Elektrik Enerjisi Mühendisliği Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Elektrik Enerjisi Mühendisliği Yüksek Lisans

Elektrik Enerjisi Mühendisliği çalışma programı, mezunların ağır akım elektrik mühendisliği ve enerji mühendisliği alanındaki bilgilerini genişletmesini ve seçilen uzmanlık alanında daha da derinleştirmesini sağlayacaktır. Edinilen bilgiler sayesinde, mezun, yeni teknolojiler, endüstriyel sistem kontrolü için yeni gereksinimler ve daha yüksek düzeyde üretim otomasyonu sağlayan karmaşık teknik sorunları çözmeye hazır olacak. Mezunlar, elektrik arz güvenliği, elektrik kalitesi, EMC ekipmanı ve endüstriyel sistemler, elektrik enerjisi kullanımı ve tüketimi, elektrik makineleri ve güç elektroniği sistemleri kullanma olasılığı ve elektrotermalin temelleri hakkında bilgi edineceklerdir. ve aydınlatma teknolojisi. Elektrik teçhizatının güç sistemi üzerindeki etkisinin sorunlarını ve olumsuz olayları en aza indirmenin ilkelerini bilirler.

122565_vsee_web.jpg

Uzmanlık Gücü Elektronik Teknolojileri ve Sürücüler

Uzmanlık mezunu çalışma sırasında özellikle aşağıdaki konularda bilgi kazanır:

 • Güç yarı iletkeninin yeni yapıları invertörler ve sürücüler, yüksek enerji verimliliği ve yüksek güç yoğunluğu olan invertörler ve sürücüler.
 • Araçlar, robotlar ve manipülatörler, endüstriyel ve enerji teknolojileri, elektrik şebekeleri ve mekatronik sistemler için elektrik sistemleri
 • Güç elektroniği teknolojilerinin ve elektrikli tahriklerin tasarımı ve modern kontrol yöntemleri için gerekli.

Uzmanlık Elektrik Makineleri

Uzmanlık mezunu çalışma sırasında özellikle aşağıdaki konularda bilgi kazanır:

 • Yeni elektrik makinalarının üretimindeki yeni ilkeler, malzemeler, teknolojiler ve bunların yapısal düzenlemeleri.
 • Soğutma ve ısı dağılımı yöntemleri.
 • Elektromanyetik, termal ve mekanik tasarımlarının modern yöntemleri.
 • Farklı yük modları için modern elektrikli makinelerin çalışma parametrelerinin simülasyonu ve modellenmesi.

Uzmanlık Elektrik Enerjisi Mühendisliği

Uzmanlık mezunu çalışma sırasında özellikle aşağıdaki konularda bilgi kazanır:

 • Elektrik ve termal enerji üretimi, iletimi, dağıtımı ve kullanımı.
 • Elektrik sistemi operasyonel ve arızası, merkezi olmayan kaynakların artan payı ve elektrik arzının güvenilirliği ve kalitesi için artan gereksinimlerle bağlantılı olarak elektrik şebekelerinin operasyonel yönetimi konusundaki artan talepleri karşılamaya hazır olacaktır.

Güç sisteminin işletimi ve yönetimine odaklanan bir mezun, elektrik şebekelerinin ve koruma ve güvenlik sistemlerinin ayrı ayrı elemanlarını tasarlayabilecek ve işletme ve arıza koşullarının modellenmesi ve simülasyonu alanında daha derin bilgi kazanabilecek.

Elektrik ve termal enerji üretim teknolojilerine odaklanan bir mezun, sistemlerin enerji verimliliğini artırmak ve enerji endüstrisinin çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tasarlanmış teknolojiler de dahil olmak üzere geleneksel ve geleneksel olmayan kaynak teknolojilerinin işletimi ve tasarımı hakkında bilgi edinecektir.

Yüksek lisansa kabul şartları

Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi (FEE) Elektrik Mühendisliği Fakültesindeki yüksek lisans çalışmaları için adaylar lisans çalışmasından mezun olmuş ve bu çalışmadan elde edilen sonuçlara dayanarak kabul edilmiştir.

Sınavsız giriş

Adaylar, bir skor değerlendirmesine dayalı bir giriş sınavı olmadan kabul edilebilir. Puanlar için verilir:

 • lisans çalışmalarında elde edilen ağırlıklı ortalama,
 • lisans çalışmaları sırasında belgelenen mesleki aktiviteler,
 • Devletin final sınavı ve lisans tezinin sonucu.

Verilen puanlara göre, öğrencilerin% 60 - 70'i kabul edilmektedir.

Bir görüşmeye dayalı giriş

Kabul görüşmesi aşağıdaki adaylar tarafından tamamlanmalıdır:

 • Ağırlıklı bir lisans ortalaması 2,5'ten fazla olanlara ulaşmış,
 • Elektronik ve Uygulamalı Bilişim ve Telekomünikasyon ve Multimedya Sistemleri dallarında okumak için başvuruda bulunanlar,
 • Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi dışında lisans derecesini tamamladı.

Kabul mülakatının amacı, adayın verilen dalı ve karmaşık değerlendirmesini inceleme ön koşullarını doğrulamaktır.

Çek dilinde okumak için başvuran yabancılar, SERR'ye göre B1 düzeyinde bir Çek dili sınav sertifikası sunmalıdır.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main resea ... Devamını oku

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main research and development activities, the Faculty is divided into five departments and one R&D center: Department of Applied Electronics and Telecommunication (KAE), Department of Electrical Power Engineering and Environmental Engineering (KEE), Department of Technologies and Measurement (KET), Department of Electromechanics and Power Electronics (KEV), Department of Theory of Electrical Engineering (KTE), Regional Innovation Centre for Electrical Engineering. In the field of educational activities, the faculty provides university education in bachelor, master and doctoral study programs. It also provides its services in the field of life-long education. In the field of research, development, and innovation, the faculty focuses on solving basic and applied research projects. The Faculty has long-term experience in solving a number of national and international grant projects and contract research projects. The Faculty has been demonstrating in the long term the ability to successfully apply the results of its research and development activities in practice - this can be documented by a number of industrial applications that have been created on the basis of long-term cooperation with significant companies beyond the Pilsen region. Daha Az