Deniz ve Atmosfer Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

Profesyonel Bilimler Yüksek Lisans (MPS), deniz, kıyı ve iklim ile ilgili konularda yenilikçi çözümler üretmek isteyen öğrencilere yönelik hızlandırılmış, lisansüstü bir derecedir (doktora ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı dersleri almak, ancak araştırma yerine Bir öğretim üyesi ile, öğrenciler sahada araştırma ve projeler yaparlar). Bu programa kayıtlı öğrenciler, bilim teorisi, alan ve laboratuvar eğitimi, yasal ve düzenleyici bilgi, iletişim ve medya eğitimi ve bunları çevre sorunlarına çözüm olarak hazırlamak için tasarlanmış proje yönetimi becerilerinin geliştirilmesi dahil, çok disiplinli, eşsiz bir müfredata maruz kalmaktadır. gelecekteki küresel liderler.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/index.html

Atmosferik Bilim (ATM) İzleri

118941_image08.png

Yayın Meteorolojisi

Bu parça seçeneği, öğrencileri hem kamera içi hem de sahne arkası kariyerlerine yayın meteorolojisindeki kariyerlerin yanı sıra, daha geniş bir bilim gazeteciliği alanına girmek için gerekli bilgi ve eğitimi geliştirme fırsatı için hazırlar.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/broadcast-meteorology/index.html

İklim ve Toplum

Bu iz, doğal ve antropojenik iklim değişikliğinden, yükselen deniz seviyelerinden ve aşırı hava olaylarından kaynaklanan finansal sonuçlara ve bunların kentsel planlama ve bu değişikliklerle ilişkili finansal risklerin yönetilmesi açısından önemli bilimsel ve sosyo-ekonomik zorluklara neden olmalarına odaklanmaktadır. .

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/climate-and-society/index.html

Hava Durumu tahmini

Bu parça, hava durumu tahminlerinin analizi ve hazırlanmasında lisansüstü ders çalışmalarını, sayısal modellerin, uydu, Doppler radarının ve üst hava verilerinin etkin kullanımını ve bu bilgilerin çeşitli uzman son kullanıcıları desteklemek için uygulanmasını içerir. tarım, kamu hizmetleri, sigorta, nakliye, inşaat ve diğer hava koşullarına duyarlı endüstriler dahil.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/weather-forecasting/index.html

Deniz Biyolojisi ve Ekolojisi (MBE) İzleri

118942_image09.jpg

Deniz Memelileri Bilimi

Bu derece pistindeki öğrenciler, onları deniz memelileri yönetiminde (ilgili ekosistemler dahil), popülasyon değerlendirmeleri, akustik ve bakımda çalışmaya hazırlanmak üzere tasarlanmış ülkedeki seçkin programlardan birinin parçası olacaklar.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/marine-mammal-science/index.html

Tropikal Deniz Ekosistem Yönetimi

Tropikal Deniz Ekosistem Yönetimi Mesleki Bilim Derecesi Yüksek Lisans öğrencilere tropikal deniz ekolojisinin teorik yönleri yanı sıra bu alanda bir kariyere başlamak için gereken pratik yönlerini ileri düzeyde eğitim sağlar.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/tropical-marine-ecosystem-management/index.html

Deniz Ekosistemleri ve Toplum (MES) İzleri

118943_image10.jpg

su kültürü

Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yüksek Lisans Programı, sürdürülebilir su balıkçılığının çevresel, teknolojik, sosyal, ekonomik, yasal ve politik yönlerine odaklanmaktadır. Program, saha ve tür seçiminden fizibilite çalışmalarına, kaynak değerlendirme, kuluçka ve büyüme teknolojisi ve ticarileşmeye kadar tüm planlama ve geliştirme aşamalarını kapsar.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/aquaculture/index.html

Kıyı Bölgesi Yönetimi

Kıyı Bölgesi Yönetimi'ndeki pist, katılımcıları giderek daha önemli olan bu disiplindeki yasal ve yönetişim çerçevelerine tanıtacaktır. Kurs, kıyı balıkçılığı yönetimi, deniz koruma alanları, liman yönetimi, turizm gelişimi, çevresel etki değerlendirmesi ve petrol arama gibi konuları birleştirecektir.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/coastal-zone-management/index.html

Keşif Bilimi

Keşif Bilimi, soru temelli bilimsel çalışmaları yürütmek için çok çeşitli yöntemler, teknolojiler ve yaklaşımlar kullanarak alan araştırmasının uygulamalı uygulaması ve araştırılmasıdır. Bu alan bilimsel araştırmayı ve keşif becerilerinin araştırmanın kültürel ve etik etkilerini kabul eden bir bağlamda uygulanmasını teşvik eder.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/exploration-science/index.html

Balıkçılık Yönetimi ve Korunması

Balıkçılık Yönetimi ve Koruma pisti, öğrencilerin balıkçılık yönetimi, balıkçılık araştırmaları ve kantitatif balıkçılık gibi ilgili çeşitli alanlarda müfredat seçenekleri olan bir balıkçılık bilimcisi olması için gereken mesleki becerileri geliştirmelerini sağlayan benzersiz bir akademik programdır.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/fisheries-management-and-conservation/index.html

Deniz koruma

Deniz Koruma Mesleki Yüksek Lisans Derecesi, öğrencilere deniz bilimi ve korumanın hem teorik hem de bu alanda bir kariyere başlamak için gereken pratik yönler konusunda ileri eğitim sağlar. Köpekbalıklarından deniz kaplumbağalarına ve molozsuz okyanuslara sosyal yardım ve eğitime.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/marine-conservation/index.html

Su altı arkeolojisi

Sualtı kültürel mirasının (MUCH) yönetimine odaklanan MPS Sualtı Arkeolojisi parkuru öncelikle tekniktir ve katılımcıları giderek daha önemli olan bu alanda yasal ve yönetişim çerçevelerine tanıtacaktır.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/underwater-archeology/index.html

Okyanus Bilimleri (OCE) Tracks

118944_image11.jpg

Uygulamalı Uzaktan Algılama

Uygulamalı Uzaktan Algılama Pisti, hem kamu hem de özel sektörde uzaktan algılama alanında başarılı bir kariyere yönelik teorik bilgi ve pratik, gerçek dünya deneyimleri kazanmak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir.

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/applied-remote-sensing/index.html

Doğal Tehlikeler ve Felaketler

Amaç, öğrencilere yer sistemi doğal tehlikelerini (atmosferik, okyanus, jeolojik ve hidrolojik) ve ilgili riskleri değerlendirmek için gereken veri analitik araçlarını (örn. İstatistik, veri yönetimi, programlama, GIS ve uzaktan Algılama).

href = "https://mps.rsmas.miami.edu/degree-tracks/natural-hazard-and-catastrophes/index.html

Ortak Derece İzleri

JD / MPS

Miami Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Rosenstiel Deniz ve Atmosfer Bilimi Okulu, hukuk ve deniz ekosistemleri ve toplumda ortak bir derece programı sunmaktadır. Bu programı tamamladıktan sonra, bir öğrenci Juris Doktor derecesini Hukuk Fakültesi'nden ve Denizcilik Ekosistemlerinde Rosenstiel Okulu'ndan bir Profesyonel Bilimler Yüksek Lisansı alır.

href = "https://www.law.miami.edu/academics/jd-mps-marine-ecosystems-and-society

askere alma

Miami Üniversitesi'nin Rosenstiel Denizcilik ve Atmosfer Bilimi Okulu'nun bu yaklaşmakta olan Güze (Doktora, Yüksek Lisans ve Profesyonel Bilimler Yüksek Lisansı) nasıl katılacağını da bildirmek istedim. Tarihler ve konumlar için aşağıya bakın ve programlarımızı tartışmak üzere 1'e 1 kez programlayabilmem için bana bir metin veya e-posta göndermekten çekinmeyin (telefonla veya bölgenizdeyken). Bizi kulüplerle / kuruluşlarla / sınıflarla sohbet etmek isterseniz, lütfen jcoco@rsmas.miami.edu adresine gidin.

17 Eylül: Minnesota Üniversitesi / Minneapolis / St. Paul, MN

18 Eylül: Wisconsin Üniversitesi - Madison ve Wisconsin Üniversitesi - Eau Claire

19 Eylül: Wisconsin Üniversitesi - Milwaukee / Marquette Üniversitesi

20 Eylül: Northeastern Illinois Üniversitesi / Chicago, IL

23-24 Eylül: Kuzeybatı Üniversitesi, DePaul Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Chicago'daki Illinois Üniversitesi, Roosevelt Üniversitesi

25 Eylül: Michigan Eyalet Üniversitesi / East Lansing, MI

26 Eylül: Michigan Üniversitesi / Ann Arbor, MI

27 Eylül: Bowling Green Eyalet Üniversitesi, OH

4-7 Ekim: Abu Dabi ve Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

9 Ekim: Pekin

10-11 Ekim: Hong Kong

14 Ekim: Tokyo

15-16 Ekim: Seul

17-18 Ekim: Okyanus Üniversitesi / Qingdao

21 Ekim: Şangay

29 Ekim: Teksas A

30 Ekim: Teksas A

31 Ekim: Teksas A

1 Kasım: Teksas Eyalet Üniversitesi / San Marcos, TX

4 Kasım: Teksas / Austin Üniversitesi, Teksas

12 Kasım: Oregon Üniversitesi / Oregon Eyalet Üniversitesi / Eugene, OR / Newport, OR / Charleston, OR

13 Kasım: Portland Üniversitesi / Portland Eyalet Üniversitesi / Lewis ve Clark

14 Kasım: Washington / Seattle Üniversitesi, WA

15 Kasım: British Columbia Üniversitesi / Vancouver, Kanada

18 Kasım: UC-San Diego, San Diego Üniversitesi, San Diego Eyalet Üniversitesi

19 Kasım: UC-Santa Barbara, Pepperdine Üniversitesi

20-22 Kasım: Los Angeles, CA / UCLA, USC, Scripps Koleji, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi - Long Beach

9-13 Aralık: AGU Konferansı / San Francisco, Kaliforniya

10-16 Ocak: AMS Yıllık Toplantısı 2020 / Boston, MA

16-21 Şubat: Okyanus Bilimleri Buluşması 2020 / San Diego, CA

* Son Başvuru Tarihi: Rolling Kabulü

  • Güz Giriş: 1 Temmuz
  • Bahar Giriş: 15 Kasım

Başvurulacak link: href = "https://mps.rsmas.miami.edu/apply-now/index.html

Sanal turun bağlantısı: href = "https://www.rsmas.miami.edu/about-us/virtual-tour/index.html

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

From humble beginnings in the 1940s, the Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science has grown into one of the leading academic oceanographic and atmospheric research institutions in the world ... Devamını oku

From humble beginnings in the 1940s, the Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science has grown into one of the leading academic oceanographic and atmospheric research institutions in the world. The School's basic and applied research interests encompass virtually all marine-related sciences. Daha Az