Ekonomi Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Ekonomi Bilim Ustası

Manoogian Simone İşletme ve Ekonomi Koleji (CBE), kariyer için mezunlar hazırlamak ve ekonomi, finans, uygulamalı araştırma ve kamu politikası alanlarında ileri düzey çalışmalar yapmak için Ekonomi Bilimi Yüksek Lisansı (MSE) sunmaktadır.

İktisat Yüksek Lisansı, ekonomi ve finans alanlarında iş tecrübesi ve profesyonel istekleri olan öğrencileri hedef alan, güçlü kantitatif ve uygulamalı araştırma bileşenlerine sahip akademik olarak titiz bir programdır. Program, ekonometri ve tahminde önemli bir şekilde maruz kalma ve veri setleri ve istatistiksel yazılımla çalışma dahil olmak üzere, matematiksel ve istatistiksel yöntemlerle ilgili kapsamlı eğitimi vurgulamaktadır. Bu, öğrencilere işyerinde başarılı olmak veya ileri doktora düzeyinde diplomalarını devam ettirmek için gereken uygulamalı becerileri verir.

Müfredat şunları amaçlar:

 • Ekonomik problemleri araştırmak ve çözmek için öğrencileri teorik bilgiler, nicel beceriler ve uygulamalı analitik becerilerle donatmak
 • Ekonomi ve finans alanında geniş bir alanda kariyer ve ileri çalışmalar için hazırlayın

AUA sadece temelli uzmanları değil, aynı zamanda eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, bağımsız öğrenebilen, farklı düşünce süreçlerini anlayabilen, işbirliği içinde çalışabilen ve farklı kültür ve disiplinlerden gelen insanlarla etkili bir şekilde iletişim kurabilen, uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu programın mezunları için kariyer seçenekleri devlet istihdamı, kamu ve özel bankacılık veya finansal kurumlar, sigorta, danışmanlık, kurumsal stratejik planlama, gayrimenkul, çevresel, kentsel ve bölgesel planlama ve kantitatif analiz içerir.

Lisans Derecesi Gereksinimleri

İktisat Yüksek Lisans, minimum 36 dönem kredisinin başarılı bir şekilde tamamlanmasını gerektirir. Bunlar zorunlu dersler (7 ders - 24 kredi) ve seçmeli (4 ders - 12 kredi) şeklindedir. Öğrenciler ilgi alanlarına ve hedeflerine göre kurslar seçebilirler. Seçmeli dersler üç bölüm için sunulur: Para ve Makroekonomik Politika, Finans ve Uygulamalı Ekonomi.

Zorunlu dersler - Tüm MSE pistleri için 7 zorunlu ders
Ekonomistler için kantitatif yöntemler *
Ekonomik İstatistikler
Mikroekonomik Teori
Makroekonomik Teori
Ekonometri
Ekonomi Araştırma Semineri
Bitirme: (6 kredi)
Seçmeli dersler - izler **
Para ve Makroekonomik Politika *** Finans *** Uygulamalı ekonomi***
Finansal Ekonometri ve Zaman Serileri Analizi Finansal Ekonometri ve Zaman Serileri Analizi Finansal Ekonometri ve Zaman Serileri Analizi
Para Teorisi ve Politikası Finans Teorisi Uygulamalı Sağlık Ekonometrisi
Makroekonomik Politika Semineri Kurumsal Finans Ekonomisi Veri Kazıma
Serbest seçmeli Serbest seçmeli Serbest seçmeli
* Bu kurs, diğer sınıflardan 1 hafta önce başlayacaktır.
** En az 3 ize özgü kurs zorunlu
*** Parça gereksinimleri için listelenen kurslar değişebilir

Diğer seçmeli dersler bunlarla sınırlı olmamakla birlikte şunları içerebilir:

İşçi ekonomisi

 • Finansal Ekonomi
 • Sağlık Ekonomisi
 • Sınırlı Bağımlı Değişken Analizi
 • Uluslararası Ekonomi
 • İş ekonomisi
 • Kalkınma Ekonomisi
 • Kamu Maliyesi
 • Endüstriyel Organizasyonlar

Öğrenciler ayrıca bir çevre kursu tamamlamak zorundadırlar. MSE programı, her öğrencinin kariyer ve akademik hedeflerini ilerletmeyi amaçlamaktadır. İktisat derslerine ek olarak, öğrenciler program başkanına danışarak, AUA'da sunulan diğer lisansüstü dersleri alabilirler. Bu seçmeli dersler, MSE program başkanı ve CBE Dekanı tarafından onaylanmalıdır.

Kurs yükünün% 50'sine kadar Dilijan kampüsünde sunulacak. Bunlar çoğunlukla 1. yıl zorunlu dersleri içerecektir. Seçmeli derslerin çoğu, ikinci yıl boyunca Erivan kampüsünde sunulacak. Bazı seçmeli dersler Yaz döneminde sunulacaktır.

Program Süresi

İktisat Yüksek Lisansı, yaz dönemi dersleri de dahil olmak üzere 4-5 sömestreye eşdeğer 2 yıllık bir programdır.

Derslerin Programlanması

Güz 1 (Dilijan kampüsü, Erivan'dan gerçek zamanlı erişim)

 • Ekonomistler İçin Nicel Yöntemler
 • Ekonomik İstatistik
 • Mikroekonomik Teori

İlkbahar 1 (Dilijan kampüsü, Erivan'dan gerçek zamanlı erişim)

 • Ekonometri
 • Makroekonomik Teori
 • Seçmeli 1

Yaz (Erivan veya Dilijan kampüsü)

 • Seçmeli 2
 • Seçmeli 3

Güz 2 (Erivan kampüsü)

 • Ekonomi Araştırma Semineri
 • Sürdürülebilir Kalkınma
 • Seçmeli 4

Bahar 2 (Erivan kampüsü)

 • Bitirme (tez)

Kurslar, çalışan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için akşamları ve / veya cumartesi günleri yapılmaktadır.

Fakülte

İşletme ve Ekonomi Fakültesi fakültesi, AUA'nın sınıflarına ve öğrencilerine etkileyici eğitim, öğretim ve mesleki deneyim kazandırır. Yüksek lisans, MBA ve Doktora, Harvard, Stanford, Nice Üniversitesi, Colorado Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Oregon, Brandeis, Syracuse, Erivan Devleti ve diğerleri gibi seçkin uluslararası üniversitelerde kazanılmıştır. Profesyonel deneyimler arasında büyük bir şişelenmiş su şirketinin CEO'su, ABD'deki biyo-teknoloji firmalarının kurucusu, bir internet teknoloji şirketinin kurucusu ve çalışanı, önemli bir muhasebe ve finans eğitim şirketinin kurucusu ve sahibi, uluslararası bir bankacı, yaratıcı yönetmen bulunmaktadır. küresel bir reklam ajansı ve bazıları uluslararası erişime sahip çeşitli danışmanlık firmalarında liderlik için.

Kabul şartları

AUA’nın Ekonomi programında yüksek lisans, ekonomi ve kamu politikalarında kariyer ve ileri çalışmalara hazırlanmak için iyi bir nicel beceri ve mükemmel İngilizce bilgisine sahip yüksek motivasyonlu öğrenciler aramaktadır. Başvuru için dikkate alınması için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekir:

 • Lisansüstü Çalışmaya Kabul için tamamlanmış bir AUA Başvurusu ve başvuru talimatlarında belirtildiği şekilde gerekli tüm program takviyelerini gönderin.
 • Resmi bir TOEFL iBT puanı en az 79 * veya IELTS (Akademik) puanını en az 6.5 *; puan, ancak test tarihi başvuru tarihinden önce iki yıldan azsa geçerlidir.
 • GRE nicel bölümünde en az 60. yüzdede resmi bir puan verin; puan, ancak sınav tarihinin başvuru tarihinden önceki beş yıldan az olması durumunda geçerlidir.
 • Lisanslı veya lisanslı bir yüksek öğrenim kurumunda 4- veya 5 yıllık bir programdan lisans derecesi almak
 • Çalışma geçmişinizi ve iş sorumluluklarınızı içeren güncellenmiş bir özgeçmiş gönderin;
 • İş tecrübesi tercih edilir ancak gerekli değildir

* AUA'ya, resmi sınav puanlarınızdan herhangi birini, başvurduğunuz derece programı için asgari hedeflerin altında kabul etmişseniz, durumunuz denetimli serbestliğe kabul edilecektir. Bu, ilk dönem sonunda asgari 3.0 not ortalaması elde etmeniz gerektiği veya üniversiteden kovulmaya maruz kalacağınız anlamına gelir. İngilizce dil yeterliliği, AUA'da başarılı bir çalışmada önemli bir faktör olduğundan, TOEFL puanları 79'un altında veya IELTS puanları 6.5'in altında olanlara, çalışmalarına başlamadan önce İngilizce'lerini geliştirmeleri şiddetle tavsiye edilir. Bu, AUA'nın Geliştirme Amaçları için İngilizce kursu (EEP) veya seçtiğiniz başka bir yöntemle yapılabilir. Bu kurslar gerekli değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. EEP hakkında daha fazla bilgi için, lütfen grad@aua.am adresine bir e-posta gönderin.

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

Founded in 1991, AUA provides a high-quality, graduate and undergraduate education that encourages civic engagement and promotes democratic values, fostering scholarship in a setting that values and d ... Devamını oku

Founded in 1991, AUA provides a high-quality, graduate and undergraduate education that encourages civic engagement and promotes democratic values, fostering scholarship in a setting that values and develops academic excellence, free inquiry, integrity, scholarship, leadership, and service to society. Daha Az