Dijital Pazarlama İletişimlerinde Msc

Genel

Program açıklaması

Dijital pazarlama iletişimi, modern işletmelerin başarısı için önemlidir. Uzmanlık ve sektörde tanınan bir yeterlilik aranır.

genel bakış

Dijital çağda iletişim kurduğumuz, reklam verdiğimiz ve müşterilere ulaşma şeklimiz önemli ölçüde değişti. Bu yeni pazarlama alanı hızla genişliyor ve tüm dünyada istihdam olanakları artıyor.

Veri ve Pazarlama Enstitüsü tarafından akredite olan bu, kanıta dayalı, uygulamalı dijital pazarlama stratejisi ve kampanya planlamasında bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış uzman bir derstir. Tüm dünyadan, dijital tutkusu olan ve profesyonel uygulamalarını geliştirmek ve pazarlama kariyeri beklentilerini geliştirmek isteyen öğrencileri memnuniyetle karşılıyoruz.

Bilgi ve becerilerinizi, sektörel yetenekli, araştırmada aktif akademisyenler, canlı müşteri brifingleri ve uzman konuk dersleriyle birlikte ortak çalışma ve grup çalıştaylarının bir karışımı ile geliştireceksiniz.

Sektörden Son Görüşler

Bu ders, dijital ortamdaki en son gelişmeler etrafında, işverenler tarafından aranan uzman dijital pazarlama becerilerini geliştirmenize izin veren birimlerle tasarlanmıştır.

Deneyimli dijital uzmanlar tarafından öğretilen, hızla büyüyen bu sektörde başarılı olmak için gereken benzersiz bilgiler ve hayati beceriler kazanacaksınız.

Bir Fırsat Dünyası

Kurs dışında, staj ve ağ oluşturma fırsatlarımız size becerilerinizi test etme ve değerli bağlantılar kurma fırsatı sunar.

Tercih ettiğiniz kariyer yönü, kurum içi, acente veya serbest meslek ne olursa olsun, bizimle çalışmak, tutkunuzu bulmanıza ve stratejik bir dijital pazarlamacı olarak başarılı olmanız için gereken bilgi ve becerilere sahip olmanızı sağlar.

uzunluk

 • 1 yıl
 • * Staj yapması halinde 2 yıl (Eylül 2020'den itibaren boşuna)

özellikler ve faydalar

 • Erişilebilir bir master derecesi - Pazarlama deneyiminiz ne olursa olsun uygundur.
 • Endüstri bağlantıları - Deneyimli pazarlama profesyonellerinden oluşan ekibimizden bilgi edinin ve küresel dijital ve sosyal medya topluluğu içindeki bağlantılarından yararlanın.
 • Manchester'da Eğitim - İngiltere'nin en heyecan verici dijital şehirlerinden biri yetenekli mezunlar için yaratıcı şirketler ile doludur.
 • Sınav Yok - Basınçlı sınavlara girmeden derecenizi tamamlayın. Değerlendirme% 100 derstir.
 • Uygulamalı öğrenme - Yeni edinilmiş dijital becerilerinizi canlı bir müşteri özeti üzerinde çalışırken uygulamaya koyun. Gerçek dünya deneyimi kazanacak ve profesyonel portföyünüzü oluşturmaya başlayacaksınız.
 • Staj - Bölgedeki acenteler ve endüstri ortakları ile staj fırsatlarını keşfedin. Bu, olası kariyer yollarını test etmenize ve iş tecrübenizi geliştirmenize olanak sağlar.
 • İstihdam Edilebilirlik - Dijital ortamda çok çeşitli üst düzey roller için rekabet etmenize olanak sağlayacak, endüstride tanınan bir nitelik kazanın.
 • Akademik uzmanlık - Araştırma, analiz ve yayın alanlarında deneyimli akademisyenler tarafından verilecek.

Akreditasyonlar, Ödüller ve Onaylar

 • İşletme Okulu, MBA Derneği tarafından onaylanmıştır. AMBA akreditasyonu lisansüstü işletme eğitiminde en yüksek başarı standardını temsil eder.
 • İşletme Okulu, İşletme Koleji Okullarını Geliştirmek için Birlik tarafından onaylanmıştır. Bu, işletme ve yönetim eğitiminde küresel mükemmellik standartlarını karşıladığımız için uluslararası olarak tanındığımız anlamına gelir.
 • Bu program dünyaca ünlü Veri ve Pazarlama Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir. Bu, müfredatımızın Enstitü tarafından onaylandığı ve öğrencilere istihdam edilebilirliği artırıcı bir profesyonel nitelik kazanma fırsatı verdiği anlamına gelir.

Kariyer olasılıkları

Mezun olduğunuz zaman, bu heyecan verici, sürekli gelişen endüstride başarılı olmak için değerli beceriler ve kritik bilgiler geliştirmiş olacaksınız.

Dijital pazarlama artık çoğu sektöre dokunuyor. İstihdam fırsatları küresel olarak genişliyor. Bir dijital pazarlama yöneticisi, dijital marka yöneticisi, sosyal medya veya dijital hesap yöneticisi veya yöneticisi veya içerik oluşturucu veya yönetici olarak rolleri bulmak, seçeneklerden sadece bazılarıdır. Ayrıca, bu heyecan verici yeni alanlardaki rolleri de keşfedebilirsiniz. endüstri gibi:

 • CRM teknolojisi
 • Pazarlama otomasyonu
 • Programlı pazarlama
 • Dijital pazarlama danışmanlığı

Yüksek seviyeli operasyonel ve stratejik planlama rolleri, aynı zamanda, gelişmekte olan dijital kampanyalar üzerinde çalışabileceğiniz yerlerde de olabilir. Yeni edindiğiniz bilgi ve becerilerinizle, dijital pazarlama iletişimlerinde serbest bir kariyere devam edebilecek, hatta kendi ajansınızı yaratabileceksiniz.

Mezunlarımız aşağıdakiler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki heyecan verici rollerde çalışıyorlar:

 • BP
 • Kooperatif Bankası
 • McCann
 • TBWA
 • Hut Grubu
 • SE10 PR

Mezunların% 92'si mezun olduktan sonra altı ay içinde doğrudan işe ya da ileri eğitim görüyor.

DLHE anketi 2017, istihdama veya daha fazla çalışmaya hazır olan ve hedefleri bilinen tüm katılımcılar için.

Giriş koşulları

Pazarlama veya iş konularında veya beşeri bilimler, bilim veya teknolojideki herhangi bir disiplinden en az 2: 2 derece veya eşdeğeriniz olacaktır.

Yurtdışı başvuru sahipleri, herhangi bir kategoride 5.5'ten az olmayan veya eşdeğer kabul edilmiş İngilizce yeterliliği olan toplam 6.5 puanla IELTS'e ihtiyaç duyacaktır.

Lütfen dikkat: bu kursa başvurmak için yalnızca bir referans sağlamanız gerekir.

Uzmanlarla Tanışın

kurs ayrıntıları

Dijital çağ hayatlarımızı değiştirdi - ve pazarlama değişti, ayak uydurdu ve her yeniliğin en iyisini yaptı. Hızla gelişen bir dünya ve doğru yeteneklerle dolu bir fırsat.

Hedeflenen dijital pazarlama kampanyalarını yayınlamak, izlemek ve ölçmek için neler gerektiğini keşfetmenize yardımcı olacak bir derstir. Çok önemli bir nokta da, ister canlı bir müşteri çalışmasında isterse de staj yaparak olsun, teoriyi pratikte uygulama şansınız olacak.

Gelişen yaratıcı ve dijital sektöre ev sahipliği yapan Manchester, profesyonel portföyünüzü geliştirmek için ideal bir yerdir. Kısacası, dijital pazarlama alanında kariyer yapmak için birkaç tane daha iyi konum var.

Yıl 1

Dijital ve Dijital Ölçme ve Değerlendirme Stratejisi de dahil olmak üzere alanları kapsayan toplam dokuz temel konu üzerinde çalışacaksınız. Oradan, tez projenizi tamamlamak için devam etmeden önce, büyük bir çalışma ile uğraşmanız gereken ustalık düzeyinde çalışma becerilerine geçeceksiniz. Ayrıca, seçeneklerinizi seçerek çalışmalarınızı uyarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki birimler Eylül 2020'ye giriş için ders içeriğini gösterir.

Çekirdek Üniteler

Dijital için Strateji

Dijital pazarlama asla sabit kalmaz. Gelişen teknikler ve sektördeki en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinin. Kazanan bir dijital iletişim stratejisi oluşturma, başarınızı ölçme ve müşteriler için kusursuz bir deneyim oluşturma becerilerini geliştireceksiniz.

Uygulamalı Araştırma Önerisi

Bir araştırma projesi için gelişmiş bir teklif oluşturacaksınız. Bu önemli özet, uygulamalı araştırma projenizde keşfedeceğiniz karmaşık konuyu tanımlayacağınız ve yapılandıracağınız yerdir.

Uygulamalı Araştırma Projesi

Şimdi teklifinizi tamamladınız, araştırma projenizi yazma zamanı geldi. Daha önce tanımladığınız sorunu araştıracak ve sonuçlarınızı ve düşüncelerinizi sunacaksınız.

İçerik Stratejisi

Çeşitli dijital kanallar, etkileyiciler ve sizin tarafınızdan oluşturulan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sayesinde, izleyicileriniz için heyecan verici içerikler oluşturabilirsiniz. Dijital içeriği oluşturmak, ölçmek ve optimize etmek için gereken teori ve teknikleri öğrenin.

Dijital Ölçme ve Değerlendirme

Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını anlamazsanız, kampanyalarınızı asla geliştiremezsiniz. Performansı ölçmek için kanıta dayalı bir yaklaşım kullanarak, iletişim stratejilerini değerlendirir ve başarıyı ölçmek için analitik kullanırsınız.

Organik ve Ücretli Dijital Uygulama

Dijital pazarlamada başarılı olmak için farklı kanalların nüanslarını anlamanız gerekir. Sosyal medyayı, videoyu, arama motorlarını ve e-posta pazarlamasını keşfedin. Uygun maliyetli organik ve ücretli kampanyalar oluşturmak için bu kanalları nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Zengin Kullanıcı Deneyimi

Zengin kullanıcı deneyimi insanların dikkatini çekebilir ve güven oluşturabilir. Dijital iletişim deneyimini oluşturmak ve test etmek için ihtiyaç duyduğunuz yöntemleri ve modelleri öğrenerek bu ortaya çıkan konsepti keşfedeceksiniz.

Dijital Yüksek Lisans Seviye Öğrenme

İleri düzeyde çalışmak, güçlü bir eleştirel düşünme ve çalışma becerisine ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Hepsi dijital pazarlama iletişimi bağlamında metodoloji, analiz ve referansları öğreneceksiniz.

Uygulamada Pazarlama

Teorinin ötesine geçin ve pratik bağlamda pazarlamaya bakın. Stratejik pazarlamanın farklı ilkelerini ve modellerini inceleyeceğiz ve rekabetçi bir işletmede nasıl çalıştıklarını inceleyeceğiz.

Değerlendirme Ağırlıkları ve İrtibat Saatleri

10 kredi, derslerin, seminerlerin ve pratik oturumların ve bağımsız çalışmaların bir birleşimi olan 100 saatlik bir çalışma anlamına gelir. Bir Yüksek Lisans derecesi tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredi, bir PGCert 60 kredi ve bir MFA 300 kredi içerir. Çalışma sürenizin ve kursun değerlendirilmesinin tam bileşimi, seçenek tercihlerinize ve öğrenme tarzınıza göre değişecektir, ancak bu olabilir:

Ders çalışma

 • Tam zamanlı:% 50 ders, seminer veya benzeri; % 0 yerleşim; % 50 bağımsız çalışma

değerlendirme

 • Tam zamanlı:% 100 kurs; % 0 pratik; % 0 sınav
Yerleşim Seçenekleri

Business School'un Lisansüstü Staj Programı ile faydalı bir iş deneyimi edinebilirsiniz. Kısa süreli staj ile yalnızca işverenlere çalışmaya hazır olduğunuzu göstermez, aynı zamanda hayati bir deneyim kazanır ve profesyonel ağınız için değerli bağlantılar kurarsınız.

Staj, en az 100 saatlik bir çalışmayı içerirken - Kasım ile Ağustos ayının başlarında herhangi bir zamanda başlayarak - bu saatlerin nasıl yapılacağı esnektir. Çalışmalarınızda bir mola sırasında tam zamanlı çalışabilir veya hafta boyunca bir ya da iki hafta boyunca çalışmalarınıza uygun şekilde çalışabilirsiniz.

Seçmeli Staj Yılı (Eylül 2020'den itibaren)

Öğretilen birimlerinizi başarıyla tamamladığınızda 36-48 haftalık staj yapma şansına sahip olacaksınız. Endüstri ile kapsamlı bağlantıları olan ve öğrencilerin yerleşimleri bulmalarına yardımcı olmada 25 yılı aşkın deneyime sahip Yerleşim Büromuz tarafından destekleneceksiniz.

Yerleşim Ofisi, çeşitli fırsatların reklamını yapar, başvuru ve işe alım süreci için destek verir ve tavsiyelerde bulunur ve üniversiteden uzaktayken sizi desteklemeye devam eder.

Bu staj için ek bir ücret alınır.

Pazarlama, Perakende ve Turizm Bölümü

Pazarlama, Perakende ve Turizm Departmanımız İngiltere'nin pazarlama, dijital pazarlama, reklam ve markalaşma, halkla ilişkiler, perakende satış yönetimi, yer yönetimi ve turizm yönetimi konularındaki en büyük eğitim sağlayıcılarından biridir. Bölümün misyonu, kilit endüstri kurumları tarafından onaylanmış kurslar aracılığıyla, eğitim ve araştırma mükemmelliği sağlayan, öğrencileri yüksek derecede istihdam edilebilir, sosyal ve çevresel açıdan sorumlu profesyonellere dönüştürmektir.

harç

İngiltere ve AB Öğrencileri
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 9.250 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 16.500 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Yarı zamanlı öğrenciler her akademik yılda en fazla 90 kredi alabilir.

Ek maliyetler

Kurs için gerekli olan kitapların tümüne kütüphaneden erişilebilir. Üniversitede ayrıca PC laboratuvarları ve bir dizüstü bilgisayar kredisi hizmeti bulunmaktadır. Bununla birlikte, birçok öğrenci, ders ve / veya bir dizüstü bilgisayar için bazı temel ders kitaplarını satın almayı seçmektedir. Öğrencilerin ödevlerini ve diğer belgeleri de yazdırması gerekebilir. Kampüs yazdırma maliyetleri sayfa başına 5 sayfadan başlar. Tahmini maliyetler bir dizüstü bilgisayar için 300 £, kitap ve baskı için 100 £ 'dır. Toplam isteğe bağlı maliyet: £ 400.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Devamını oku

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Daha Az

Akreditasyonlar