kimlik görmektedir.

 

Brezilya'da Din

Brezilya Katoliklik uygulama olduğunu iddia eden nüfusun yüzde 75, daha başka bir ülkede daha Roma Katolik pratik ev sahipliği yapmaktadır.Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm, Protestanlık ve Afro-Brezilya dinler kalan yüzde 25 oluşturmaktadır. Şu anda, Brezilya 'ın Milli Eğitim Bakanlığı raporlarının yaklaşık 35 Katolik üniversitelerde ülkede kurulmuştur ki.

 

Brezilya 'Döviz

"Gerçek " bir "R $ " işareti veya kodu ile gösterilir Brezilya 'ın para birimi adıdır "BRL ". Her gerçek 100 centavos eşittir. Brezilya'da bir derece kazanmak isteyen öğrenciler, üretilen ürün (beyaz eşya, giyim, elektronik) ve ulaşım Brezilya'da yaşam maliyeti konaklama ile ilgili giderler, özellikle nispeten yüksek olduğunu bilmelidir. Bir doktor ziyaret ortalama maliyeti ABD doları yaklaşık 250 reals, veya 100 $ bitti çünkü Ayrıca, sağlık sigortası bir tür olan şiddetle tavsiye edilir. Aylık programı ücretleri genellikle bir daire için aylık kira ücretine dahil elektrik ve su ile, büyük ölçüde değişmektedir.