Davranışsal Ekoloji ve Yaban Hayatı Yönetimi Konusunda Master (BEWM)

Genel

Program açıklaması

Davranış Ekolojisi ve Yaban Hayatı Yönetiminde uzmanlaşan Koruma Biyolojisinde Yüksek Lisans, koruma biyolojisi ve vahşi yaşam yönetimi çerçevesinde, hayvan davranışını ve evrimsel ekolojiyi eleştirel ve kavramsal olarak temel alan bir anlayış sağlamayı amaçlamaktadır. Bu iki yıllık yüksek lisans programı hem derslerden hem de alan gezilerinden oluşurken, ikinci yılın yarısı uluslararası bir araştırma ekibinde öğrenciler tarafından yürütülen kişisel bir araştırma projesine ayrılmıştır.

Program Açıklaması

Yüksek Lisans programı iki yıllık bir süreye sahiptir ve çoğu kurs İngilizce olarak verilmektedir. Öğretim felsefemiz, biyoçeşitliliğin korunmasının çok düzeyli bir bilgi yaklaşımına dayandırılması, ekoloji ve evrimdeki temel disiplinlerin biyometri, moleküler ekoloji ve yönetim araçları alanındaki son teknolojik gelişmelerle karıştırılması gerektiği üzerine kuruludur. Öğretim içeriği davranışsal ekoloji, evrimsel biyoloji, koruma biyolojisi, kantitatif ekoloji ve araştırma tasarımındaki güçlü yönlerimizi temel almaktadır. Yüksek lisans programı, daha geniş kapsamda proje yönetimi ve karar verme politikaları bağlamında dersler vermek amacıyla profesyonel korumacılardan ve yöneticilerden gelen girdilerle daha da zenginleştirilmiştir.

Özel öğretim hedefleri, öğrencilerin becerilerini geliştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlar:

  • Davranışsal ekoloji, koruma biyolojisi ve yaban hayatı yönetimi konularında kavramlar ve teori ile disiplinlerarası bakış açılarından ileri bir bilimsel düzeyde ilgilenmek.
  • Organizmaların farklı mekansal ve zaman ölçeklerinde meydana gelen çevresel değişime tepki verme, başa çıkma ve bunlara uyum sağlama yeteneğini değerlendirin.
  • Hayvan davranışı ve vahşi yaşam yönetimi üzerine yapılan araştırmaların geleceği için yeni teknolojik gelişmelerin sunduğu fırsatları takdir edin.
  • Yenilikçi araştırma soruları ve tasarımını tanımlamak ve geliştirmek için teoriyi, hipotezleri, yöntemleri, verileri ve saha çalışmasını birleştirin.

İkinci yılın yarısı kişisel bir araştırma projesi yürütmeye ve yaklaşık 12.000 kelimelik bir tez yazmaya adamıştır. Araştırma projeleri daha önce öğrenciler tarafından seçilen uluslararası bir ekip içinde yürütülmekte ve uzman bir süpervizörün desteğiyle yürütülmektedir.

öğretim

Öğretim dersler, uluslararası araştırmacılar tarafından seminerler, sınıf dersleri ve laboratuarda ve alanda pratik eğitimlerden oluşur ve temel konuların derinlemesine araştırılmasını sağlar. Öğretim felsefemiz, akademik personel ve öğrenciler arasındaki dengeli ve kanıta dayalı tartışmaları ve tartışmaları teşvik etmektir. Bu tür etkileşimler, akademik bir ortamda teori, yöntem ve pratiği tanımlamak ve keşfetmek için etkili bir eğitim sağlar.

Alan dersleri, öğrencilerin sınıfta geliştirilen yöntemleri ve fikirleri bu alandaki pratik kullanımlarına uygulamalarını sağlar. Her yıl en az bir hafta süren saha gezisine ve birkaç günlük saha oturumlarına katılacaksınız. “Camargue field course”, Camargue Natural Regional Park'taki (CNRP) vahşi yaşam yönetimi için örnek bir tür üzerinde çalışma fırsatı sunar: daha büyük flamingo. Saha çalışması, CNRP'de yer alan çeşitli etkinlikler bağlamında vahşi yaşam popülasyonları üzerine kapsamlı araştırmalara dayandırılacaktır. Diğer saha kursları, hayvan davranışlarının kantitatif analizine, vahşi yaşamın izlenmesine ve yerinde korumaya yöneliktir. Jura dağlarında düzenlenen “Parc Polaire saha gezisi”, öğrencilerin Avrupa bizonu ve geyik türleri gibi Avrupa yabani türlerinin korunmasına adanmış bir parkın rolünü ve karşılaştığı riskleri tecrübe etmelerini sağlar.

Gelecekteki kariyer umutları

Yüksek lisans programımızın amacı, gelecekteki bilimsel liderleri hayvan davranışları ve koruma biyolojileri ile birlikte biyolojik çeşitlilik, koruma ve yaban hayatı yönetiminde gelecek yöneticileri ve politika görevlileri yetiştirmektir.

Bu nedenlerden dolayı, programımız genel hayvan davranışı ve yaban hayatı yönetimi alanlarında hem çeşitlendirilmiş hem de uzmanlık bilgisi sunmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, davranışsal ekoloji ve koruma biyolojisini, diğer ilgili konularla iki ana bilim dalı olarak birleştirir - biyolojik çeşitlilik biliminin yanı sıra, etik ve deontoloji, epistemoloji, koruma sosyoekonomisi, çevre örgütlerinin yapısı ve yönetimi.

Ustanın Mezunlar Ofisi, mezunların birbirleriyle iletişim halinde olmasına yardımcı olur ve mezunlar için etkinlikler düzenler.

Giriş koşulları

Yüksek lisans programına BEWM almaya hak kazanan öğrenciler Lisans Derecesi ile eşdeğer veya daha yüksek bir derece almış olmalıdır. Evrimsel biyoloji, ekoloji ve hayvan davranışları ile ilgili temel bilgiler, nicel yöntem ve istatistiklerde yeterli eğitim almanın yanı sıra zorunludur. Adaylar genel olarak çok iyi akademik niteliklere ve daha özel olarak da bu disiplinlerde iyi notlara sahip olmalıdır. İyi derecede İngilizce eğitimi şiddetle tavsiye edilir.

Adaylar, davranışsal ekoloji ve koruma biyolojisinde üst düzey eğitim almak için güçlü bir motivasyona sahip olmalıdır. Mesleki hedeflerini belirleyebilmelidirler.

İlk yıl, öğrenciler Davranışsal Ekoloji ve Yaban Hayatı Yönetimi konusunda uzmanlaşmış, Koruma Biyolojisi Yüksek Lisans ile ilgili sınavlara girerler. İkinci yıla devam edebilmek için sınavların başarıyla geçilmesi (yani 60 AKTS kredisi alması) gerekir. İkinci yılda, araştırma projenizi izleyen tez, ikinci yılın notlarının yarısını oluşturur.

Başvuru prosedürü

Başvurmak için önce Profesör Frank Cézilly'e bir e-posta gönderin, bir CV gönderin ve önceki / mevcut derecenizde takip ettiğiniz sınıfları açıklayın. Tüm yazışmalar (CV, sınıf tanımı ve e-postalar) İngilizce olarak yazılmalıdır.

  • Fransızca diplomasına sahip öğrenciler, 21 Nisan - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında e-aday aracılığıyla başvuruda bulunmalıdır (ana komite tarafından oluşturulan ve e-posta ile teslim edilen bir ön başvuru online başvuru için istenecektir).

Başka bir ülkeden diploma almış olan öğrenciler aşağıda açıklandığı gibi UBFC portalı üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. Adaylardan başvuru formunu ve destekleyici belgeleri PDF dosyasında bir araya getirmeleri istenecektir. Elektronik başvuru formu ve destekleyici belgelerin ayrıntılı listesi, ilk e-posta iletişiminden sonra sağlanacaktır (yukarıya bakınız).

Avrupa Birliği ülkeleri, Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkeleri veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşı olan adaylar:

UBFC uygulama portalı üzerinden başvurunuz.

  • Açılış tarihi: 14 Şubat 2019
  • Son teslim tarihi: 21 Haziran 2019

Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre Konfederasyonu Dışındaki ülkelerin milliyetine sahip olan ve bir Kampus Fransa ofisi ile aşağıdaki ülkelerden birinde yaşayan adaylar:

Cezayir, Arjantin, Benin, Brezilya, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Şili, Çin, Kolombiya, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Cibuti, Mısır, Gabon, Hindistan, Endonezya, İran, Fildişi Sahili, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Madagaskar, Mali, Moritanya, Mauritius, Meksika, Fas, Peru, Kongo Cumhuriyeti, Gine Cumhuriyeti (Gine-Conakry), Rusya, Senegal, Singapur, Güney Kore, Suriye, Tayvan, Togo, Tunus, Türkiye, ABD, Vietnam .

UBFC uygulama portalı üzerinden başvur

  • Açılış tarihi: 14 Şubat 2019
  • Son teslim tarihi: 21 Haziran 2019

Resmi bir kabul bildirimi alırsanız, ikamet ettiğiniz ülkenin Campus France web sitesinde bir hesap oluşturmanız ve bu dosyaları «Je suis accepté» veya «Kabul edildim» sekmesinden doldurup vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

yardımlar

Akdeniz ülkelerinden ve Karayip adası ülkelerinden ve bölgelerinden gelen uygulamalara özel dikkat gösterilerek her yıl yüksek kaliteli yabancı öğrencilere beş burs ödeneği (ayda 10 ay boyunca aylık 800 €) verilecek.

Eğitim alanı

İki yıllık yüksek lisans programının tamamı, doğal Dijon kentinde bulunan Burgundy-Franche Comté Üniversitesi'nde gerçekleşiyor. Eski Bordo Dükalığı başkenti Dijon, canlı ve aktif bir kültürel yaşamın yanı sıra kırsal bölgelere ve dünyaca ünlü komşu üzüm bağlarına hızlı bir kaçamak yapabileceğiniz orta büyüklükte bir Fransız şehridir. “Altın sahil” denir.

Dijon'daki Yaşam çok uygun fiyatlı ve konaklama kolayca erişilebilir. Şehir, Dijon ve Üniversite'deki herhangi bir yer arasında gidip gelmeyi kolay ve rahat kılan modern bir tramvay ve otobüs hatları ile iyi bir şekilde donatılmıştır.

Ortaçağ geçmişinin izlerini gösteren Dijon, müteakip mimari devrimi kendisinin yapması konusunda mükemmel olmuştur. Dijon, çok sayıda seçkin müzeye ve dikkat çekici anıtlara sahiptir ve aynı zamanda ünlü Fransız gastronomi ülkesi olarak da bilinir. Dijon, yıl boyunca müzik ve yemek festivalleri ile canlı bir kültürel hayata sahiptir. Klasik müzik konserlerinden caz festivallerine, yemek fuarlarına, sinemalara, vb. Kültürel ve eğlence etkinlikleri yaygındır. Dijon, aynı zamanda en üst düzey profesyonel spor takımlarının (futbol, basketbol, hentbol, rugby vb.) Ev sahipliğindedir. amatör için çok çeşitli spor tesisleri sunmaktadır. Plaj voleybolu alanlarından banliyö yürüyüş ve bisiklet yollarına, şehir parklarına ve çok sevilen Kir Gölü'ne kadar, bir çift eğitmene atlama teşvikleri her yerde olacak.

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Devamını oku

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Daha Az
Besançon , Dijon + 1 Daha fazla Daha az