EMerald: Kaynaklarda Yüksek Lisans Mühendisliği (Geometallurgy ve Circular Economy'de Yenilikçi Eğitim)

Genel

4 konum mevcut

Program açıklaması

2016 yılında EIT Etiketi verildi

Meydan okuma

EMerald Yüksek Lisans programı, Avrupa Birliği tarafından kaynak verimli bir Avrupa yaratmak için dile getirilen acil ihtiyacı karşılamak üzere oluşturuldu. AB, modern ekonomimizdeki mineral ve metal kaynaklarının önemini kabul ederken, hammadde endüstrilerinin de kritik beceri sıkıntısı ile karşı karşıya olduğunu fark etti.

EMerald Yüksek Lisans programı, yeni bir mühendis mühendisini girişimci bir zihniyetle ve değer zincirinin küresel bir vizyonuyla eğitmeyi, hayatın son ürünü toplayarak sona eren bir çemberin başında maden ve metal kaynaklarının çıkarılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Kentsel madenlerden değerli materyallerin geri kazanımı (döngüsel ekonomi). Bu nedenle, Yüksek Lisans kursu iki açıdan odaklanacaktır:

 • Jeo-metalürjide yenilikçi eğitim sunarak jeolojik keşif ve mineral işleme arasındaki boşluğu kapatmak.
 • İşleme zorluklarını ve geri dönüştürülebilirlik açısından hedefleri karşılama ihtiyacını bilen profesyonelleri oluşturarak, kaynağı verimli bir şekilde kapatmaya yardımcı olmak.


Program Yapısı

EMerald dört sömestr olarak düzenlenmiştir ve dönem başına 120 AKTS veya 30 ECTS'dir.

Programın ilk yılı, öğrencilerin bilgilerini uyumlu hale getirmeyi ve kaynakların karakterizasyonu ile modelleme ve işleme ve yönetim teknikleri (multidisiplinerlik) arasında doğru dengeyi bulmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İki üniversite tarafından sunulan tematik kurslar (ULiège ve UL), enine becerileri geliştirmek için güçlü bir program ile tamamlanmaktadır. Endüstri uzmanları ve davetli akademisyenler, kurumsal sosyal sorumluluk, ekonomi, yaşam döngüsü analizi ve modern sürdürülebilir mühendislik faaliyetlerinin diğer önemli yönleri hakkında önemli katkılar sağlamalıdır.

Tüm dersler, laboratuarlarda teorik derslerin ve pratik çalışmanın bir karışımını sunmaktadır. Öğrenciler genellikle gerçek bir vaka çalışması üzerinde gruplar halinde çalışırlar, karmaşık cevherler ve atık maddeler için muhtemel işleme yollarını öğrenirler.

Üçüncü dönem öğrencilere LTU (ana kaynaklar) veya TUBAF (ikincil kaynaklar) akışında daha fazla akış konusunda uzmanlaşma seçeneği sunmaktadır. Son dönem, tez uzmanlığına bağlı olarak yukarıda belirtilen kurumlardan herhangi birinde harcanabilir. Lokasyondan bağımsız olarak, yüksek lisans tezi, bir staj için öğrencileri de barındıracak bir endüstriyel ortak veya bir araştırma merkezi ile yakın işbirliği içinde tamamlanacaktır.

Kursların tam kataloğu EMerald web sitesinde mevcuttur: www.em-georesources.eu

İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi

EIT-Etiketli bir program olan EMerald, sadece derin bir jeo-kaynak bilgisine sahip olmayan, aynı zamanda tüm hammadde değer zincirinin ve girişimci, yaratıcı zihniyetin bütüncül bir görünümünü barındıran disiplinler arası mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
EMerald programı:
 • Endüstri dünyasına bakış açısı kazanmanızı ve profesyonel seminerler ve teknik geziler yoluyla tüm hammadde değer zincirine ilişkin farkındalığınızı ve farkındalığınızı artırmanızı sağlar.
 • Girişimcilik becerilerinin kazanılmasını kolaylaştırmayı hedefleyen birçok kurs sunmaktadır. Ekiplerde nasıl çalışacağınızı öğrenecek ve sonuçlarınızı geniş bir topluma ileteceksiniz. Bazı derslerde, veri entegrasyonundan ekonomik yönleri de dahil olmak üzere kaynakların tahminine gerçek vaka çalışmaları yürüteceksiniz.
 • Araştırma alanlarını, atölye çalışmaları ve Yüksek Lisans tezinizle ve olanaklarla birlikte, uluslararası toplantılara (örneğin SGA'nın iki yılda bir yapılan toplantıları) katılabilirsiniz. Bu sayede araştırmacılarla tanışabilir ve araştırma alanında kariyer yapmak istiyorsanız fırsatları keşfedebilirsiniz.
 • Programın derslerinin profesyonel beklentilerini karşılamasını sağlayan bir Stratejik Danışma Kurulu (SAB) aracılığıyla programa danışmanlık yapan lider firmaların desteğini alır.
İlk ve ikinci yıl arasında, EMerald ustası, Ağustos ayında Freiberg'de gerçekleşecek olan üç haftalık yoğun bir kurs olan bir yaz okulu düzenliyor. Bir EMerald öğrencisi olarak, finans, pazarlama, iş modelleme ve operasyon yönetiminde sağlam yönetim kursları alma fırsatına sahip olacaksınız, bu da size mühendislik çözümlerinin toplum ve endüstriye nasıl uygulanabileceği ve ele alınabileceğine dair temel bilgiler sunacaktır.


Mezuniyet sonrası profesyonel profiller

Öğrenci olan siz misiniz?
 • Hammadde sektöründe kıvrak yeniliklerle ilgileniyor musunuz?
 • Girişimci olmak ve kendi şirketinizi kurmak için çok hevesli misiniz?
 • Jeoloji ve metalurji arasındaki boşluğu kapatmakla ilgileniyor musunuz?
 • Tüm hammadde değer zincirinin anlaşılması için meraklı mısınız?
 • En az üç Avrupa üniversitesini okuyarak profesyonel ağınızı genişletmek için motive oldu mu?
EMerald mezunlarının bilgi ve becerileri, endüstride ve ötesinde çok değerlidir. Sadece EMerald mezunları madencilik, inşaat malzemeleri (çimento, agrega), demir dışı metal üretimi, metallerin ve mineral kimyasının dairesel bir ekonomisi alanlarında çalışmaya uygun niteliktedir, aynı zamanda olası kariyer yolları da şunları içerir:
 • Jeolojik etütler
 • Genç arama şirketleri
 • Yatırım bankaları (kaynaklar sektörü)
 • Girişim sermayesi (kaynaklar sektörü)
 • AB Komisyonu (hammadde ve endüstri)
 • Ulusal / bölgesel yönetimler (madencilik kanunları, dairesel ekonomi, mineral endüstrisi).
 • EMerald ayrıca, maden işleme, jeo-metalurji, kaynak / rezerv tahmini, süreç geliştirme, mineral endüstrisi vb. Konularda daha ileri çalışmalar (PhD) hazırlar.


Gereksinimler

Uygun adaylar, Jeoloji alanında temel bilgi ve Mühendislik Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği veya Jeoloji Yüksek Lisans derecesi ile Mühendislik alanında lisans derecesine sahip olmalıdır.

Matematikte üniversite düzeyinde en az 22,5 AKTS gerekmektedir.


harç

 • AB öğrencileri için 4,500 € / yıl
 • AB üyesi olmayan öğrenciler için 9.000 € / yıl


Burslar

Eylül 2020'de başlayan öğrenciler için, öğrenci başına 13.500 € tutarında EIT Hammaddeleri'nden EIT-Label bursları mevcuttur.

EIT-Label burslarının nasıl verileceği ve kimlerin uygun olduğu hakkında bilgi için lütfen koordinatör üniversiteye doğrudan başvurun: emerald@uliege.be

Tüm öğrenim ücretlerini ve geçim masraflarını kapsayan bir dizi Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans bursu mevcuttur - ayrıntılar için http://em-georesources.eu adresini ziyaret edin.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Insti ... Devamını oku

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Daha Az
Espoo , Stolberg (Rhineland) , Hollanda porseleni , bordo şarabı , Darmstadt , Grenoble , Liège , Metz , Luleå , Freiberg , Ghent , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milan + 15 Daha fazla Daha az