Eğitim bilimleri mezun: dili ve edebiyatı öğretimi

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

 • Çalışmalar Süresi (yıl): 1.5 yıl
 • Çalışma başlığı: Eğitim: Fen Öğretimi Dili ve Edebiyatı (MEd, 1.5 yıl veya 3 dönem)
 • Başlık Çalışmaları Seviyesi: Yüksek Lisans (2 Döngüsü Çalışmaları)
 • Öğretim Dili: Yunan
 • Süreç Çalışmaları: Tam / Kısmi katılım
 • Asgari Kredi: 30
 • Asgari Avrupa Kredi (AKTS): 90

Program açıklaması

amaç

Programın amacı iki yönlüdür. Bir yandan, ileri düzeyde eğitim kursları (a) izleme yoluyla uzmanlık alanında derin bilgi edinmelerine öğrenciye yardımcı, (b) Fakülte ile ilgili literatür, ve (c) etkileşim çalışması Diğer öğrenciler. Öte yandan, program çeşitli kurslar belirli nicel ve nitel araştırma kursları (a) izleme, (b) ile küçük çaplı soruşturma araştırma becerilerini teşvik ve / veya Yüksek Lisans Tezi hazırlanması ve amaçlar (c) seminer / konferans araştırma içeriğinde katılım. Genel olarak, programın genel amacı, bağımsız bir düşünür ve bilim adamı eğitimci olmak için öğrencinin yardımcı olmaktır.

hedefleri

 1. Eleştirel düşünme ve dil ve edebiyat bilimsel yönlerini yönetmek için becerilerin edinimi geliştirilmesi yoluyla, bağımsız bilimsel araştırma onlara yol için gerekli araştırma ve metodolojik araçları tanıyın.
 2. Tüm bu özel bilgi ve yenilikçi uygulamalar, dilbilim, çeşitli için gerekli olan yöntemler Edinme öğretme-metodolojik etkileşimli ortamlar ve disiplinler arası kavramları üzerinde durularak, ve pedagojik.
 3. Dilsel çeşitlilik, kültürel ve kültürel zenginliği olan ilgilerini Yetiştirmek, yavaş yavaş kültürlerarası iletişim uygulamalarının olarak sonuçtaki gelişimini hareket edecek becerilerini geliştirmek.
 4. Tamamen teorik anlayışlar başlayarak ve saha incelemeleri ve vaka çalışmaları gibi ulaşan kendi çıkarları doğrultusunda metodoloji derinleştirir.

Kariyer fırsatlarının

Programın mezunları şu seçenekler var:

 1. okul düzeyinde bir idari pozisyonu aramaya (örn Müdür, Müdür Yardımcısı) ve / veya Eğitim ve Kültür Bakanlığı (örneğin Müfettiş).
 2. Pedagoji Enstitüsü'nde eğitmen olarak çalışmak için.
 3. Bir yüksek öğretim kurumunda akademik konumunu anlamak.

Başka çalışmalara geçiş olanağı

Programın mezunları doktora çalışmalarını takip edebilirsiniz.

öğrenme Çıktıları

 1. Yön temel literatürü Derinleştirmek.
 2. Okul bağlamında, bu bilgileri seçti temel kavram, ilke ve Yön modelleri ve anlayın.
 3. eleştirel araştırma yönünde sonuçlarını ve okul ünitesini ve eğitim sistemini karşılaştığı sorunlara kendi etkilerini incelemek.
 4. okul birimi düzeyinde ve sistem araştırmalarında sorunları tespit ve bunları çözmek için planlamak.
 5. eleştirel onlara hitap etmek, sosyolojik, psikolojik ve felsefi boyutları ve planı harekete inceleyerek eğitim sorunlarını analiz etmek.
 6. mevcut uygulamaları veya yeni prosedürlerin tanıtımı geliştirmek için yönde ilişkili liderlik rolleri varsayalım.
 7. Yön, eg uygulamaları modernize yardımcı olmak için Okul yönetimi, öğretim kalitesi, kapsayıcı eğitimi.
 8. gündelik sorunları çözmek için edinilen becerilerin uygula, örneğin İç ve dış izleyiciler, koçluk, eğitim ve gelişim ile öğrenci / sistem / program, planlama ve karar verme, iletişim değerlendirilmesi.
 9. İnsan yenilik sermaye ve yeni uygulamaların ve prosedürlerin giriş Exploit.
 10. değişim ve yenilik madde etkisi ve iyileştirme çabalarını desteklemek için.
Son Güncelleme Ağustos 2017

Okul Hakkında

Bir Bakışta UNICUniversity of Nicosia (kısaca UNIC) geleceğinizi inşa edebileceğiniz yerdir. Yenilikçi ve dönüştürücü bir öğrenme alanında bir araya gelerek dünya genelinde 70 ülkeden 12.000'den fazla... Devamını oku