Eğitim Bilimleri Yüksek Lisans: Etkileşimde Öğrenme

Genel

Program açıklaması

Öğrenciler okullarda nasıl öğrenir? Bireysel farklılıkların öğrenmedeki rolü nedir? Öğrencilerin en iyi şekilde öğrenmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak için öğrenme ortamlarını nasıl geliştirebilirsiniz?

Yukarıdaki sorularda bahsi geçen tüm süreçler için ortak olan, etkileşimde bulunduğumuz süre boyunca gerçekleştikleridir. Etkileşim, öğrenmenin ve gelişmenin motorudur ve bu nedenle eğitimi geliştirmenin anahtarıdır.

Hepimiz bu etkileşimleri tanıyabilsek de, bu ustanın izinde bu günlük etkileşimleri daha iyi incelemek için bilimsel, kanıta dayalı bir yaklaşım izlemeyi öğreneceksiniz. Bu usta akademik dersleri öğrendiğimiz, bilişsel ve meta-bilişsel beceriler geliştirdiğimiz ve sosyal yetkinlikler kazandığımız karmaşık süreçleri yakınlaştırır.

Bu yüksek lisans programında farklı teorik perspektifler ve didaktik yaklaşımlar bir araya geliyor. Öğrenme süreçlerini bağlam içinde anlayacak ve öğrenme ortamlarını öğrencilerin gereksinimlerine göre optimize etmede ortaya çıkan zorlukları inceleyebileceksiniz.

program

Yıl 1

İlk dönem, büyük ölçüde metodolojik ve teorik derinleşme için ayrılmıştır. Birinci dönemin ikinci yarısında ayrıca, öğrencinin somut bir soru temelinde daha sonraki mesleki alanı araştırdığı bir staj veya profesyonel yönlendirme de vardır.

İkinci dönem, birkaç ders izlemeye ek olarak, büyük ölçüde, bir araştırma projesi amirinin denetiminde yüksek lisans tezi üzerinde çalışmaya adanmıştır. Bir forum bu bölümün tamamlanması. Öğrenci, araştırma projesi hakkında tartışılan sözlü bir sunum yapar.

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Kabul şartları

Hollandaca diploma

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
Önceki eğitim

Toelichting op de tabel "Kapı Gereçleri". Verwante HBO-opleidingen zijn: ALO / CALO, PABO (PA), HBO-pedagogiek, HKP, HPO, HSAO, vietnamlar tweedegraads, HBO-psychologie.

Yazılmış istek

Studenten bir araya geldi

 • Ander Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları bachelordiploma
 • Bachelordiploma aen een andere universiteit dan RUG
 • Niet, evren diploması
 • Bachelordiploma Pedagogische Onderwijskunde / Onderwetenschappen'nin Wetenschappen'i
Diğer giriş şartları

Voyager toelatingseisen toegespitst izlemede çalınacaklar ve bölümleri Onderwijsinnovatie en Interaction içinde öğrenme. Temas eden kişi, parmak uçları üzerinde övünmez, görüşmez olarak konuşur ve konuşmazdır.

Uluslararası diploma

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
Diğer giriş şartları
 • Lisans derecesi veya eğitim ile ilgili bir konuda lisans derecesi
 • Araştırma metodolojisi ve ilgili istatistikler hakkında iyi bilgi (web sitesinde bir tanılama testi mevcuttur) * Eğitim psikolojisi hakkında iyi bilgi
 • Gelişmiş analitik ve sentetik bilişsel beceriler
 • İngilizce dil gereksinimi: TOEFL 580 veya IELTS 6.5
 • Tüm başvurular Kabul Kurulu tarafından akademik bir değerlendirmeye tabi tutulur.

dil gereksinimleri

sınav Minimum puan
C1 Gelişmiş (eski CAE) C1-
C2 Yeterliliği (eskiden CPE) C2-
IELTS genel bandı 6.5
IELTS dinleme 6
IELTS okuma 6
IELTS yazımı 6
IELTS konuşuyor 6
TOEFL kağıt bazlı 580
TOEFL bilgisayar tabanlı 237
TOEFL internet tabanlı 92

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler

01 Haziran 2021

01 Eylül 2021

AB / AÇA öğrencileri

01 Haziran 2021

01 Eylül 2021

AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri

01 Haziran 2021

01 Eylül 2021

Öğrenim ücretleri

Milliyet Yıl Ücret Program formu
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı
AB / AEA dışı 2020-2021 15.000 € tam zamanlı

İş imkanları

Eğitim Bilimleri Yüksek Lisansı sizi politika ve danışma pozisyonlarına hazırlar. Öğrencilere ve öğretmenlere, ayrıca okul ekiplerine, kurullara ve politika yapıcılara tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Eğitimsel yeniliklerin tanıtımı gibi öğrenme ve organizasyon sorunları ile ilgileneceksiniz. Hükümet içinde ayrıca eğitim politikası ve yeni form ve eğitim yöntemlerinin geliştirilmesi konularında da çalışabilirsiniz.

Eğitimciler için faaliyet alanları:

 • Politika danışmanı, eğitim geliştirici, personel, kaliteli bakım çalışanı, eğitim danışmanı, üniversite dekanı veya üniversiteler, öğretmen yetiştirme kursları, orta veya yüksek mesleki eğitim veya yetişkin eğitimi gibi büyük eğitim kurumlarında kariyer danışmanı.
 • Belediye, il veya ulusal hükümet ile birlikte eğitim politika görevlisi
 • Okul, öğretmen veya öğrenci danışmanı / koçu olarak eğitim rehberliği hizmetleri için
 • Eğitim destek hizmetlerindeki çalışan
 • Eğitim veya derneklerin şemsiye organizasyonlarında politika görevlisi
 • Bir eğitim kurumu içindeki okul sorumlusu / eğitim yöneticisi / koordinatörü
 • (Milletvekili) Müdür / yönetim
 • Bilimsel araştırma: Hükümetler, şirketler, araştırma büroları, eğitim kurumları, üniversite - Doktora: öğrenme öğretmeni veya Araştırma Yüksek Lisansı için burs
 • Orta veya yüksek mesleki eğitimde öğretmen (HBO / MBO)
 • Eğitim gazetecileri olarak medya (radyo, televizyon, basın)

Araştırma

GION: Gronings Enstitüsü onderzoek van onderwijs adına

GION (Groningen Araştırma ve Eğitim Enstitüsü), bilimsel araştırma yoluyla daha iyi eğitime somut bir katkıda bulunmaktadır. Öğrencilerin bilişsel ve duyuşsal gelişimi için daha olumlu sonuçları varsa, eğitim daha iyidir. Araştırma enstitüsünün amacı, eğitim hakkında bilgiyi artırmak ve eğitim uygulamalarını geliştirmektir. Bu nedenle GION, hem temel araştırma hem de görevlendirilmiş araştırma yürütmektedir.

Araştırma temaları

GION'ın araştırması dört araştırma temasına odaklanmaktadır:

 • Öğrenci, öğretmen ve öğretim

Sınıfta neler olduğunu araştırın. Öğrenciler nasıl öğrenir? Öğretmenler sınıfta ne yapar? Hangi yollarla öğrenci öğrenmesini geliştirebiliriz?

 • Okul kurulları ve eğitim politikası

Okul düzeyinde yapılan araştırma (organizasyon). Okullar nasıl yönetilir? Çalışanlar ve yönetim birlikte nasıl çalışır? Eğitim politikasını hangi yollarla geliştirebiliriz?

 • Toplum, kültür ve politika

Bazen araştırma soruları sınıf veya okul seviyesini aşar. Bu çalışmalar geniş, çeşitlidir ve eğitimin sosyal, kültürel ve / veya politik yönüne odaklanmaktadır. Örneğin, GION, dil ve hareket eğitimi alanındaki öğrencilerin ulusal seviyesine eğitim / araştırma anketleri yapmıştır.

 • Eğitim araştırma metodolojileri

Araştırmacılarımızdan bazıları bilimsel araştırmanın teorik ve temel yönlerine odaklanmaktadır. Örneğin, eğitim alanında araştırmanın yapıldığı ve hangi yöntemlerin kullanıldığı.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az