Denizcilik Biliminde Bilim Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kurs içeriği

Denizcilik Biliminde Bilim Ustası, Ghent Üniversitesi (UGent) ve Vrije Universiteit Brussel (VUB) tarafından geliştirilen bir üniversiteler arası programdır . Bu, deniz taşımacılığı için ortak bir tutkusu olan ve zaten bir Yüksek Lisans derecesine sahip olan farklı akademik geçmişlerden gelen öğrencileri hedeflemektedir. Denizcilik sektöründe çalışan insanlar, bilgi ve becerilerini geliştirmek için programdan da yararlanabilirler. Program üç ana sütuntan oluşur: bir teknik / genel direk, bir ekonomik / lojistik direği ve bir yasal dayanak, ve onu küresel akademik manzarada benzersiz kılan multidisipliner yaklaşımı izler.

Program uluslararası kabul ve deneyime sahip uzmanlar tarafından verilmektedir. Konuk dersleri ve saha gezileri yoluyla denizcilik sektörü ile güçlü etkileşim , öğrencilere liman ve nakliye konusunda güncel bilgiler sunar.

Denizcilik sektörü uluslararası bir ortamda faaliyet gösterdiğinden, tüm kurslar İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin İngilizce terminolojisini doğru ve verimli bir şekilde kullanabilmeleri esastır.105920_beeldportghent1.jpg


Kurs yapısı

Program iki ders türünden oluşan bir metodolojik çerçeve üzerine kurulmuştur: zorunlu dersler (39 CP) ve isteğe bağlı dersler (6 CP). Zorunlu kurslar , programın çekirdeğini temsil ederken, opsiyonel kurslar öğrencilere olası gelecekteki (kariyer) yolları keşfetme ve deniz dünyasının belirli bir yönüyle uzmanlaşmaya izin verme olanağı sunar. Üç sütun, her iki kursta da temsil edilir. Dersler, bir yüksek lisans tezinin bir denizcilik veya ulaşım odaklı konu (15 CP) ile sunulmasıyla desteklenir. Bu yazılı tezde, öğrenciler belirli bir konuyu derinlemesine ve bağımsız olarak analiz etme yeteneklerini kanıtlarlar. Sözlü sunumda, öğrenciler araştırmalarını netleştirme ve bulgularını savunma fırsatına sahip olurlar.

Programın teknik genel içeriği , limanlardaki tipik teknik altyapı ve tesisleri, gemileri yöneten bilimsel ve teknik ilkeleri ve çağdaş sorunların karşılaşabileceği sorunları kapsamaktadır.

Çalışma programının ekonomik-lojistik içeriği , öğrencilere çok özel dinamiklere sahip küresel bir fenomen olan deniz taşımacılığının benzersiz ekonomik karakterini tanımayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin liman yetkililerini, nakliye şirketlerini ve nakliye şirketlerini yöneten ve etkileyen ekonomik ilkeleri öğrenmeleri çok önemlidir.

Programın yasal içeriği , deniz taşımacılığının yasal yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmayı amaçlamaktadır.105921_beeldportghent5.jpg


Kariyer bakış açıları

Profesyonel denizcilik sektörü ve uygulamalı dersler ile olan güçlü bağlar nedeniyle, yüksek lisans öğrencileri başarılı bir kariyer için iyi hazırlanmış ve denizcilik sektöründeki mevcut ihtiyacı doldurabilmektedir. Denizcilik Bilimi Yüksek Lisans derecesi denizcilik dünyasında olasılıklar geniş bir yelpazede açılır: iş olanakları çok geniştir ve mezunlar çeşitli sektörlerde küresel çalışır. Mezunların büyük çoğunluğu programla yüksek düzeyde bir tatmin olduğunu belirtir ve derecenin bir iş bulmanın ya da güvence altına almanın yanı sıra daha ileri mesleki gelişimine çok yardımcı olduğunu kabul eder.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Ghent University is an enterprising university with an international appeal. Our motto is "Dare to think": where 37,000 students and 8,000 staff members are encouraged to adopt a critical thinking app ... Devamını oku

Ghent University is an enterprising university with an international appeal. Our motto is "Dare to think": where 37,000 students and 8,000 staff members are encouraged to adopt a critical thinking approach. Pluralism and social commitment are the cornerstones of our philosophy, just as diversity, participation and independent thought. Daha Az