CEMS MIM - Uluslararası Yönetim Bilim Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

CEMS Uluslararası Yönetim Bilim Ustası (CEMS MIM), uluslararası bir kariyer için en iyi pasaport olarak kabul edilebilecek prestijli bir uluslarüstü işletme derecesidir.

Bu, uluslararası olarak onaylanmış bir programdır ve dünyadaki 31 işletme okulu, 73 kurumsal ortak ve öğrencilerin öğrenmelerine katkıda bulunan 6 sosyal ortaktan oluşan bir ağdan yararlanır. Bu çok seçkin program dünya çapında sadece birkaç seçmeli üniversite ve her ülke için sadece bir tane tarafından kullanılabilir. Şu anda Latin Amerika'daki sadece iki üniversite bu programı sunuyor:

# 8 şuraya; Finansal Zamanlar Yönetimi Yüksek Lisansı 2019
# 8 şurada Ekonomi: Ekonomi Ustası 2019

Bu uluslararası program İngilizce olarak öğretilir ve akademik ve yönetici alanlarının unsurlarını kullanarak öğrencileri hazırlar. Küresel düzeyde girişimcilik becerilerini ve uluslararası bir kariyer pistini geliştirmek isteyen, diğer CEMS MIM-network üniversitelerinde bir sömestr deneyimi yaşamak isteyen öğrencilere yöneliktir. Mezunlar hem CEMS sertifikası hem de ev üniversitesi Yüksek Lisans derecesini alırlar.

CEMS MIM

CEMS MIM, önde gelen üniversitelerden ve işletme okullarından, çok uluslu şirketlerden ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan gelen uluslararası kalibre profesörleri birlikte teorik bilgiler ve pratik teknik bilgiler tasarlar ve sunar. Öğrenciler, aşağıdakilerden yararlanmak için bir yıllık CEMS MIM Programına katılır:

 • Uluslararası kurs deneyimi.
 • Üst sıradaki üniversiteler.
 • Modern araştırma sonuçlarına dayanan teorik bir temel.
 • Çok uluslu şirketlerle işbirliği yaparak pratik bilgi birikimi.
 • Yakın bir topluluk aracılığıyla değerli profesyonel ve kişisel bağlantılar.
 • Olağanüstü kariyere giriş bakış açıları.

CEMS MIM programı üç terimden oluşur: iki akademik dönem (Dönem 1 ve Dönem 2) ve uluslararası staj dönemi (Dönem 3). İki akademik dönem birbirini izleyen dönem olmalıdır (Ağustos - Haziran), üçüncü dönem ise lisansüstü eğitim dönemi boyunca herhangi bir zamanda yapılabilir. Öğrenciler, akademik terimlerden birini UAI Business School'da geçirmelidir.

Tüm üye okullarda ortak müfredat içeriği mevcuttur. Bu genel program kuralları dahilinde müştereken belirlenmiş kalite kriterleri yerine getirilmelidir. Bu sınırlar içinde, üye okullar müfredat hakkındaki yorumlarını açık bir yerel kimlikle sunarlar.

Bu, CEMS konseptinin güçlü yönlerinden biridir: çeşitli yerel konulardan, uzmanlıklardan ve niteliklerden çizim yaparken ortak bir çerçeve ve kalite düzeyi oluşturmak.

Hedefler

 • Enternasyonalizm. Mezunlarımız, çeşitli konularda etkin iş karar verme ve değişim yönetimi yapabilen, bilgili uluslararası iş pratisyenleridir.
 • Pratik yaklaşım. Mezunlarımız, sistematik deneyim ve iş dünyasına katılım yoluyla geliştirilen ileri yönetim ve liderlik yeterliliklerini uygularlar.
 • Sorumlu Vatandaşlık. Mezunlarımız, etik muhakeme, kişisel dürüstlük ve sosyal çeşitliliğe saygı ile bildirilen bütünsel bir işletme karar verme, liderlik ve vatandaşlık vizyonunu savunuyorlar.
 • Yansıtıcı Eleştirel Düşünme. Mezunlarımız kendinden emin, çevik ve yansıtıcı karar vericiler ve problem çözücüler, karmaşık iş zorluklarına yenilikçi çözümler formüle edip uygulayabiliyorlar.
 • Kapsamlı Liderlik. Mezunlarımız kişisel sorumluluklarının ve sorumluluklarının ve liderliğin uygulandığı etik ve kültürel çerçevelerin tamamen farkındadır.

CEMS-UAI'de Yaşam

12 aylık MIM programı, sınıf içinde ve dışında son derece zengin bir öğrenme deneyimidir. CEMS'nin aktif, ağ tabanlı yapısı, öğrencilerin katılması ve CEMS yıllarından en iyi şekilde yararlanmaları için çok sayıda fırsat olduğu anlamına gelir.

UAI'de, öğrenciler haftalık seminerler ve konuklarla aktif bir akademik topluluğun parçası olma fırsatına sahipler. CEMS UAI ve CEMS Club Santiago, öğrencilerin hem kampüs görüşmeleri hem de şirket ziyaretleri de dahil olmak üzere yerel iş dünyasıyla etkileşim kurma fırsatına sahip oldukları şirketlerle ağ oluşturma etkinlikleri düzenler. Faaliyetlerimize katılan şirketler ve kurumlar arasında McKinsey & Co., Maersk Line, Novo Nordisk, Statkraft, ABInBev, L'Oreal, Forus, Transparency International, Porsche, Coca-Cola ve diğerleri.

UAI'daki CEMS aynı zamanda eğlenceli anlamına da geliyor! Her dönem, açık hava ekip çalışması oyunları, Santiago şehir merkezinde yürüyüş turları, müzelere ziyaretler, kıyı gezileri (Valparaiso), rafting, şaraphane turları ve diğer aktiviteler gibi birçok aktivite vardır.

CEMS Club Santiago, öğrencilerimiz arasında bir topluluk duygusu yaratan ve UAI'da geçirdiğiniz zamanı gerçekten unutulmaz bir deneyim haline getiren birçok ağ oluşturma ve entegrasyon etkinliği düzenliyor.

Kabul şartları

Adayların lisans derecesini ilk dönemin başlangıcına kadar (her yıl Eylül ayına kadar) alabilmeleri için tüm şartlara sahip olmaları gerekir.

 • Öneri 2 harf
 • Komple başvuru formu
 • Kişisel görüşme

İngilizce: TOEFL (iBT100 veya üstü) veya IELTS (7.0 veya üstü)

Başvuru ve seçim işlemleri eş zamanlı olarak online olarak gerçekleşir. Son başvuru tarihi her yıl 15 Mart'tır.

Biçim: Tam Zamanlı. Yüksek lisans programımız her yıl eylül ayından ağustos ayına kadar devam eder (öğrencilerin yurtdışındaki öğrenim şartlarını tamamladıkları okula bağlı olarak).

CEMS MIM'e başvurmak için önceden iş tecrübesine gerek yoktur.

Yıllık Ücret: 18.000 ABD Doları (Ücret, tüm akademik yıl için öğrenim ücretlerini karşılar. Belirli okullardaki geçim bilgileri ve ek Ücretler için lütfen cems.org adresini ziyaret edin).

Biçim

Tam zamanlı. Yüksek lisans programımız her yıl eylül ayından ağustos ayına kadar devam eder (öğrencinin yurtdışında öğrenim şartını yerine getirdiği okula bağlı olarak).

Dersler

 • Zorunlu Dersler
  • Küresel Strateji
  • Global yönetim uygulaması
  • Uyarlanabilir liderlik (blok seminer)
  • İş iletişimi (beceri semineri)
  • Sorumlu küresel liderlik (seminer)
  • İş projesi
 • Seçmeli dersler
  CEMS öğrencileri için seçmeli dersler. * Dersler dönem terimini değiştirebilir.
 • Latin Amerika'da İşletme
 • Küresel finansta konular
 • Tüketici davranışları
 • Girişimci ekosistemleri
 • Uygulamalı küresel makroekonomi
 • Temel iş analitiği
 • İşyerinde mutluluk bilimi
 • Yenilik ve iş modelleri
 • Uluslararası Pazarlama
 • Piyasaların ötesinde strateji
 • Örgütsel uyum
 • İspanyolca I ve II
 • Gelişmekte olan pazarlarda iş stratejisi

UAI İşletme Okulu Hakkında

UAI İşletme Okulu

UAI İşletme Okulu 1953 yılında kuruldu ve ilk olarak Valparaíso İşletme Okulu olarak biliniyordu. Kurucusu, performansları ülkenin kalkınmasını teşvik edecek potansiyel işletme yöneticileri için mesleki eğitim sağlama ihtiyacını erken kabul eden bir işadamı ve halka açık olan adolfo Ibáñez Boggiano idi.

Universidad Adolfo Ibáñez, doğrudan Valparaíso Business School'dan indi ve Business School'un bugünün bir parçası olduğu dinamik ve büyüyen bir kurum haline geldi. İşletme, mühendislik, hukuk, psikoloji, tasarım ve gazetecilik alanında lisans programları sunmaktadır.

Geçtiğimiz 61 yıl boyunca, Üniversite başarıyla ülkenin lider üniversitelerinden biri olarak konsolide etti. Şu anda Santiago, Viña del Mar ve Miami'deki kampüslerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde 9.000'den fazla öğrencisi bulunmaktadır.

UAI Business School, lisans, Yüksek Lisans, MBA ve Doktora programlarına kayıtlı öğrencilere yönetim eğitimi verir. programları. İşletme Okulu ve akademik programlarının ve bölümlerinin çoğu, Şili ve Latin Amerika'daki en iyiler arasında yer almaktadır.

UAI İşletme Okulu, işletme liderlerini küresel ekonomi için eğitmeye, girişimcileri ve profesyonelleri kuruluşlarına ve topluluklarına değer yaratmak için geliştirmeye ve ilham vermeye adamıştır.

Peñalolén Kampüsümüz

Peñalolén tepelerinin dağın derinliklerine gömülmüş, sizi günlük rutininizden uzaklaştıracak ve ders çalışma macerasına başlayabilmeniz için tasarlanan University Adolfo Ibáñez'in lisansüstü dersleri için yeni bina bulacaksınız

32.865 metrekarelik Peñalolén kampüsünde, 97 bina, 2 konferans salonu, 2 kütüphane, 65 çalışma odası ve 5 bina arasında dağıtılan 263 ofis bulunmaktadır: CEMS faaliyetleri C Binası'nda (yüksek bina) yer almaktadır.

Kampüs ayrıca bir sağlık kulübü, mahkemeler ve tarlalar içermektedir.

Üniversiteden Las Condes'e ve Providencia mahallelerine kampüse giden servis otobüsleri vardır.

Burada Üniversiteden otobüslerin güzergahlarını ve tarifelerini bulabilirsiniz.

114552_CAMPUSDESDEARRIBA.jpg

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

La Escuela de Negocios de la Universidad Adolfo Ibáñez fue fundada en 1953 en la ciudad de Valparaíso y a lo largo de más de 65 años de trayectoria, se ha consolidado como una de las escuelas de negoc ... Devamını oku

La Escuela de Negocios de la Universidad Adolfo Ibáñez fue fundada en 1953 en la ciudad de Valparaíso y a lo largo de más de 65 años de trayectoria, se ha consolidado como una de las escuelas de negocios más prestigiosas de Chile y de Latinoamérica, convirtiéndose en un referente a nivel regional y también global. Daha Az
Santiago , Viña del Mar , Las Condes + 2 Daha fazla Daha az