Eğitim Liderliği Yüksek Lisans (Headship için Uzmanlık Yeterliliği ile)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Eğitim Liderliğindeki Ustalarımız, hevesli ve erken dönemdeki okul liderleri için uygulamaya dayalı bir derstir.

Elbette, bilgili stratejik vizyon, değerler ve hedefleri uygulamaya koymak için ihtiyacınız olan bilgi ve anlayışı geliştirirsiniz - çalıştığınız her yerde iyileştirme için değişime öncülük etmenize yardımcı olur. Çalışmalarınız boyunca, destekleyici, yaratıcı ve zorlu öğrenme ortamlarında liderlik ve yönetim uygulamalarınızı geliştireceksiniz.

Esnek bir çalışma rotası ve yüz yüze ve çevrimiçi öğretimin bir birleşimi, ders çalışmalarınızı mevcut taahhütlerinize uygun hale getirmenizi kolaylaştırırken, uygulamaya dayalı öğrenim Mesleki Standartlar çerçeveniz içinde belirlenir.

Lütfen dikkat: Lisansüstü Sertifikalar için “Heading Into” ve “In Headship” aday adayları, bu Yüksek Lisans'lara İskoç Eğitim Kolejleri Koleji aracılığıyla başvurabilmek için yerel yetkilileri tarafından desteklenmelidir.

Bizimle çalışmak için en önemli nedenler

# 1 İskoçya Eğitim için 1. sırada - Guardian University Guide 2018

İngiltere'de Eğitim için En İyi 10 - Tam Üniversite Rehberi 2019

# 3 GTCS'nin profesyonel standartlar çerçevesi doğrultusunda beceriler kazanın

Kurs Hedefleri

Kurs, hevesli eğitim liderlerinin profesyonel gelişimini destekler ve kendi ortamınızdaki ve daha geniş profesyonel toplumdaki pratiğin iyileştirilmesine etkili bir şekilde katkıda bulunmanıza olanak tanır. Özellikle, uygulamalarınızı geliştirmek ve GTCS tarafından belirlenen stratejik liderlik ve yönetim yetkinliklerini geliştirmek için kritik yansıma araçlarını kullanmanıza yardımcı olacaktır. Kurs ayrıca kursta hem içinde hem de ötesinde güçlü profesyonel ağların gelişimini desteklemek için tasarlanmıştır.

Profesyonel akreditasyonlar

Bu kursta “Into Headship” modüllerinin ikisi de İskoçya Genel Öğretim Konseyi (GTCS) tarafından akredite edilmiştir.

Kurs ayrıntıları

İskoçya'da müdürlük için gerekli yeterlilikleri kazanın ve eğitim mükemmelliği için ulusal çerçeve içinde büyütün.

Yüksek Lisans Eğitim Liderliği (Uzmanlık için Uzmanlık Yeterliliği ile) dersinin üç aşaması vardır:

  • Orta Liderlik
  • Başkanlığa - bu Yüksek Lisansın temel bileşenlerinden biri, 2020'den itibaren İskoçya'da baş öğretmenlik pozisyonlarına başvuran adaylar için zorunlu bir nitelik olacaktır.
  • Başlıkta

öğretim

Yüksek Lisans'ın kalbinde, Eğitim Liderliği “Başlığa” modülleri içine gömülü olan Headship için Uzmanlık Yeterliği'dir. Kursun bu unsuru İskoçya için Genel Öğretim Konseyi tarafından akredite edilmiştir, bu da iş temelli Yüksek Lisans kursunun hem profesyonel hem de akademik bir ödülü içerdiği anlamına gelir.

Bu ders sadece yarı zamanlı olarak sunulmaktadır. Çalışmanın süresi, MSc için normalde üç yıldır, ancak bu programın art arda üç yıl içinde alınması pek olası değildir. Yüksek lisans için altı modülleri tamamlamanız gerekmektedir.

Modüller, bireysel ve işbirlikçi çalışmaları kolaylaştırmak için tasarlanmış bir harmanlanmış öğrenme formatı ile teslim edilir. Format, yüz yüze seminer günleri, rehberli, kendi kendine çalışma, çevrimiçi ve iş temelli öğrenimin bir karışımıdır.

Kurs direktörü

Valerie Drew

vmdrew@stir.ac.uk

44 (0) 1786 466270

Kilit personel

Kurs Direktörü, Doktor Valerie Drew, Headship için yeni zorunlu Uzmanlık Yeterliliği için Eğitim Liderliği ulusal tasarım grubu İskoç Koleji üyesidir. Aynı zamanda Sosyal Bilimler Fakültesindeki Profesyonel Uygulama, Eğitim ve Öğrenmeye Yönelik Uluslararası Araştırma Ağı olan ProPEL Daimi Komitesi'nin bir parçasıdır.

Son Güncelleme May 2018

Okul Hakkında

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Daha Az