Deneysel Geosciences MSc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans programı 'Deneysel Yerbilimleri' modern Dünya Bilimlerindeki merkezi alanlardan birinde eğitim ve araştırma yürütür: Dünya'da meydana gelen süreçlerin deneysel simülasyonu. Bu, bu tür özellikler hakkındaki anlayışımızı ilerletmek için Dünya malzemelerinin fiziksel ve kimyasal özelliklerinin karakterizasyonunu içerir. Yüksek Lisans 'Deneysel Yerbilimleri' programı bir dizi geleneksel bilimsel alanı kapsar: mineraloji, kristalografi, katı hal fiziği, inorganik kimya, malzeme bilimleri, jeokimya ve kozmoskimya ve jeofizik. Sadece bu farklı alt alanları birleştirerek Dünya'nın yapısını ve dinamiklerini tam olarak anlayabiliriz.

Yüksek Lisans Programı Profili

Yüksek Lisans 'Deneysel Yerbilimleri' programı Bayerisches Geoinstitut'un (Bavyera Deneysel Jeokimya ve Jeofizik Araştırma Enstitüsü, BGI) uzmanlığına odaklanmıştır. BGI, University of Bayreuth merkezi bir araştırma tesisidir ve deneysel jeokimya ve jeofizik araştırma ve eğitiminde küresel bir liderdir. Enstitü aynı zamanda malzeme bilimi araştırmalarıyla da ilgilenmektedir ve endüstri ortaklarıyla güçlü ilişkiler geliştirmiştir.

M.Sc. programı, başlangıçtan itibaren küçük araştırma gruplarına entegre edilmiştir. Deneyimli bilim adamlarının yakın ve kişisel gözetimi altında bağımsız projeler üzerinde çalışırlar. Laboratuar tabanlı çalışmalar dersler, edebiyat ve araştırma seminerleri ile desteklenmektedir. Eğitim dili İngilizcedir.

İstihdam Alanları

Öğrenciler, yaptıkları çalışmalar boyunca, endüstri ve akademi alanında kariyer yapmalarına izin verecek, yer bilimi ve malzeme bilimi konusunda sağlam bir uzmanlık oluştururlar.

Kabul şartları

Doğa bilimlerinde veya ilgili bir mühendislik alanında bir Lisans (B.Sc.) veya eşdeğeri gereklidir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az