Ekonomi, Davranış ve Politika Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Sanal Açık Gün

Bu program hakkında daha fazla bilgi edinmek, kampüsümüzü gezmek ve mevcut öğrenci ve personel ile kendi evinizin konforunda buluşmak ister misiniz? 6 Şubat 2020'de Sanal Açık Gün için bize katılın!

program

Etkili bir politika tasarlarken ve bunun etkisini değerlendirirken karmaşık görevlerle karşı karşıyayız. Refahı nasıl tanımlar ve ölçeriz? Daha etkili politikaları nasıl tasarlarız? Bu uzmanlık anaakım iktisat teorisi ile başlar ve psikoloji, sosyoloji, kamu tercihi, politik ekonomi, kültür ve felsefeden çeşitli bakış açılarını içerir. Karmaşık politika sorularına davranış kavrayışları ekleyerek, sizi kamu veya özel kuruluşlarda bir politika yapıcı, yönetici, analist veya danışman olarak gelecekteki kariyerinizde başarılı politikaları anlamaya ve tasarlamaya hazırlıyoruz.

Bu uzmanlık, inovasyon politikası, seçmen ve tüketici davranışı, cinsiyet eşitliği veya mutluluk politikası gibi konulara kadar geniş bir politika yelpazesi ile ilgilidir. Programımız, hem teoriye hem de uygulamaya güçlü bir şekilde yerleştirilmiş veri odaklı ve davranışlara dayanıklı ekonomi politikası için gerekli becerileri geliştirmektedir. İnsanların yaşamlarında fark yaratacak politikalar tasarlamak ve değerlendirmek için gerekli yöntemleri ve araçları öğreneceksiniz. Hem ana akım hem de heterodoks (yani ana akım olmayan) ekonomik teorilerde güçlü bir altyapı kazanacaksınız. Bu şekilde, iktisat politikasına ve onu nasıl daha etkili hale getireceğinize bakış açınız, psikoloji, kamu tercihi ve sosyoloji gibi disiplinlerden gelen bilgilerle genişletilecektir. Bu uzmanlık, öğrenmeyi araştırmayla birleştirir: öğretim üyeleriniz, en son bulguları öğretilerine dahil eden araştırmacılardır. Bir öğrenci olarak, davranış anlayışlarını kullanarak, ekonomi politikasını araştıracak, analiz edecek, tasarlayacak ve tartışacaksınız.

Gerçekler ve rakamlar

 • Derecesi: Ekonomide Yüksek Lisans
 • Fakülte: Nijmegen İşletme Okulu
 • Croho kodu: 66401
 • Süre: 1 yıl (60 EC), tam zamanlı
 • Başlangıç ​​ayı: Eylül
 • Dil ingilizce
 • Kayıtlı öğrenciler: yılda 120-150
 • Temas saatleri: haftada 5-10 saat

Yüksek Lisans uzmanlığı Ekonomi, Davranış ve Politika: sizin için bir şey mi?

 • Davranışsal ekonomi, sosyoloji, kamu tercihi ve psikolojiye dayanan daha akıllı, daha etkili bir politika yapmayı öğrenin.
 • Güncel ekonomi politikası konularında çalışın.
 • Tek bir alana odaklanmak yerine, geniş bir politika yelpazesi yelpazesini incelersiniz.
 • Küçük seminer gruplarında profesörlerinizle etkileşim kurun.

Uzmanlık

Ekonomi, Davranış ve Politika Ekonomi Yüksek Lisans programının bir uzmanlaşma. Diğer uzmanlık alanları:

 • Muhasebe ve Kontrol
 • Kurumsal Finansman ve Kontrol
 • Finansal Ekonomi
 • Uluslararası iş
 • Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma
 • Uluslararası Siyasi Ekonomi

3 dakikada Ekonomi Yüksek Lisans Programı

Kabul ve başvuru

Hollandaca derecesine sahip öğrenciler için Kabul ve Başvuru

Lisans

Bu programa kabulünüz önceki eğitiminize bağlıdır. Tamamladıysanız kabul edilebilirsiniz:

 • Radboud University Ekonomi ve İşletme Ekonomisi Radboud University
 • Veya başka bir Hollandalı veya uluslararası üniversiteden benzer (veya ilgili) bir alanda lisans derecesi. Dereceniz bir Hollanda Araştırma Üniversitesi diplomasına eşdeğer olmalıdır.
Giriş şartlarını yerine getirmiyor musunuz?

Lisans derecesini bir üniversiteden veya uygulamalı bilimler üniversitesinden farklı bir alanda tamamladınız mı? Yine de Yüksek Lisans öncesi bir programa kabul için uygun olabilirsiniz. Pre-Yüksek Lisans's (Yüksek Lisans öncesi) derecesi, Yüksek Lisans programına ve ilgili uzmanlıklara ilerlemenizi sağlar.

Uluslararası dereceye sahip öğrenciler için kabul ve başvuru

Lisans

Bu programa kabulünüz önceki eğitiminize bağlıdır. Tamamladıysanız kabul edilebilirsiniz:

Tercih ettiğiniz uzmanlıkta yeterli sayıda ders bulunan başka bir araştırma üniversitesinden benzer (veya ilgili) bir alanda lisans derecesi. Dereceniz bir Hollanda Araştırma Üniversitesi diplomasına eşit olmalıdır.

Hollandaca daha önce eğitim almışsanız, başvuru koşullarını ve başvuru prosedürünü burada bulabilirsiniz.

İngilizce Yeterlik

Ayrıca, hem yazılı hem de sözlü İngilizce olarak akıcı olmalısınız. Bu gereksinim, öğrenci aşağıdaki koşullardan birini karşıladığında karşılanmıştır:

 • Bir Hollanda üniversitesinde üç yıllık bir lisans programını başarıyla tamamladı.
 • Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır.
 • AB / AEA ülkeleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri: Tamamen İngilizce olarak verilen bir lisans programını başarıyla tamamlamıştır.
 • Hollanda uygulamalı bilimler üniversitesinden (HBO) yüksek lisans programını başarıyla tamamladı.

Diğer tüm öğrenciler aşağıdaki sertifikalardan birine ihtiyaç duyar (Tüm sertifikalar iki yıldan eski olamaz).

 • 18'den düşük olmayan alt puanlarla TO90 arası bir TOEFL puanı
 • Alt puanlar 6.0'dan düşük olmayan IELTS ≥6,5 puan
 • C veya daha yüksek bir işaretle İngilizce İleri İngilizce (CAE) veya İngilizce Yeterlik Sertifikası (CPE) Cambridge Sertifikası
Giriş şartlarını yerine getirmiyor musunuz?

Lisans derecesini bir üniversiteden veya uygulamalı bilimler üniversitesinden farklı bir alanda tamamladınız mı? Yoksa giriş şartlarından birini veya daha fazlasını karşılamıyor musunuz? Yine de Pre-Master (Yüksek Lisans öncesi) programına kabul edilmek için uygun olabilirsiniz. Pre-Yüksek Lisans's derecesi, Yüksek Lisans programına ve ilgili uzmanlıklara ilerlemenizi sağlar.

Kısmen Hollanda derecesine sahip öğrenciler

Lütfen Kabul Ofisine, hangi diplomaları başardığınızı ve hangi ülkede başardığınızı açıkça gösteren ayrıntılı bir e-posta gönderin. Özel durumunuzda hangi prosedürü takip etmeniz gerektiğini size bildireceğiz.

Tarihler

Hollandalı bir önceki eğitiminiz var mı?

İktisat alanında akademik bir lisans derecesini (başka bir üniversitede takip edilen) veya ilgili bir disiplini tamamladıysanız, kabul talebinde bulunmanız gerekir. Lütfen bu isteğin 15 Temmuz'dan önce gönderileceğinden emin olun. Sınav Kurulu, yüksek lisans veya yüksek lisans öncesi programa kabul edilebilir olup olmadığınıza karar verecektir.

Ekonomi ve İşletme Ekonomisi alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra Radboud University doğrudan Yüksek Lisans programına kabul Radboud University . Kaydınızın tamamlanması için son tarih 31 Ağustos'tur.

Uluslararası bir derecen var mı?

Hollanda dışında bir derece tamamlayan adaylar için diğer son başvuru tarihleri de geçerlidir.

Uluslararası derece

Hollanda dışında bir derece tamamlayan adaylar için diğer son tarihler de geçerlidir.

AB üyesi olmayan / AÇA * burslu başvuru sahipleri

Burs almak için kabul edilmek isteyen AB / AÇA başvuruları, 1 Mart'tan önce Eylül ayında giriş için tam bir başvuruda bulunmalıdır.

Burslu olmayan AB / AÇA adayları

Diğer tüm AB üyesi olmayan / AÇA adayları 1 Nisan'dan önce eksiksiz bir başvuruda bulunmalıdır. Bu son başvuru tarihidir ve konaklama ve vize desteğinden oluşan Ön Varış Hizmetlerini içermektedir.

AB / AÇA başvuru sahipleri

AB / AEA * başvuru sahipleri, Eylül ayının bir konaklama ile ilgili yardım alabilmesi için 1 Mayıs'tan önce eksiksiz bir başvuru yapmalıdır. Radboud University yine de 1 Temmuz'a kadar AB / AEA başvurularını dikkate alacaktır, ancak konaklama konusunda yardım sağlayamayabilir.

Başvuranlar, başvurularını çevrimiçi başvuru sistemindeki OSIRIS Başvurusunda tamamladıktan yaklaşık 3 ila 4 hafta sonra bir kabul kararı alacaktır.

Kayıt son tarihleri

Eylül alımı:
 • 1 Haziran - AB üyesi olmayan / AÇA adayları
 • 15 Ağustos - AB / AEA adayları

* AB / EEA ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda (Hollanda Karayipler dahil), Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç veya Birleşik Krallık.

Kariyer olasılıkları

Bu programda, davranışsal ekonomi ve psikolojiye dayanan daha akıllı, daha etkili bir politika yapmayı öğreneceksiniz. Davranışsal Analiz Ekiplerinin Avrupa ve dünya genelinde son zamanlarda yükselişi, programımızda sunulan beceriler için bir talep ile sonuçlandı. Karmaşık bir ekonomide tüketicilerin rolünden, firmaların kararlarını etkileyen politikalara kadar hükümetin ekonomikteki rolünün analizine kadar bir dizi ekonomik sorunla başa çıkmak için gerekli bilgi ve becerilerle dolu bir araç kutusu sunacağız. politika.

Mezunlarımız davranış bilgili politikalar geliştirir ve hangi çözümlerin belirli bir ekonomik ve sosyal bağlamda işe yarama olasılığının kritik olduğunu analiz etmeyi öğrenirler. İş dünyasının yanı sıra hükümette de düzenli olarak iş buluyorlar. Kariyer beklentileriniz geniştir. Mezunlarımız, bakanlıklar, ulusal bankalar, STK'lar, düşünce kuruluşları, BM ve AB'nin yanı sıra ulusal ve uluslararası çalışma örgütlerinde hükümet ve yarı hükümet kuruluşları için politika yapıcılar olarak aktiftir veya sektörde danışman olarak çalışırlar.

İşgücü piyasası bilgileri Hollanda Studiekeuze123 *

İktisat Yüksek Lisans programından mezun olanların% 84'ü kendi alanlarında bir iş buldu. Haftada 37 saate dayalı brüt başlangıç maaşı 2,550 € 'dur. (Kaynak: www.studiekeuze123.nl)

Radboud Kariyer Hizmeti

Staj bulma konusunda size yardımcı olabilir, kariyer tavsiyesi verebilir ve iş başvurusunda bulunduğunuzda ipuçları ve rehberlik sunabiliriz.

Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Devamını oku

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Daha Az