Coğrafi Bilgi Yönetimi Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Coğrafi bilgi yönetimi; uydu uzaktan algılama, havadan fotoğraf çekimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) ve Global Konumlandırma Sistemlerini (GPS) içeren, heyecan verici ve hızla büyüyen bir bilgi teknolojisi koludur. yerel, ulusal ve küresel ölçekte dünyanın kaynakları.

Coğrafi bilgilerin yönetimi şimdi yerel, ulusal ve uluslararası ölçeklerde karar alma süreçlerinin ayrılmaz bir parçası. Küresel olarak, mekansal veri yakalama oranı hiç bu kadar büyük olmamıştı. Veriler kalite, doğru kullanım ve verilerden elde edilen sağlam çözümler için uygun yönetim gerektirir. İngiltere'nin AgriTech merkezlerinden biri olarak, tarım sektörünün verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için bu ilkeleri dijital tarım alanında uyguluyoruz. Hem özel sektörde hem de kamuda veri kullanımı için uzmanlar üretmeli, yönetmeli ve tavsiyede bulunmalıdır. Coğrafi Bilgi Yönetimi Yüksek Lisansı bu uzmanlar için gerekli eğitimi sağlar.

Kimin icin?

Mekansal verilerin sürekli değişen ve büyüyen dünyasında çözümler veya veri yayma araçları geliştirmek isteyen mezunları veya uygun mesleki deneyime sahip olanlar. Genellikle öğrenciler:

  • Coğrafi bilgi yönetimi alanında kariyer yapmaya istekli, bilim, coğrafya, jeoloji, bilgisayar, mühendislik, tarım veya ilgili derecelere sahip mezunlar,
  • Halen coğrafi bilgi ile çalışan veya yeterliliklerini artırmak isteyen ilgili bir alandan mezun olanlar,
  • Önemli niteliklere sahip, önemli bir deneyime sahip olan bireyler.

Ders yapısı

  • Sekiz ders modülü (% 40),
  • Grup projesi: Endüstri liderliğindeki danışmanlık projesi (% 20),
  • Bireysel araştırma projesi (% 40).

Sanayi tarafından bilgilendirildi

Coğrafi Bilgi Yönetimi Yüksek Lisans, coğrafi bilgi konusunda çok disiplinli yöneticiler, danışmanlar ve danışmanlar için küresel olarak artan talebe yanıt olarak sanayi ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Mekansal teknolojilerin entegrasyonu, dersin ana temasıdır.

Gelecek kariyeri

Başarılı mezunlar, mekansal bilgi endüstrisi, ulusal ve yerel yönetim, danışmanlık, kamu hizmetleri ve araştırma kuruluşlarında, iklim değişikliği, sel risk değerlendirmesi, tropikal ormansızlaşma, ulaşım, akıllı navigasyon sistemleri, afet müdahale yönetimi, rekreasyon gibi konuları ele alan çeşitli ve faydalı kariyerler geliştiriyor , mülkiyet yönetimi ve telekomünikasyon. Bu kursun uluslararası niteliği, kariyer fırsatlarının İngiltere ile sınırlı olmadığı anlamına gelir.

Giriş koşulları

İlgili bir bilim, mühendislik veya ilgili disiplinde birinci veya ikinci sınıf İngiltere Başarı derecesi; veya bu İngiltere niteliklerinin uluslararası eşdeğerliliği. Diğer ilgili yeterlilikler, önemli deneyimlerle birlikte değerlendirilebilir.

Son Güncelleme Şub 2019

Okul Hakkında

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world.

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world. Daha Az
Cranfield , Swindon + 1 Daha fazla Daha az