Ekonomi Bilim Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Ekonomi programı, küresel ekonominin işleyişini inceler. Tüm ekonomik aktörleri ve bunların etkileşimlerini tartışacaksınız: aileler, işletmeler, finansal kurumlar, hükümet ve toplum. Yüksek lisans programı, ekonomik aktörler arasındaki etkileşimler ve davranışlarla ilgili karmaşık sosyal sorunları analiz etmek ve değerlendirmek için kullanabileceğiniz ekonomik teoriler, modeller ve teknikler hakkında size kapsamlı bir fikir verir. Bu aktörlerin ekonomik tercihler (tüketme, üretim, emek, yatırım, ithalat, ihracat vb.), Sonuçların toplum için ne gibi sonuçlar verdiğini ve bu konudaki sorunların nasıl en iyi şekilde çözülebileceğini öğreneceksiniz.


Kurs yapısı

Yüksek lisans programı, genel dersler ile ortak bir bölümün yanı sıra, müfredatınızı kendi ilgi alanlarınıza göre uyarlamanızı sağlayan iki bölümden oluşmaktadır. Çok çeşitli kurslardan bir anadal ve seçmeli derslerden üç ders seçebilirsiniz. Tüm öğrenciler (uluslararası) staj yapma imkanına sahiptir. Staj programa seçmeli ders olarak eklenebilir.

Genel kurslar (18 kredi)

 • Mikroekonomi: Karar Teorisi (6 kredi)
 • Makroekonomi: İş Çevrimleri, İnovasyon ve Büyüme (6 kredi)
 • Ekonometri: Zaman Serileri Analizi (6 kredi)

Büyük Finansal Kurumlar ve Piyasalar ile ilgili kurslar (18 kredi seç)

 • Bankacılık Ekonomisi (6 kredi)
 • Finansal Piyasaların Ekonomisi (6 kredi)
 • Yatırım Analizi (6 kredi)
 • Kurumsal Ekonomi (6 kredi)
 • Para Politikası (6 kredi)

Büyük Ekonomik Politika ile ilgili dersler (18 kredi seç)

 • Kamu Ekonomisi (6 kredi)
 • Maliye Politikası (6 kredi)
 • Çevre ve Enerji Politikası (6 kredi)
 • Ticaret ve Göç Politikası (6 kredi)
 • Para Politikası (6 kredi)
 • Kurumsal Ekonomi (6 kredi)
 • Sosyal Politika (6 kredi)

Seçmeli ders (6 kredi seç)

Yüksek Lisans Tezi (18 kredi)

Toplam 60 kredi


Genel kurslar, üç ileri düzey derste mikroekonomi, makroekonomi ve ekonometri bilginizi derinleştirir. Mikroekonomide, davranışsal etkileri, ikili yaklaşımı ve tüketici ve üretici davranışlarının genel dengesini incelersiniz. Bu aynı zamanda oyun teorisine bir giriş içerir ve asimetrik bilgi sorununu keşfedeceksiniz. Makroekonomide, son 40 yılda makroekonomideki temel gelişmeleri anlamak ve uzmanlaşmayı öğrenirsiniz. Odak, modern büyüme teorisi, yeni klasik makroekonomi ve modern iş çevrimi analizidir. Ekonometride, zaman serisi analizi için ekonometrik teknikler hakkındaki bilginizi genişletiriz.

Büyük Finansal Kurumlar ve Piyasalar, finans sektöründe iş arayan öğrenciler hedefliyor. Farklı finansal varlıkları ve risk-getiri özelliklerini kurumsal yatırımcı açısından incelersiniz. İyi yatırım kararları, en önemli finansal piyasaların (hisse senetleri, tahviller, kurumsal menkul kıymetler, döviz kurları, emtialar, gelişmekte olan piyasalar) ve hükümet bütçesi, faiz oranları ve enflasyon gibi ekonomik değişkenlerin gelişimi hakkında bilgi gerektirir. Ayrıca, bankaların yönetimindeki temel sorunları ve karmaşık etkileşimleri keşfedecek ve bankaların değişen düzenleyici ortamındaki önemli eğilimleri belirleyeceksiniz. Bunu yaparken, para politikasını, özellikle de ECB'yi yürütürken bir merkez bankasının karşılaştığı tüm yönleri inceleyeceksiniz.

Büyük Ekonomik Politika, ekonomi politikasını belirleyen bir iş arayan öğrencilerin, kelimenin tam anlamıyla (sadece hükümet değil, sosyal taraflar, merkez bankası, uluslararası kurumlar, finans kurumları, vb.) Amaçlanmasını amaçlamaktadır. Hükümetin ekonomideki rolünü inceliyorsunuz: verimli tahsis, hükümet müdahalesi ve başarısızlığı, eşitsizlik ve yoksulluk, sosyal seçim ve optimal vergilendirme. Refah devletlerinin adapte edilmiş bir politika aracılığıyla karşılaştığı mevcut sorunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi size öğreteceğiz. Ayrıca, para politikasını (özellikle ECB) ortaya çıkarırken bir merkez bankasının karşı karşıya olduğu unsurlara da hakim olursunuz. Ek olarak, çevre ve enerji politikası kapsamlı bir şekilde tartışılmaktadır: merkezi odak, kıt kaynakların optimal kullanımı ve ilgili maliyet-verimlilik, maliyet etkinliği ve bilgi sorunları kavramları üzerinedir. Son olarak, maliye politikasının ekonomik büyüme ve istihdam gibi temel makroekonomik değişkenler üzerindeki etkilerini keşfedeceksiniz.

Son olarak, yüksek lisans tezi çok önemli bir unsurdur. Bu tez ile edinilen bilgiyi bağımsız olarak bir probleme uygulayabileceğinizi gösterebilirsiniz.


Kariyer bakış açıları

Ekonomi programından mezun olanlar, sosyal-finansal-uluslararası-ekonomik anlayışları olan uzmanlara ihtiyaç duyulan makroekonomik organizasyonlarda bulunabilir. Finansal sektörde (bankalar, sigorta şirketleri ve merkez bankaları), ekonomistleri araştırma hizmetleri, yönetim, kredi analizi, ekonomik analiz, varlık yönetimi vb. Olarak görüyoruz. Ayrıca, birçok ekonomi mezunu uluslararası kamu kuruluşlarında bulunabilir. kurumlar, sosyal ortaklar (sendikalar ve işveren dernekleri), eğitim ve araştırma. Hükümet kuruluşlarında, ekonomik ve sosyoekonomik politikanın birçok yönünün hazırlanması, uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesini içeren çok sayıda işlevi vardır. Bazı iş örnekleri: satın alma analisti, bir bankanın baş ekonomisti, National Bank'taki bir ekonomi analisti, Flaman Hükümeti'nin politika danışmanı, bir sivil toplum kuruluşunda yatırım uzmanı ve çevre ekonomisti.

Kariyerlerini nerede yetiştireceğinden emin olmayan öğrenciler, VEK (Flaman Economic Circle) Kariyer Gününe katılabilirler. Bu Kariyer Günü, ekonomik öğrenciler tarafından her yıl düzenlenen Belçika'daki en büyük iş fuarıdır. Çok sayıda endüstriden çok sayıda şirket sunmaktadır. Bu gün tüm sorularınızı katılımcı firmaların işe alım görevlilerine sorma şansına sahip olacaksınız.


kabul

Diploma gereksinimleri

Adaylar akademik lisans diplomasına sahip olmalıdır.

Ekonomik program üç öğrenme yörüngesinden oluşmaktadır: 1. Ekonomi, 2. Niceliksel oluşum ve 3. İşletme Ekonomisi ve Sosyal ve Beşeri Bilimler. Adayların akademik geçmişi her bir yörüngede aşağıdaki bileşenleri içermelidir:

 • Ekonomi, örneğin mikroekonomi, makroekonomi, uluslararası ekonomi vb.
 • Kantitatif oluşum, örneğin matematik, istatistik, ekonometri vb.
 • İşletme Ekonomisi ve Sosyal ve İnsan Bilimleri, örneğin muhasebe, işletme, hukuk, insan bilimleri vb.

dil gereksinimleri

Kayıt sırasında B2 seviyesinde İngilizce gerekmektedir.

GMAT / GRE

Uygulama dosyanıza bir GMAT ve / veya GRE puanı eklenmelidir. GMAT veya GRE puanı olmadan başvuru dosyası gönderen adayların kabul edilme şansı daha azdır.

Nasıl başvurulur?

Başvurmak için çevrimiçi başvuru prosedürünü başlatmanız gerekmektedir.

Online başvuruyu tamamladıktan sonra, son başvuru tarihinden önce bir başvuru paketi (kağıt paket) göndermeniz gerekecektir.

Son başvuru tarihi

AÇA vatandaşları: 1 Haziran 2020'den önce

AÇA olmayan vatandaşlar: 1 Mart 2020'den önce

Öğrenim ücretleri

AÇA vatandaşları: 938,80 €

AÇA olmayan vatandaşlar: 5624,80 €

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history.

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history. Daha Az