Denizcilik ve Hava Taşımacılığı Yönetiminde Usta

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Ulaşım araştırması veya yönetimi alanında kariyer yapmak ister misiniz? O halde bu program çok değerli. Sürekli değişen ulaşım ve lojistik dünyasında sizi başarıya hazırlayacak teorik ve pratik becerileri sağlar. C-MAT ile bir işbirliği olan bu program, özellikle uluslararası bir izleyici kitlesi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve ulaşımla ilgili konulara odaklanan ekonomi veya yönetimde geçmişe sahip yeni mezunlara yöneliktir.

Niye ya

Büyük bir liman kenti olan Antwerp, denizcilik ve hava taşımacılığı yönetimi hakkında bilgi edinmek için mükemmel bir yerdir. Bu program, sizi bugün ulaşım sektörünün karşılaştığı zorluklara hazırlamak için geziler ve şirket ziyaretleriyle ilgili uluslararası bir deneyimdir.

Bu program, Antwerp Management School (AMS) ve Antwerp Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi Denizcilik ve Hava Taşımacılığı Merkezi (C-MAT) arasındaki bir işbirliğidir.

Ulaşım ve lojistik endüstrisi, iklim değişikliği gibi küresel zorluklara sürdürülebilir çözümler sağlama konusunda artan bir baskı altındadır. Bu talebi karşılamak için endüstri artık AMS'nin ortak Mükemmeliyet Merkezi'ne ve Antwerp Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi'ne güvenebilir. Anvers, her zamankinden daha fazla, tedarik zinciri, ulaşım ve lojistik konularında birinci sınıf akademik araştırmaların ve geleceğe dönük yüksek lisans programlarının merkezi haline gelecek.

AMS ve C-MAT, konular, yaklaşım ve ağ açısından birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlar.

Öğrenme hedefleri

Bu programa katıldıktan sonra:

 • Araştırma sonuçlarına ve ulaştırma endüstrisinden elde edilen uluslararası deneyime dayanarak, çağdaş sorunlar ve taşımacılık ile ilgili işin karşılıklı bağımlılıkları hakkında hem geniş hem de kapsamlı bir bilgi ve kavrayışa sahipsiniz.
 • Taşıma zincirlerinin karmaşıklığı, çeşitli taşıma modları, arayüzler ve aktörler ve bunların lojistik yönetimi ile ilgili etkileşimleri konusunda uzmanlaşmış bilgi ve anlayışa sahipsiniz.
 • Özellikle ithalat-ihracat yönetimi, malların depolanması ve dağıtımı ve ilgili mevzuat ve düzenlemelerle ilgili olmak üzere, lojistik yönetiminin karmaşıklığı konusunda uzmanlık bilgisine ve anlayışına sahipsiniz.
 • Ulaşım yönetimi alanında bir araştırma sorusu oluşturabilecek, bir araştırma planı oluşturabilecek ve araştırma sonuçlarını eleştirel bir şekilde değerlendirebileceksiniz.
 • Gerçek hayattaki iş sorunlarına etkili çözümler geliştirmek için edinilen bilimsel bilgi ve becerileri uygulayabileceksiniz.
 • Kazanılan bilimsel bilgi ve becerileri taşımacılık ile ilgili işletme ekonomisi ile ilgili politika kararları hazırlamak, uygulamak ve bunları nakliye zincirinde takip etmek için uygulayabileceksiniz.
 • Sürdürülebilirlik gibi sosyal gelişmeler ve bunların ulaştırma endüstrisi üzerindeki etkileri hakkında (uluslararası) bir bakış açısıyla eleştirel bir şekilde düşünebileceksiniz.
 • Bilimsel olarak sağlam metodolojiler aracılığıyla kendi araştırmalarını ve / veya karmaşık vaka çalışmaları için çözümlerini eleştirel bir şekilde analiz edip sentezleyebilecek ve bunları açık ve öz bir şekilde sunabileceksiniz.

Kimi arıyoruz?

 • Deniz taşımacılığı, yeni yenilikler ve ileri endüstriyel ekonomi dahil olmak üzere ulaştırma sektörünün tüm işlevlerini öğrenmekle ilgileniyorsunuz.
 • Açık fikirlisin ve gerçekten uluslararası ve çok kültürlü bir ortamda olmak için çok heveslisin.
 • İlgili bir konuda yüksek lisans dereceniz veya beş yıllık lisans dereceniz var, iyi çalışma sonuçları veya yüksek lisans derecesi ile kanıtlanabilir bir denklik olması durumunda dört yıllık bir lisans dereceniz var (örneğin, programın müfredatı temelinde, ilgili ek akademik kurslar / eğitim ve / veya ilgili mesleki deneyim).

derece

Bu Yüksek Lisansı başarıyla tamamladıktan sonra, aşağıdaki dereceyi alacaksınız: 'Denizcilik ve Hava Taşımacılığı Yönetiminde Bilim Ustası'.

Müfredat

İlk dönemde, zorunlu derslere (9 AKTS kredisi) katılacak ve Yönetim Temelleri ve Araştırma Temelleri (33 AKTS kredisi) seçenekleri arasından seçim yapacaksınız.

Yönetimin Temelleri

Management Fundamentals seçeneği, ulaşım işletmesi ve ekonomisindeki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Esas olarak sizi denizcilik veya hava taşımacılığı sektöründe bir yönetim kariyerine hazırlar.

Zorunlu dersler:

 • Taşımacılık İşletme Ekonomisi ve Politikası
 • Teknoloji ve Yenilik
 • Global Liderlik Becerileri
 • Gelişmiş Yönetim Ekonomisi
 • İş çevresi
 • Sermaye Bütçelemesi ve Finansmanı
 • Proje Metodolojisi
 • Ulaştırma Yönetiminde Yüksek Lisans Tezi

Araştırmanın Temelleri

Araştırmanın Temelleri seçeneği size daha metodolojik ve nicel bir eğitim sunar. Örneğin denizcilik veya hava taşımacılığı sektöründe danışmanlık, politika veya araştırma alanlarında kariyer için mükemmel bir hazırlık alacaksınız. Dahası, bu seçenek, doktora gibi daha ileri akademik araştırmalar için zemin hazırlayabilir.

Zorunlu dersler:

 • Taşımacılık İşletme Ekonomisi ve Politikası
 • Global Liderlik Becerileri
 • Araştırma Metodolojisi
 • İleri Endüstriyel Ekonomi
 • Refah Ekonomisi
 • Taşıma Modellemesi
 • Ulaştırma Araştırmalarında Yüksek Lisans Tezi

İkinci yarıyılda, Hava Taşımacılığı veya Denizyolu Taşımacılığı alanında bir ana dal arasında bir seçim yapacaksınız. Bu şekilde, programınızı özel ilgi alanlarınıza ve geçmişinize göre daha da özelleştirebilirsiniz. Hangi derslerin her bir ana dalın parçası olduğunu görmek için seçmeli derslere bir göz atın.

Büyük Deniz Taşımacılığı Büyük Hava Taşımacılığı
 • Liman Ekonomisi ve İşletmeciliği
 • Deniz Ekonomisi ve İşletmeciliği
 • Denizcilik Tedarik Zincirleri
 • Hava Taşımacılığı Ekonomisi ve İşletmeciliği
 • Havaalanı Yönetimi
 • Hava Taşımacılığı Fiyatlandırma Stratejileri

Global Liderlik Becerileri

AMS'de, bir kişi ve geleceğin lideri olarak büyüyeceğiniz kişisel bir gelişim yolculuğuna çıkarsınız. Küresel Liderlik Becerileri parkuru ile, kim olduğunuzun, başkalarıyla nasıl işbirliği yaptığınız ve ne tür bir kariyer yapmak istediğinizin daha fazla farkına varmanız için size meydan okur ve koçluk ederiz.

Bu yolculuk boyunca, egzersizler, kendi kendini analiz araçları, düşünme anları, bireysel takip, toplu oturumlar ve akran koçluğu karışımıyla çalışarak bu üç öğrenme seviyesine odaklanacağız. Size kim olduğunuzu ve başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuzu anlamanıza yardımcı olacak ilgili çerçeveler sunacağız. Güçlü yönlerinizi ve ihtiyaçlarınızı anlamanız ve büyüme alanlarınızı belirlemeniz için size destek olacağız. Küresel ve sürdürülebilir bir bakış açısı gerektiren kişisel bir liderlik iddiası geliştirmede size meydan okuyacağız.

Küresel Liderlik Becerileri gelişimi 'olması güzel' olmaktan çok daha fazlasıdır, kariyer başarısı için temel bir ön koşuldur ve işe alım görevlileri bir işe başvurduğunuzda bunu değerlendireceklerdir. Günümüzün işverenleri, genç mezunları seçerken etkileyici bir dizi sosyal beceri arıyor. Bunlar, öz farkındalık, başkalarıyla işbirliği içinde çalışma becerisi, liderlik becerileri, yeni durumlara uyum sağlama ve yeni beceriler geliştirme kapasitesi, farklı bakış açılarına açıklık ve saygı, çok kültürlü farkındalık ve uzun vadeli ve sistem düşüncesini içerir. sadece birkaç isim. Bu kurs, bu becerileri geliştirmenizde ve kim olduğunuz ile istihdam dünyasının ihtiyaçları arasında bir eşleşme bulmanızda size destek olmayı amaçlamaktadır; kariyer hedefleriniz ve işverenlerin aradıkları arasında.

AMS açılış kampı

Bu programa kaydolduktan sonra, programınızın başlamasından bir hafta önce düzenlenecek olan AMS ön eğitim kampımıza kayıt olabilirsiniz. Akademik yazı, mesleki İngilizce, iş araştırma yöntemleri ve finansal yönetim alanlarında dersler bekleyebilirsiniz. Bu yaz okulu zorunlu değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. Size sadece akademik titizlik kursları sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda size Belçika'nın en eski şehirlerinden Bruges'e bir gezi sunuyoruz ve elbette bu, öğrenci arkadaşlarınızı tanımak için ideal bir fırsat.

kabul

Akademik geçmiş

Bu program C-MAT ile işbirliği içinde düzenlenmiştir. C-MAT aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Program için temel giriş koşulları, ilgili bir konuda bir üniversite derecesi (minimum 4 yıllık bir tam zamanlı program içerir) ve kapsamlı bir İngilizce bilgisidir.

Kabul, öğrencinin başvuru dosyası, akademik geçmişi, motivasyonu, dil becerileri ve varsa mesleki deneyimi dikkate alınarak kabul kurulu tarafından verilecektir. Programın temel giriş koşullarından biri üniversite derecesidir:

 • Başvuru sahipleri, ilgili bir konuda yüksek lisans veya beş yıllık lisans derecesine sahip olmalı ve iyi çalışma sonuçları almalıdır.
 • Dört yıllık bir lisans derecesine sahip olan adaylar, bir yüksek lisans derecesi ile kanıtlanabilir bir denklik durumunda kabul edilebilir (örneğin, programın müfredatı, ilgili ek akademik kurslara / eğitime başarılı bir şekilde katılım ve / veya ilgili mesleki deneyim).
 • Sadece üç yıllık bir lisans derecesine sahip olan adaylar, İleri Yüksek Lisans programlarına kabul edilmeyecektir. Üç yıllık birden fazla lisans derecesi, bir yüksek lisans derecesine eşit değildir.
 • Üniversite derecelerini Avrupa Bologna sistemi (bkz. Http://www.ehea.info/members.aspx) altında alan adaylar, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi'nin 7. seviyesiyle karşılaştırılabilir bir dereceye sahip olmalıdır.
 • İlgili iş deneyimi (tercihen minimum 2 yıl) ek bir seçim avantajı olabilir.
İngilizce yeterlilik

Program İngilizce olarak öğretildiğinden, tüm adaylar akıcı yazılı ve sözlü İngilizce okuyabilmeli, dersleri takip edebilmeli ve düşüncelerini ifade edebilmelidir. İlk dili İngilizce olmayan öğrenciler için aşağıdaki nitelikler gereklidir:

 • A TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi). Kağıt tabanlı sınav (PBT) için minimum 550 puan veya bilgisayar tabanlı sınav (CBT) için 213 veya TOEFL internet tabanlı (iBT) puan için 80 puan gereklidir;
 • British Council IELTS (minimum 6.5 puanla International English Language Testing Service);
 • Princeton Testinin ( GMAT , Graduate Management Admission Test) sözlü bölümünde tatmin edici standart.
 • İngilizce dilindeki yeterliliğinizi kanıtlayan bir sonuca sahip akredite dil testi kuruluşlarından eşdeğer testler
 • Bir Avrupa üniversitesinden / kolejinden veya denizaşırı bir kurumdan, İngilizce dilindeki yeterlilik konusunda yeterli kanıt sağlayan birinci derece;
 • İngilizce'deki yeterliliğinizi kanıtlayan ve Kabul Kurulunu tatmin eden diğer kanıtlar.

İngilizce bilgilerinin yetersiz olduğunu düşünen adayların, ayrılmadan önce kendi ülkelerinde veya Anvers'te kaldıkları süre boyunca İngilizce dil kursları almaları şiddetle tavsiye edilir. Her akademik yıl boyunca, Antwerp Üniversitesi yabancılar için yoğun İngilizce dil kursları düzenlemektedir.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Antwerp Management School, the autonomous management school of the University of Antwerp (Belgium), offers 8 accredited Advanced Masters in a truly international context with study options in: Belgium ... Devamını oku

Antwerp Management School, the autonomous management school of the University of Antwerp (Belgium), offers 8 accredited Advanced Masters in a truly international context with study options in: Belgium, China, Brazil, Italy and the USA. Moreover, we are ranked #37 in the Financial Times for our Master in Management (2019). Daha Az